Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
lF.Al или како и да си потпишан еве го она твоето "ГАРАНТ дека му прерфрлил нешто на судијата" - значи се гарантира во случај кога си видел нешто или си присуствувал на истото,а вака друг пат не:nenene: никој не ти брани да го мразиш Тоти, но не и да кажуваш измислици за него, како сега во овој случај

Olivera: 'Nothing happened with Totti'

Even Ruben Olivera admits Francesco Totti didn’t deserve a red card. “Nothing much happened.”
Roma’s 2-0 win against Lecce was overshadowed by the double dismissal, as Olivera tripped up Totti and the resulting shove between them prompted the referee to send both of them off.

“Nothing much happened with Totti. I think it would’ve been better to give a yellow card each,” said the Lecce player.

Totti could face a bigger ban because he was enraged and was held back from chasing Olivera down the tunnel.

“Nothing happened in the tunnel either. I don’t know why Totti was sent off, maybe because he put his hands on me to push me away.

“Was something said? Obviously people do say things to each other on the field, but it was nothing serious.

“I didn’t trip him up on purpose. I repeat, nothing in particular happened.”

The red card means Totti will be suspended for the Rome derby.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Јака дискусија ќе се развие со два збора напишани.
Иначе помислив дека си педер,поради пенисот во потпис што ти стои и Иниеста на аватар.
Извини ако згрешив.
Не знам,озбиљно ли мислеше за Чомбе или на се правиш на тошо(мање више небитно).
Пенисот е за тие како тебе,исто и Иниеста:tv:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Не знам,озбиљно ли мислеше за Чомбе или на се правиш на тошо(мање више небитно).
Пенисот е за тие како тебе,исто и Иниеста:tv:
па нели не си пешк0 :pos::pos:(зезам се):smir:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Хмм, ми фали нешто ... ау да, дечкото со сликите уште го нема :)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Oзбилно бе Јувенташи, зошто мрчите тука? Сте тепале еднаш и вие и ајде одма, детска радост. Миланезиве да тепаа, убеден сум дека немаше ни еден пост да напишат на форумов во врска со нивната победа. Попрво ќе пишуваа за времето утре и тоа дали ќе врне дожд отколку за мечот. Ајде бе и вие сте без врска и баш сте безобразни што се курчите со победава. Некое следно коло ќе дојде некој и ќе ви го земе гзот па после Цацко ќе ви биде крив кога ќе пиете ремет.:pos2:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
lF.Al или како и да си потпишан еве го она твоето "ГАРАНТ дека му прерфрлил нешто на судијата" - значи се гарантира во случај кога си видел нешто или си присуствувал на истото,а вака друг пат не:nenene: никој не ти брани да го мразиш Тоти, но не и да кажуваш измислици за него, како сега во овој случај.
Признај дека не можеше да заспиеш, а да не ми реплицираш, признај! :wink:

Јас реков дека Тоти гарант му префрлил нешто на судијата откако го бутна Оливера, а не дека Тоти му рекол нешто лично на Оливера.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
хехе како за информација сигурно ќе му ја видиш фацата, обавезно ќе биде на Олимпико во публика па така ќе оди во кадар повеќе пати, нормално надам се само кога Рома кога ќе дава голови ohhh yeahhh :)

Тоти ако не го задржеа ќе се испотепаше најголем кретен од играч по тоа со Балотели,ова и многу други случки се сметаше за икона на Рома не верувам дека ќе биде така вчера незнам зошто и него му дадоа црвен но тоа што го правеше после не доликува за него.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.115
Поени од реакции
5.874
Судијата им направи услуга на Рома, сега без Тоти не тепаат сигурно наредно коло... :toe:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Тоти ако не го задржеа ќе се испотепаше најголем кретен од играч по тоа со Балотели,ова и многу други случки се сметаше за икона на Рома не верувам дека ќе биде така вчера незнам зошто и него му дадоа црвен но тоа што го правеше после не доликува за него.

Кхм , *Икона*

рипање врз Новотни (мислам беше) ко идиот со 2 копачки намерно
Волеј над балотели
Вчера ова
И уште мал милион случки на кои не ми текиња у моментов

ИКОНИШТЕ !!!!!!! (ако си хулиган)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Кхм , *Икона*

рипање врз Новотни (мислам беше) ко идиот со 2 копачки намерно
Волеј над балотели
Вчера ова
И уште мал милион случки на кои не ми текиња у моментов

ИКОНИШТЕ !!!!!!! (ако си хулиган)
јас ти викам за тоа што го играше и правеше за Рома можеше да биде легенда на тимот цела кариера ја помина во тој тим,доколку не ги правеше овие глупи потези сигурно сите ќе имаа друго мислење за него но тоа е тоа ..
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
јас ти викам за тоа што го играше и правеше за Рома можеше да биде легенда на тимот цела кариера ја помина во тој тим,доколку не ги правеше овие глупи потези сигурно сите ќе имаа друго мислење за него но тоа е тоа ..
Tужното е шо уште го сметаат за икона само ради тоа шо е квалитетен играч а не ги шитнал =)

Али добро и ние Матрикс за легенда го сметаме , пошо одстално ги тепал педерите од Рома мухјахаха
 
В

Вори

Гостин
Не знам,озбиљно ли мислеше за Чомбе или на се правиш на тошо(мање више небитно).
Пенисот е за тие како тебе,исто и Иниеста:tv:
Damn.Од стално знаев дека Словенија е педерска земја.
Со болдираново докажа дека си пешко и оваа дискусија од овој момент што се тиче мене е завршена.

Се извинувам на модераторите,но посилно беше од мене.

*пенисот е за такви ко тебе...оффф Господе :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom