Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.439
Поени од реакции
6.658
тој на јувентус председник ли што им е најверојатно е некој ќорав човек.
денеска изјави дека Красич не бил дајвер:pos2:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zhu6REOq_rE#!

Каков дајв човече, Џиларидно може вода да му носи на ајванов. Мрзим вакви играчи ненормално !

Но ако судијата лаже, топката не лаже ! Плус Красиќ ќе си биде казнет најверојатно со два меча, а награден со Оскар. :tv:
Има од кого да учи, не знам што ви е ова чудно.

 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Судијата е тука кривецот,да видеше дека одглуми ќе му дадеше жолт картон,а не вака два натпревари суспензија,глупости!
 
P

PewDiePie

Гостин
Судијата е тука кривецот,да видеше дека одглуми ќе му дадеше жолт картон,а не вака два натпревари суспензија,глупости!
Сакаш да кажеш дека ја пропушта со Милан утакмицата ?

П.С. Стварно незнаев дека е ваков глумец :kesa:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Судијата е тука кривецот,да видеше дека одглуми ќе му дадеше жолт картон,а не вака два натпревари суспензија,глупости!
Играчот (во случајов Красиќ) може да си признае дека не било пенал, па судијата да ја поништи одлуката и да не му дава жолт картон. Вака се ќе останеше ко што треба, но Красиќ погреши што не ја исправи судиската одлука и затоа сега “го гони“ федерацијата.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.887
Поени од реакции
16.127
Играчот (во случајов Красиќ) може да си признае дека не било пенал, па судијата да ја поништи одлуката и да не му дава жолт картон. Вака се ќе останеше ко што треба, но Красиќ погреши што не ја исправи судиската одлука и затоа сега “го гони“ федерацијата.
Како ќе му признаел кога тој намерно го направи тоа...одел за да изнуди пенал.
Или судијата коа свирна, па Красиќ требаше да му речи, абе се заебавав не е пенал батали :pos:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.439
Поени од реакции
6.658
Koj ѓаол е овој лавеци :)
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Да а вашето исушено црнче сега не одглуми?Неста не го седна на земја играчот на Наполи?Нослето не дојде од клупа да се тепа?

Зборите само кога е од ваша корист,а за ова не треба суспензии?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Секоја чест на борбеноста на играчите на Наполи..со играч помалце душата ја оставија на теренот и се трудеа до максимум да извлечат бод но сепак среќата и околностите не ги посакаа....!
П.С. Лавеци е ненормален дефинитивно!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Не е новост казната за глума
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]In October 2005, Ivica Illiev was suspended for three games when he won a fake penalty for Messina against Ascoli.

In April 2007, Adriano was handed a two-match ban for simulating to net a penalty and, later that year, Napoli’s Marcelo Zalayeta was stopped for two matches for earning a spot-kick versus Juve.
[/FONT]
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ја само ке го прокоментирам вториот жолт картон на Пијенза или као и да се викаеш ....

Рицоли - ЉоЉ:)

Честито 2ро место !
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Како ќе му признаел кога тој намерно го направи тоа...одел за да изнуди пенал.
Или судијата коа свирна, па Красиќ требаше да му речи, абе се заебавав не е пенал батали :pos:
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Езекиел Лавеци :cuc::cuc::cuc:

Колку пати ме има воодушевено мајсторов, екстра занимлив играч. Со Ди Натале моите омилени играчи во Серие А.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom