Serie A 2012/2013

Кој ќе биде шампион 2012/2013?


  • Вкупно гласачи
    432
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Јас само се надевам дека перикана и баграна околу него ќе бидат санкционирани од федерација за ваквото урлање кон судии, а многу брзо забораваат дека тие исти судии мината сезона титула им поклонија.
Објасни на кој начин им поклониле титула? Со тоа што им досудија 4 пенали у 38 кола? А за санкциите ти пишаа убаво подоле, тие едвај чекаат на нешто вакво, не се секирај ке биде и тоа, докажа Јуве дека може и со помошни тренери да победува :)
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
јувенташи.. Karma is a bitch :D
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
И после на Јувентус судии му помагале пфф..
Од тие 45 гола што ги имаат дадено 20 од нив се нерегуларни
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.029
Поени од реакции
6.051
Јас само се надевам дека перикана и баграна околу него ќе бидат санкционирани од федерација за ваквото урлање кон судии, а многу брзо забораваат дека тие исти судии мината сезона титула им поклонија.
НЕ! Лани тие на Јуве му поклонија БОД, а не титула.
Оваа година, луѓето од групата која му поклони 1 бод на Јуве лани, оваа година на Милан 3 му поклонија.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
И после на Јувентус судии му помагале пфф..
Од тие 45 гола што ги имаат дадено 20 од нив се нерегуларни
Argumentiraj gi site tie 20 , ako ne mozes NE KOMENTIRAJ vekej nikogas za nesto sto pojma si nemas , samo zaradi inaet , bidi malku realen u picku mater ;)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
јувенташи.. Karma is a bitch :D
Koj ja e*e кармата дали била кучка. Цела сезона таа е кучка кога е Јуве во прашање па слаб ќар за другите. Наполитанецов судија проба вечерва да ги части оние неговине гниди ама Наполи ќе си докаже дека екипа од низок ранг веќе утре после Парма и после пак Јуве ќе им биде крив што не победиле. Барем за Серија А никакви кучки и кучиња не им помагаат на другиве екипи.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
:facepalm: Не ми се верува дека 3-4 страни поминав и сите мислат дека судиите не ја виделе играта со рака. Го видоа они тоа, само што според правилата не е пенал.

Italian rules: If it ricochets off a boot and on to the arm, it's not a penalty.

Italian refs very specifically stated pre-season that handball would not be given if ricochet off a boot. It cannot be voluntary.

The rules are very, very clear: handball has to be VOLUNTARY. Therefore ricochet that could've gone anywhere is not a penalty.

еве кој сака да ги прочита правилата на Серија А http://www.aia-figc.it/download/regolamenti/reg_2011.pdf
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
:facepalm: Не ми се верува дека 3-4 страни поминав и сите мислат дека судиите не ја виделе играта со рака. Го видоа они тоа, само што според правилата не е пенал.

Italian rules: If it ricochets off a boot and on to the arm, it's not a penalty.

Italian refs very specifically stated pre-season that handball would not be given if ricochet off a boot. It cannot be voluntary.

The rules are very, very clear: handball has to be VOLUNTARY. Therefore ricochet that could've gone anywhere is not a penalty.

еве кој сака да ги прочита правилата на Серија А http://www.aia-figc.it/download/regolamenti/reg_2011.pdf
И јас претпоставив дека заради ова( ненамерно играње со рака) не е досуден, ама незнаев дека е воведено како правило, мислев дека е судиско убедување дали ке досуди пенал или не.
--- надополнето: 27 јануари 2013 во 00:00 ---
Што е тоа е, барем не испаднаа во втора лига и не вреѓаме за мртви луѓе!
Сигурни сте? :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom