Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.225
Поени од реакции
8.093
Да брат, искрено вака, и ти и остала багра хејтери што се собрала на темава, пием кафе и се смеем !! :pos:

Овие од Интер јадниве ги разбирам ама ова навивачиве на Јуве не ги разбирам, лани беа второлигаши и сеа криво им е Милан што мести, демек Јуве конкурент за титула !! :pos:
За разлика од Јуве, Милан две години биле втора лига и ти најмалку имаш право да го користиш тој факт во своја полза.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Денеска две дербија во Европа завршија 7+.Сити - Јунајтед и Лече - Милан.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.884
Поени од реакции
23.256
За разлика од Јуве, Милан две години биле втора лига и ти најмалку имаш право да го користиш тој факт во своја полза.
Koj нема сегашност живее во минатото ! Сега ќе го прашам пра дедо ми за тоа, а успут он и дедо ми ќе ми кажат за титулите во ЛШ тогаш, а ја ќе ти кажам за последните две титули во ЛШ и шампионската титула лани како се прославуваше исто така можем да ти кажем !!
Ама прво ти кажи ми како беше ова чуство

 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.225
Поени од реакции
8.093
Koj нема сегашност живее во минатото ! Сега ќе го прашам пра дедо ми за тоа, а успут он и дедо ми ќе ми кажат за титулите во ЛШ тогаш, а ја ќе ти кажам за последните две титули во ЛШ и шампионската титула лани како се прославуваше исто така можем да ти кажем !!
Ама прво ти кажи ми како беше ова чуство

Абе остај, вашето е историја а нашево сегашност. Ич кур не ме боли што било пред 6 години (ако гледаш така и тоа останало во историјата), гледај сега во грбот на Јувентус, пиј кафе и смеј се. Навивач на тим кој неколку години играл во Серија Б, ми става слика од славје на титула во Серија Б. Па барем ние со минус 17 бода ја освоивме титулата а Милан иако стартувал рамноправно со конкурентите сепак влегол во Серија А како втор. И да, историјата на фудбалот не почнува кога ти си почнал да гледаш фудбал.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Добар гол на Ламела во дебито за Рома. (мислам дека ова денес му беше прв настап)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.748
Поени од реакции
44.063
Е да, правиме муабет за земја каде никад не било докажано мафијашко работење у фудбал, земја каде фудбалските скандали никад не биле случај па сега едноставно не смее да се пројави сомнеж за местени натпревари, ма нема везе што иксови знаеле да бидат 1.10 коефициент у кладилница, или кецови и двојки, или па дел од мечевите да бидат забранети за удирање, не, дека Милан сега стриктно е во прашање муабетиве не смеат да се вртат.

Навивачиве на Интер биле јадни, демек Милан им избега 15 поени на 10 кола до крај и брилјираат со својата игра, бре која глупа самобендисаност, класично глумење на ванаби лудило, да бевте фанови на Барса ќе разберев, а до денес и на Јунајтед ...
 
N

Nicky Santoro

Гостин
:) позз
колку време се обидувам да ви докажам овде на форумов дека се мести на големо вие со сила глупи се правевте.
е сеа едно прашање до тебе
да беше утакмицава 1 0 на полувреме и да завртеше во 1 2 немаше да биди местена така? во ова сум 100% сигурен дека ќе тврдеше такво нешто
и да,ова не е футбал ова е театар.немој да слушам муабети на полувреме е наместиле , смешно е...прво полувреме головиве на лече ги виде некој бе? пеналов непостоечки, фаул не постоечки а и третиов гол беше супер.милан си дремеа од контра полуконтра правеа ,од шанса акција си правеа е т ое то... минатото коло интер 2 во 1 нп не била местена оти 0 1 - 2 1 заврши. е да... не беше местена само заради тоа.секое коло 2 во 1 1 во 2 си се игра во италијансково и по некое изненадување со 4+ коеф .
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.748
Поени од реакции
44.063
Јас ја коментирав разликата во игра од прво и второ кај сите играчи на Лече, таквиот колективен пад беше апла сомнителен, не го коментирам секој пресврт направен од тимовите али фудбал не пратам од вчера, Лече во прво изиграа супер натпревар, во второ беа бетер од Ренова без желба да се надигруваат и без желба да чуваат водство не од 1-0 туку од 3-0, само они знаат на што се должеше тоа.
 
N

Nicky Santoro

Гостин
лече изиграл супер во прво? дај не се глупирај...
вака сеа , мораше играва на лече да падни оти резултатов е 3-0 значи милан треба да дај 4гола.знајш колку се 4гола во 45 мин? мора лече да се загуби во просторот за да дај милан 4 гола.да беше 2-1 полувреме пример и 2-3 крајно со шанса немаше да се согласиш дека е местена.оти 2 гола милан ќе дадеше и без лече да се губи толку мн со некои минимални грешки кои немаше да ги забележиш
Јас ја коментирав разликата во игра од прво и второ кај сите играчи на Лече, таквиот колективен пад беше апла сомнителен, не го коментирам секој пресврт направен од тимовите али фудбал не пратам од вчера, Лече во прво изиграа супер натпревар, во второ беа бетер од Ренова без желба да се надигруваат и без желба да чуваат водство не од 1-0 туку од 3-0, само они знаат на што се должеше тоа.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.748
Поени од реакции
44.063
Добро, Лече во прво играа фудбал, ок ? И истата поента и ти ја тераш, али ја не сум со ставот дека секој ебан пресврт е местенка, за денес само потенцирав дека овој натпревар беше сомнителен ради колективниот однос на играчите на Лече во второ ...
Сведоци сме биле кога боси екипи имаат 1-0 и играат бункер, имаат организирана одбрана и даваат Се од себе, Лече ништо од тоа не направија, ништо од она што е типично за секоја италијанска екипа во една ваква ситуација, алудирам на овие послабиве.
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Добро, Лече во прво играа фудбал, ок ? И истата поента и ти ја тераш, али ја не сум со ставот дека секој ебан пресврт е местенка, за денес само потенцирав дека овој натпревар беше сомнителен ради колективниот однос на играчите на Лече во второ ...
Сведоци сме биле кога боси екипи имаат 1-0 и играат бункер, имаат организирана одбрана и даваат Се од себе, Лече ништо од тоа не направија, ништо од она што е типично за секоја италијанска екипа во една ваква ситуација, алудирам на овие послабиве.
абе за ова денеска нема што да се дискутира повеќе. и слепец некој толу да е ќе свати дека е редено
муабетов ми е дека пример да беше 1-0 и лече да изгубеше 1-2(а можеше и така да биди на пример и тогаш никој овде немаше да речи дека е местена а најмалку ти,оти тогаш немаше потреба од вакво глупирање од лече и немаше да биде толку очигледно, сепак 2 гола се прават и без лече да попушта.мислам дека ми е сваќаш поентата.кога викав катанија интер е местена вие викавте не,зошто? интер играл слабо...епа ќе игра слабо овај што формација изваде раниери?толку е глуп тој и незнај дека мунтари незнај да игра крило? не бе брат му е кажано се губи ова денеска и се губи не е толку отепан тој да не знаекој треба да игра кој не...башка и сомнителниот пенал и крај.и да те потсетам само лани катанија интер 1-0 мавна и потоа камби мислам 2 гола даде подарени,сакаш согласи се или не но тие голови ни ги пуштија.се се враќа се се плаќа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom