Serie A 2012/2013

Кој ќе биде шампион 2012/2013?


  • Вкупно гласачи
    432
Статус
Затворена за нови мислења.

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Иако имам 1, ама навивав да одбрани Миранте. Срамота е вакви поклони да добиваат!
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.207
Поени од реакции
7.997
Иако имам 1, ама навивав да одбрани Миранте. Срамота е вакви поклони да добиваат!
Добро бе, што е пенал за вас? Голманот и одбранбените да гаѓаат со снајпер, тоа ли е пенал?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.693
Добро бе, што е пенал за вас? Голманот и одбранбените да гаѓаат со снајпер, тоа ли е пенал?
Добро ај објасни ми, ова ПЕНАЛ ли беше????? Па дај бе еднаш објективни бидете. Како прво Лихштајнер беше 40 метра у офсајд а како второ голманот направи клизач а овој го рипна и падна како покосен а всушност допир немаше, па уште и се жали како со топ да го погодиле. Не е во прашање хејтеризам, него реалност, и Интер да беше ова ќе го кажев.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Pa oni ako go prodavaat sigurno nema na Kalco ekipa da go dadat, a i Juve nema shansa 30m evra da dade za nego, cista para, ne bonusi rati mati, ne se glupi da nasednat na toa, a i nego popametno bi mu bilo da otide vo ekipa nadvor od Italija, em nema da go navlece gnevot na fanovite em ke ima pogolema sansa za progres vo karierata i uspeh vo Ligata na Sampionite.
Ako ostane vo fio i posle januarski preoden rok.... milan go zima :p:rolleyes:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.569
U sekoj slucaj Lich bese u ofsajd ,djabe se prai muabet za penalot.
Mene ne mi e jasno toj pozadi gol kako ne go vide toa, ajde da kazeme deka liniskiot ne videl iako bese ocigledno koj ja udri vo toj pravec topkata, ne ni bese mozno igracot na Parma toa da go napravi zasto izbivase, nejse, toj pozadi golot sigurno videl, ebate komunikacijata, i vo LS vakvi fejlovi sum nacekuval, mi nemaat poenta ovie pozadi ako se vaka nefunkcionalni i nekorisni.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Ako ne se lazam ne mu istekuva dogovorot naredna godina, prodolzen mu e.
znaev na toa ke te asocira :D

Imam nekoe takvo pretcustvo... soznam u juve ne mi se veruva da ide poso mislam deka fanovite na fio tie na juventus gi snetaat za rivali (sea neznam nisto pokonkretno za ova ama mi teknuva za nelo imase nekoi gluposti) a od druga strana milan ima dobri odnosi so niv (a sakam da mislam deka se zadrzani posle krazbata na montolivo...ama i rezultatski imaa nekoi sorabotki) pa vise koa im dadoa 2002 35milioni za rui kosta ne gledam zaso toa ne bi se povtorilo...

pak ti kazuvam... ova na sopstveno pretcustvo neka ne ti znaci nisto :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom