Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.
Ф

Фил Ајви

Гостин
Ај сега ќе одам според ваша логика од дуелот Милан - Јуве кога ПОДОЦНА се компензираше за поништениот гол, значи не ви свирна пенал АМА (не го сметам офсајдот... соминтелно е ама мислам дека беше) и на Џенова не им свирна после стартот на Пирло па нема за што да се буните :facepalm: ... и да само немој да кажете дека тоа беше СОМНИТЕЛНА ситуација, му избега за цела секунда овој го покоси како да нема утре... сомнително :facepalm:

Пирло на тој му ја удри топката од колено и овој кога виде дека ќе излезе во голаут се фрли ко покосен од снајпер. Во право си, не е сомнително туку нема ни П од пенал.
ок ако најдеш видео/слика веднаш постирај
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Абе немој само да камуваат екипиве што се 5-12 бода од Јуве. Милан води 4 бода и општонародна веселба е на форумов а гревовиве што ги набројавте, готово стигале. Немој да ме јебеш!
--- надополнето: 11 март 2012 во 17:14 ---
Ај сега ќе одам според ваша логика од дуелот Милан - Јуве кога ПОДОЦНА се компензираше за поништениот гол, значи не ви свирна пенал АМА (не го сметам офсајдот... соминтелно е ама мислам дека беше) и на Џенова не им свирна после стартот на Пирло па нема за што да се буните :facepalm: ... и да само немој да кажете дека тоа беше СОМНИТЕЛНА ситуација, му избега за една секунда овој го покоси како да нема утре... сомнително :facepalm:
Пирло на тој му ја удри топката од колено и овој кога виде дека ќе излезе во голаут се фрли ко покосен од снајпер. Во право си, не е сомнително туку нема ни П од пенал.
 
С

сашенко

Гостин
Абе немој само да камуваат екипиве што се 5-12 бода од Јуве. Милан води 4 бода и општонародна веселба е на форумов а гревовиве што ги набројавте, готово стигале. Немој да ме јебеш!
--- надополнето: 11 март 2012 во 17:14 ---

Пирло на тој му ја удри топката од колено и овој кога виде дека ќе излезе во голаут се фрли ко покосен од снајпер. Во право си, не е сомнително туку нема ни П од пенал.
Болдирај го тоа НЕМА ПЕНАЛ да те прочитаат брат.Некој нема да види и после до крај на сезона ке викаат сме плачеле ради оваа утакмица.Од искуство ти зборам.Само ја и тастатурава си знаеме колку пати пишав овде дека голот на Мунтари беше гол а пред некој ден дознав од Питу Гули дека јас тука не сум им го признавал голот и сум јадел нешо гомна за тоа :confused:
--- надополнето: 11 март 2012 во 17:22 ---
Со кое лице се јавувате бе :icon_lol:
Ова се однесува на? И за?
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.023
Поени од реакции
14.153
Болдирај го тоа НЕМА ПЕНАЛ да те прочитаат брат.Некој нема да види и после до крај на сезона ке викаат сме плачеле ради оваа утакмица.Од искуство ти зборам.Само ја и тастатурава си знаеме колку пати пишав овде дека голот на Мунтари беше гол а пред некој ден дознав од Питу Гули дека јас тука не сум им го признавал голот и сум јадел нешо гомна за тоа :confused:
Во четвртокот последен пат бев на форумов, сега во недела повторно се вклучувам, а ти уште исти муабети правиш. :) Не ти е досадно, бе? :) Иди објасни им подобро кај тебе во фан клуб дека Милан не е привилегиран и дека заслужено ќе си освои титула, гледам на некои кај вас не им е јасно тоа. :)
 
С

сашенко

Гостин
Во четвртокот последен пат бев на форумов, сега во недела повторно се вклучувам, а ти уште исти муабети правиш. :) Не ти е досадно, бе? :) Иди објасни им подобро кај тебе во фан клуб дека Милан не е привилегиран и дека заслужено ќе си освои титула, гледам на некои кај вас не им е јасно тоа. :)
Кои маубети бе бато? Му реков да го болдира тоа дека нема пенал пошто Питу Гули не чита а немам нерви да му објаснам уште еднаш дека не сме рекле такво нешто како тоа дека не било гол тоа на мунтари.Вие сте упорни дека не сме го признале голот и за уште неколку слични работи па за да не бидеме погрешно сватени пробувам од сега некои работи со болд да ги пишам за да приметите овој пат...

Имаше минимум 50 поста овде за работи кои не сме ги кажале.И ниеден цитат :D :pos:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Болдирај го тоа НЕМА ПЕНАЛ да те прочитаат брат.Некој нема да види и после до крај на сезона ке викаат сме плачеле ради оваа утакмица.Од искуство ти зборам.Само ја и тастатурава си знаеме колку пати пишав овде дека голот на Мунтари беше гол а пред некој ден дознав од Питу Гули дека јас тука не сум им го признавал голот и сум јадел нешо гомна за тоа :confused:
--- надополнето: 11 март 2012 во 17:22 ---
?
Работата е во тоа што сите признавме дека Милан беше оштетен во дербито и да речеме после тоа дека еднаш ни се вратило мило за драго со тоа што сме биле оштетени со Парма. Што да се каже денес за ракометарите, ова.. фудбалерите на Џенова? После ќе дојде некој падобранец и ќе праша со кое лице се јавувате. Јас барем не го мешам Милан и ќељавицата нивна во сето ова туку сум огорчен на Рицоли кој по се изгледа чекаше некој да клекне и да му го испуши за да досуди пенал. За разлика од ова, после дербито тука читав како треба да се прекине првенството и да му се додели титулата на Јувентус затоа што, замисли, судиите го местеле за шампион.:pos:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.023
Поени од реакции
14.153
Кои маубети бе бато? Му реков да го болдира тоа дека нема пенал пошто Питу Гули не чита а немам нерви да му објаснам уште еднаш дека не сме рекле такво нешто како тоа дека не било гол тоа на мунтари.Вие сте упорни дека не сме го признале голот и за уште неколку слични работи па за да не бидеме погрешно сватени пробувам од сега некои работи со болд да ги пишам за да приметите овој пат...
Овие муабети, бато... :)
 
С

сашенко

Гостин
Овие муабети, бато... :)
Па нели е точно тоа? Пишувавте некои работи као демек ние сме ги рекле а немавте ни еден цитат од тоа.Ја после тоа ставам 3-4 цитата у пост како пишаа некои ваши фанови дека Јуве го месат за титула :pos: и никој неќе да ми врати.Пошто со Гули го имав муабетот почнато тогаш му пишувам на профил зашто не враќа и он ми вика зашто викаш дека голот поништен не бил гол :eek::tapp:.Од тогаш па навака секогаш кога ке правам маубет со некој од вас ке го болдирам тоа што е битно пошто очигледно не читате постови до крај..
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Izglea i federacijata svati deka ne ve biva za titula,pa ne moze sudijata da postigne gol :) btw posledniot vas gol bese od ofsajd neli!!? ne moze da se setam..dolgo vreme pomina :P
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.494
Поени од реакции
4.340
Izglea i federacijata svati deka ne ve biva za titula,pa ne moze sudijata da postigne gol :) btw posledniot vas gol bese od ofsajd neli!!? ne moze da se setam..dolgo vreme pomina :P
Кое реметење ни го правиш брат ти нема рамен.(y)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom