Serie A 2012/2013

Кој ќе биде шампион 2012/2013?


  • Вкупно гласачи
    432
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Ne Romagnoli 6ka bi trebalo da igra centralen defanzivec. Dete na milan e veke 3ta godina mu e vo drug klub lani citav mn pofalbi vo promoviranjeto na peskara,a zeman go sakase sea i vo rim.
Pa odbranta im bese realno haos, 3 gola primeni, prvite 2 izmrdani ko onie Barsa akcii sto znaat da gi pravat, pas od strana i rutinska zavrsnica na skoro i nebranet gol od metro ipol, dva pati izlagaa sami pred golman ( Guarin i Milito ) i plus uste edno golce dadoa taka da all in all dosta losi bea ovie vo odbranata pa tesko deka ovoj se izdvoi nesto posebno. :)
Ali i dosta nekvalitetna ekipa se Pescara, ko i Novara lani, garant ispagaat osven ako apla ne iznenadat, mene takov vpecatok mi ostavija.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
:pos:
А ми текнува на онаа сликата кога дојде Ибра, ок Ибра стаен, Пато, Робињо, Инзаги ... и оној на О нигерот, мислам на О дека му почнуваше името, зашто бе ? :pos:
Немаше никаква поента тоа.
Ибра, Робињо, Роналдињо, и од долу мислам Пато Инзаги и тоа црнчето Одуамади. Ставено беше за да бидат 3ца горе 3ца долу. Мораше да е тој немаше друг напаѓач.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Малиот добро одигра во прво полувреме,се изненадив колку е снажен во дуелите и подвижен,дури и влегуваше во полушанси.
Ааа да беше Мусачо,нозе ќе му летаа :icon_lol:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Pa odbranta im bese realno haos, 3 gola primeni, prvite 2 izmrdani ko onie Barsa akcii sto znaat da gi pravat, pas od strana i rutinska zavrsnica na skoro i nebranet gol od metro ipol, dva pati izlagaa sami pred golman ( Guarin i Milito ) i plus uste edno golce dadoa taka da all in all dosta losi bea ovie vo odbranata pa tesko deka ovoj se izdvoi nesto posebno. :)
Ali i dosta nekvalitetna ekipa se Pescara, ko i Novara lani, garant ispagaat osven ako apla ne iznenadat, mene takov vpecatok mi ostavija.
Ок јасен ми беше одговорот и јас не очекував нешто подобро на 3-0 но го сметам за талент 22 години има 193 висок и мислам дека со ова има простор за напредок, макар и испаднала Пескара. И да испадне од лига сигурно ќе го ангажира друг прво лигаш...

А иначе не се палете многу за таа сликата со јер смо се доста зајебавали :D Зошто да го чувавте реметот за сега, се ќе беше на место али го искористивте тогаш џокерот :D знам дека некој беше цитиран Io Sono Interista така? :icon_lol:
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Годинава ни Х ни Y не не спасува...:)

Со игра како денешнава максимум 7-8 место зазвршуваме и тоа е тоа...ама наредната година...:D
Уште не почната ова година, за другава почнавте да се спремате а? :pos:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Чекајте уште не е готово.. Исто беше сезоната ко дојдоја Ибра и Робињо.. Сите кукавме во па на 28 дојде Робињо и последен ден Ибрата. Исто сценарио не очекувам во никој случај, али мислам дека ќе дојт можеби Кака, еден солиден стопер, и исто како и изминатата така ќе се истуркат и оваа сезона во калчото. За ЛШ не зборам, зависит кој ќе ни се паднит во група. Или ќе не исплескет или ќе исплескаме некој сироти ако се паднат.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Уште не почната ова година, за другава почнавте да се спремате а? :pos:
Има уште неколку дена до крајот на преодниот рок и во моменталново Калчо 1-2 трансфери може да те направат главен конкурент за Скудето но моментално сме за класа под Јуве и Интер.Реалноста во моментот е дека 3 место за овој Милан ќе биде еднакво на Скудето па од таму и поголемиот дел од фановите на Милан ич не се замараат за оваа сезона во која што почетокот вика дека ќе бидеме само гледачи на борбата за врвот.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Уште не почната ова година, за другава почнавте да се спремате а? :pos:
Ееее не е до таму дојдена :pos: Зависи што очекувања имаш, не е ова ливерпул ситуација :pos:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.659
Вие Пескара се катастрофа,дефинитивно се враакат во втора лига
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.340
Поени од реакции
6.272
Овој Констант комотно може да плаши деца навечер.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom