Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Da ne gi trujam navivacite na drugite (ne italijanski) ekipi bez potreba, pa da prasam tuka: Ako Milan, Napoli, Inter, go pominat ova kolo i ako odat ponataka, isto i Udine i Lazio, i prodolzat ponataka uste minimum edna faza, dali i koga ke mu se vrati cetvrtoto mesto na Italija za LS?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Da ne gi trujam navivacite na drugite (ne italijanski) ekipi bez potreba, pa da prasam tuka: Ako Milan, Napoli, Inter, go pominat ova kolo i ako odat ponataka, isto i Udine i Lazio, i prodolzat ponataka uste minimum edna faza, dali i koga ke mu se vrati cetvrtoto mesto na Italija za LS?
Боби ќе ти каже :)

(мислам дека најбрзо може за сезоната 2012/13, али и тогаш не знам колкави се шансите, многу математики има од сега да се знае)
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Да. Дури ќе влезат и во конкуренција за 7 и 8 место кои водат во интертото куп и куп на победниците на куповите.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Da ne gi trujam navivacite na drugite (ne italijanski) ekipi bez potreba, pa da prasam tuka: Ako Milan, Napoli, Inter, go pominat ova kolo i ako odat ponataka, isto i Udine i Lazio, i prodolzat ponataka uste minimum edna faza, dali i koga ke mu se vrati cetvrtoto mesto na Italija za LS?
За такво нешто минимум 2-3 теоретски, но генерално гледано не за помалце од 4-5 години.

Теоретски Италијанските екипи да стигаат најдалеку што можат, притоа се победи да редат, па да дојде ред да играат меѓусебно, да речеме 1/2 или финале па кој тепа, тепа. Исто така Германците да испаѓаат од ЛШ и ЛЕ, со максимален број на порази. Само теоретски е можно, но и тоа е доведено во знак прашање односно е шансите да се случи се 1:100000000. Поради тоа и невозможно мозже да се нарече.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Боби ќе ти каже :)


(мислам дека најбрзо може за сезоната 2012/13, али и тогаш не знам колкави се шансите, многу математики има од сега да се знае)
Најбрзо теоретски можно е за 3+1 година почнувајќи од наредната сезона. 3 години успешни италијански екипи и слаби германски и една преодна сезона како што е оваа. Реално разликата во поени е градена низ последните 5 години и околу 13 поени...

http://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_coefficient#Current_ranking

Eве, разликата помеѓу 3-та германија и 2-та шпанија е 4 поени. А помеѓу 4-та Италија и 5-тата Франција/6-та Португалија е околу 5 поени.

Значи у наредните сезони се можни измени само меѓу 1,2,3 лига и 4,5,6 лига а помеѓу германија и италија не. :(
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.601
Уште едно браво за италијанскиве судии, конкретно за овој на натпреварот Милан- Сиена. Тоа врз Боатенг беше се, ама пенал не. И без тоа Милан ќе ги добиеше ама срамота е тоа што се случува со италијанските судии.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Уште едно браво за италијанскиве судии, конкретно за овој на натпреварот Милан- Сиена. Тоа врз Боатенг беше се, ама пенал не. И без тоа Милан ќе ги добиеше ама срамота е тоа што се случува со италијанските судии.
Колку заработи лани Красиќ, толку сега и Боатенг...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Самиот потег на Боатенг не ми се свиѓаше мене од едноставна причина што беше 1v1 со голманот.Пенал немаше тука но и тоа што беше свирнат ништо не менува на натпреварот исто како што ништо не менува тоа што првото полувреме беше завршено во 44мин. и 55сек. во ситуација кога Таиво имаше чиста ситуација за центаршут.
--- надополнето: 17 декември 2011 во 22:22 ---
Секоја утакмица пенал...:tapp:
Лепи освен овој денес ај кажи кој друг пенал беше неправилно досуден ?
Само да те потсетам дека ваков ист пенал имаше против нас на мечот со Лече.
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Филм на Телма...во главните улоги Бред Пит.... упссс, грешка, мислев Кевин Принц Куротенг. :tapp:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Ne znam so se bunite za drugite ekipi... Koga ke se sviri nekoj penal za vasata ekipa, a ne e penal ke recete odma deka "luge se sudiite - gresat"

Taka da...

Inaku so zivot ke se kladev deka da "falea" Zaneti, Milito, Kivu i Nagatoko, inter ke tepase, vaka: "we showed our strengh in the second half but it was not enough" izjavi nejkam da citam
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
И така и така Милан ќе го добиеше мечов, ситауција иста ко Красич лани, баш да видиме колку суспензија ќе добие Боатенг. Секој меч пенал за Милан :D
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Ne znam so se bunite za drugite ekipi... Koga ke se sviri nekoj penal za vasata ekipa, a ne e penal ke recete odma deka "luge se sudiite - gresat"
Taka da...
Inaku so zivot ke se kladev deka da "falea" Zaneti, Milito, Kivu i Nagatoko, inter ke tepase, vaka: "we showed our strengh in the second half but it was not enough" izjavi nejkam da citam
Милан секако ќе го добиеше натпреварот, така да, не му требеше оваа бламажа на Куротенг.
И не само Боатенг, секој играч кој ќе се обиде да одглуми пенал (вклучувајќи и играчи на Интер) заслужува да биде казнет според мене барем 3 натпревари........за да им дојде умот!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom