Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Па и ти одговорив :)

Хамшик ќе си остане во Наполи, јбг, иако може да напредува и освојува титули, претседателот бара ненормална сума, сигурно некои 30 милиони кои што никој не сака да им ги плати. Исто и со Пасторе од Палермо. Тој лудиот спомнал некоја сума од 40 милиони, на .!.

Иначе за заинтересирани има колку сакаш, пример Интер е одамна загреан за Хамшик, но бараат многу пари и дечкото уште си игра во просечен клуб.
Епа после милионските трансфери ан Сити и на Реал си научија помаливе тимови како можат да земат пари. Сега за сите играчи ќе се бараат високи сум посебно ако имаат уште многу од договорот :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.733
Поени од реакции
11.190
Наполи е еден од најбогатите тимови во Италија, (Наполитанската мафија го држи) затоа нивните играчи ретко ги поврзуваат со трансфери и уште поретко ги продаваат.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Наполи е еден од најбогатите тимови во Италија, (Наполитанската мафија го држи) затоа нивните играчи ретко ги поврзуваат со трансфери и уште поретко ги продаваат.
Наполи има добра политика не ги дава звездите за ефтини пари еве го дадоа Квалјарела го земаа Кавани што се гледа дека е одличен потег не дека и Квалјарела не е добар но најдоа одлична замена за него имаат добар тим оваа година играат и во ЛЕ и имаат шанса да стасаат нешто повеќе исто така и следната сезона највероватно би требало повторно да играат таму.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
ако Наполи се ослободи од Хамшик и Лавеци,а нивните замени не се покажат-ојде Наполи следната сезона една лига подолу....за овие докажани играчи нормално е да бара соодветно обештетување како би се осигурала блиската иднина на клубот да биди во слична или подобра состојба на табелата...
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Да не почнат навивачите на Милан да го скандираат името на Рафа ?:)))
:kesa:
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Најголемото засилување годинава Рафа Бенитез.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Абе Кавани за колку го купи Наполи?Не ми такнува ич.
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Абе Кавани за колку го купи Наполи?Не ми такнува ич.
Јас памтам само една изјава на босот на Палермо Замперини, кога рече дека Кавани највише би му одговарало во Јувентус да замини, ама више тогаш Кавани имаше потпишано за Наполи
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Абе Кавани за колку го купи Наполи?Не ми такнува ич.
Ја како шо знам позајмен е во Наполи, ама рекоја Наполитанциве дека обавезно на крај ќе биде откупен по досега докажаното, а за цена незнам како е мислам дека околу 15ина милиони е во договорот клаузула + - ама онака ми е ова не сум сигурен :D
 
Член од
22 ноември 2010
Мислења
384
Поени од реакции
11
neka ne ve lazat komunistite
taka laze zamparini
ne znam dali znaete deka za kjaer i cavani rece deka ima ponuda od 50 milioni evra od totenhem za dvajcata

a posle kjaer go prodade za 13 milioni vo wolfsburg i cavani go dade na pozajmica vo napoli za 3 milioni i plus za 13 milioni da mozat da go otkupat

ili sve na sve 29 milioni dokolku go kupat cavani napoli

a mu dojde ponuda od 25 milioni za pastore odma go dava!

--- надополнето ---

i eve i tuka ke go potsetam vlatdce da mi kaze dali za milan se sudi ovaa sezona i dali gledase utakmicata milan-fiorentina?
i dali znae deka ima milan 3 cisti golovi ponisteni?
a na pepe ne bilo raka hahahaha nadvor bilo abe ajde


--- надополнето ---

i eve i tuka ke go potsetam vlatdce da mi kaze dali za milan se sudi ovaa sezona i dali gledase utakmicata milan-fiorentina?
i dali znae deka ima milan 3 cisti golovi ponisteni?
a na pepe ne bilo raka hahahaha nadvor bilo abe ajde
 

Kajgana Shop

На врв Bottom