Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.811
Поени од реакции
13.603
Среќа го дочекавте поразот па и вие еднаш по 15 кола да бидете во право дека он е само " скаут ".
Не дочекавме пораз, туку победивме... Пораз се чека кога ќе изгубите од други...

Еј, колку само пишувавте и се удиравте во гради пред натпреварот... Прв пат сме ве тепале поради Бенитез, ние сме биле слаби и тогаш и сега, па ќе се видело сега и што уште не... Сега или поклонете се или скрите се, нема друго... :)

Кога сме кај тренерите, поздрав до моите кои што цела сезона кењаат по Алегри...
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Се потврди дека Леонардо бил малерот лани на Милан у гз да го ебам.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Интер фан и од мене имаш еден LIKE за еден достар добар мудар пост хуууууууууу утепај се :)
Немај гајле нема зашто да се утепувам ти треба со понашањево да се утепаш. :)
Од - 14 до - 2 стигаат и уште го викаат Скаут, браво за тебе и дружината.

--- надополнето ---

Не дочекавме пораз, туку победивме... Пораз се чека кога ќе изгубите од други...

Еј, колку само пишувавте и се удиравте во гради пред натпреварот... Прв пат сме ве тепале поради Бенитез, ние сме биле слаби и тогаш и сега, па ќе се видело сега и што уште не... Сега или поклонете се или скрите се, нема друго... :)

Кога сме кај тренерите, поздрав до моите кои што цела сезона кењаат по Алегри...
Мислев на тоа дека дочекавте пораз на Лео не на својот тим.
П.С. Фала што се обиде да ми објасниш што значи пораз т.е кога се нарекува пораз а кога победа :)
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Абе момче ок е трењер е нека ти биде така ,за мене ќе биде само еден скаут кој ни го донесе ПАТО за денеска да му го стави со се јајце,биди ми поздравен со Лео и дружината. UOMO DI MERDA !
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Абе момче ок е трењер е нека ти биде така ,за мене ќе биде само еден скаут кој ни го донесе ПАТО за денеска да му го стави со се јајце,биди ми поздравен со Лео и дружината. UOMO DI MERDA !
Aбе во реду е сето тоа, сите ви честитавме победа и ви укажавме дека е заслужена не знам што сакате повеќе....
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.273
Поени од реакции
41.844
Се потврди дека Леонардо бил малерот лани на Милан у гз да го ебам.
Да да, ако се лажеме, со Хунти и Бориело мислиш постоеше тренер кој ќе успееше да му парира на освојувачот на тројна круна ?
Боатенг го немаше ако не се лажам, исто и Робињо, Касано и Ибра мислам дека не беа дел од тимот на Лео ...
Факт е дека овој Милан моментален е класи посилен од оној од лани и сеа пак ко и на темана на Интер ќе истерам на '' што би било кога би било '' ситуација али убеден сум дека со '' скаутов '' у моментов Милан веќе ќе ја прославуваше титулата во Серија А а и ќе размислуваше на наредниот противник у ЛШ.

Како и да е, Милан е далеку од перфектен оваа година и има резултати на кои може и те како да им се парира на табела али ете, немаше кој да го искористи тоа, Интер кој се и единствен здрав нивни конкурент сезонава во еден дел од истата беа послаби и од Киево.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
^
Пеер ова е тек почеток од создавањето на новиот Милан,тек допрва ке следат најдобрите резултату веруј.

Нормално Милан не е перфектен но оваа година го заслужува скудетото.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
UOMO DI MERDA !!! Толку,цел стадион у фаца му се прскаше за кореото...да му ебам дегенот.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.273
Поени од реакции
41.844
Не ми беше тоа поентата дали го заслужуваат или не, тоа нит сум го спорел нит ќе го спорам, туку дека мислам дека згрешија што му дадоа отказ по сезона каде реално, со таков тим, и немаше што да бара против оној Интер на Мурињо, ова што е случај оваа сезона со Милан ќе беше случај и со Лео во тимот, т.е. реков, подобри резултати ќе имаа, тоа е мојот став.

Не е изводливо со еден таков Интер у првите 4-5 месеци од сезоната Милан ко еден од двата тима кадарни за Скудетото да не освои титула затоа и бев убер скептичен за ова дерби и со нерешено ќе бев презадоволен. Интер е кадарен да победува и е многу повеќе од она што Бенитез го прикажуваше али не е кадарен да направи серија која и никад и не ја напраил у последни неколку години победувајќи ги и дерби натпреварите уз пут па затоа сум кажал и ќе кажам, чудо само им носи титула сезонава, а кредитите за тоа мислам дека се целосно истрошени и по она лани а и по она у Минхен, така функционира универзумов, јебига. :)
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
^
Абе можеби ке беа дупло посилни ако останеше Лео али ете бидна,се прокурчи малце а Берлу не толерира такви срања. Да си ќутеше пак на крај ке добиеше засилувања(Ибрахимович/Робињо/Касано/Боатенг итн)

Интер никад нема да биде ист без Мурињо верувај,тој човек многу значеше и единствено тој може пак да го подигне Интер.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.273
Поени од реакции
41.844
Све у свое време, свесен сум дека Мурињо е уникат али никад не можеш да знаеш што е следно у фудбалот, Удинезе сезонава почнаа со 5 порази од кој еден беше 0-4 од Јувентус дома, па глеј ги сега што прават, Интер да, нема да биде конкурентен ако има уште едно анемично трансфер лето што чисто сумјам, бар по најавиве, инаку со моменталниов кадар ваков каков што е од наредна година нема шанса да парира за било која титула, оваа сезона беше последна шанса за такво нешто али ете, им се деси Бенитез.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Исто и Милан следната сезона ако го остаи вака составот џабе ќе е и Ибра и св.Ибра нема ни да мрднат,ама затоа сигурен сум дека ова лето ке има трансфери за сите тенки позции.

Остај Бенитез ве утепа,коа ке ми текнеше едно време и со Милан го поврзуваа,сме имале среќа што го земавте. Исто така очекувам и доста активно да настапат италијаниве на летниов пазар и експресно да си го вратат тоа 4то место кое води у кв. за ЛШ.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Исто така очекувам и доста активно да настапат италијаниве на летниов пазар и експресно да си го вратат тоа 4то место кое води у кв. за ЛШ.
Па со оглед на тоа што Рома имаат нови сопственици, Јуве ќе сакаат да се вратат на правиот пат, Наполи прочитав ќе имале 50 милиони за трансфери на лето, Лацио ќе биде екипа што ќе може секого да заебе, не очекува интересна сезона и да се надеваме дека у најбрзо време ќе си го вратат 4тото место за ЛШ.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
8.695
Све у свое време, свесен сум дека Мурињо е уникат али никад не можеш да знаеш што е следно у фудбалот, Удинезе сезонава почнаа со 5 порази од кој еден беше 0-4 од Јувентус дома, па глеј ги сега што прават, Интер да, нема да биде конкурентен ако има уште едно анемично трансфер лето што чисто сумјам, бар по најавиве, инаку со моменталниов кадар ваков каков што е од наредна година нема шанса да парира за било која титула, оваа сезона беше последна шанса за такво нешто али ете, им се деси Бенитез.
јбг, една од поретките грешки на вашето раководтсво :toe:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
Да да, ако се лажеме, со Хунти и Бориело мислиш постоеше тренер кој ќе успееше да му парира на освојувачот на тројна круна ?
Боатенг го немаше ако не се лажам, исто и Робињо, Касано и Ибра мислам дека не беа дел од тимот на Лео ...
Факт е дека овој Милан моментален е класи посилен од оној од лани и сеа пак ко и на темана на Интер ќе истерам на '' што би било кога би било '' ситуација али убеден сум дека со '' скаутов '' у моментов Милан веќе ќе ја прославуваше титулата во Серија А а и ќе размислуваше на наредниот противник у ЛШ.

Како и да е, Милан е далеку од перфектен оваа година и има резултати на кои може и те како да им се парира на табела али ете, немаше кој да го искористи тоа, Интер кој се и единствен здрав нивни конкурент сезонава во еден дел од истата беа послаби и од Киево.
тоа не го видовме во ЛШ ниту на последните неколку мечеви во Серија А ! Интер вечерва беше како издишан балон,неговите ѕвезди не воспоставија ритам за прволигашки меч,а не пак за дерби.....сосема заслужена победа на миланезите-поради голот постигнат во 1вата минута и противникот кој наликуваше на хроничен алкохоличар-да не го испуштиме Лео кој тотално го промаши натпреварот !


Касано го потврди своето место вечерва,типчето едноставно не е шампион,иако ќе се закити со трофеј од Серија А годинава :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom