Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.
П

Паган-др

Гостин
Ок, главна тема се "местенките", ама морав малце да ја презентирам групава. Се надевам дека и други ќе се сложат дека Телма не ја бива за пренесување натпревари.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Абе , не приметуете дека секој фан на Јубентус е фан на Барселона и Челзи од годинава ?

Ако не дај боже догураме до Финале , којзнае колку *ТОРПЕДА* ке добијат Баерн/Лион :tv::tv:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.848
Поени од реакции
8.694
Абе , не приметуете дека секој фан на Јубентус е фан на Барселона и Челзи од годинава ?

Ако не дај боже догураме до Финале , којзнае колку *ТОРПЕДА* ке добијат Баерн/Лион :tv::tv:
има некои и за Рома навиваат ;)
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Уште 0.34 % му фалат за комплетно да ме убеди.

Сите оние постови: " Ке видите вие! " , "Спремајте се за Серија Б " , " Ке го јадете на Меаца ! (Јуве и Барса) " , " Моџи ке уништи вас како што не уништи нас "...


... епа фали уште еден јак пост за да бидам 100% убеден.
:pos3:
Не па знам дека пиша ти дека Иве те убедил, ама гледам дека нешто не си ми убеден. :)

Јас убеден сум, ДЕМОНСФАЛЛ еднаш пиша “Шинтер ќе оди во Сериа Б“ и нема што понатаму да се збори. Сигурно идеме!

има некои и за Рома навиваат ;)
Не така...

Подобро пиши, некои останаа за Јуве да навиваат!
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
барем Јуве ги освојуваше трофеите со конкуренција.....првпат по исфрлувањето на Јуве во Сериа Б Интер има противкандидат за освојување на скудетото иииииииииии.....да видиме шо ќе се случи
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
барем Јуве ги освојуваше трофеите со конкуренција.....првпат по исфрлувањето на Јуве во Сериа Б Интер има противкандидат за освојување на скудетото иииииииииии.....да видиме шо ќе се случи
Интер оваа година е во борба за три трофеи поради тоа е последица на второто место..интер покажа дека е врвна екипа и 99 класи погоре од вашиот јувентус со победите над челзи(двапати и против барселона и со самото стигање во 1/2 во Лш со 5 од 5 ЗАМИСЛИ 5 од 5 имаме во нокаут фаза ииии што се случииииии???..според мене интер да испаднеше од челзи ќе беше далекуу понапред од рома и титулата веќе на дофат ќе беше вака исцрпеноста си го направи своето а не да се правиш слеп и да тврдиш како интер бил слаб демек минатите години без конкурент беше??2007/2008 рома не беше конкурент каде само 3 поени бевме пред нив?..лани милан беше конкурент со роналдињо,кака,пато,шева..да ги набројувам уште??и колку бодови заврши Интер пед нив знаеш...??поради тоа не туку трескај зелени против интер и соочисе со реалноста дека Интер е бр 1 екипа во италија во моментов а не да ми спомнуваш калчополи,и триста глупости кои спомнуваат навивачите на јувентус кои немаат друга работа во овие катастрофални моменти за вашиот клуб освен да ги гледаат успесите на ИНТЕР..ајт
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
полека,не се ПАЛЕТЕ дека интер е некоја светост,Јуве беше И ПОВЕЌЕ од тоа за интер ама летна кај шо летна....
П.С. Јуве сепак доби “помилување“ и заигра во Сериа Б со 9 поени во минус,е сеа не знам со оваа истрага какви ќе бидат резултатите.........
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
полека,не се ПАЛЕТЕ дека интер е некоја светост,Јуве беше И ПОВЕЌЕ од тоа за интер ама летна кај шо летна....
П.С. Јуве сепак доби “помилување“ и заигра во Сериа Б со 9 поени во минус,е сеа не знам со оваа истрага какви ќе бидат резултатите.........
Море сам си кажуваш дека Јуве бил тоа што бил и летнал кај што летнал ,епа кај летнал зашто летнал ,на кој начин бил таму кај што бил ... сите знаеме ...вие местевте го,ве открија го јадевте си добивте тоа што заслуживте
За вториот дел од постот и "казните за Интер" немам коментар стварно преглупо ми е воопшто да дискутирам за тоа ...:pos2:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
симптоматично е што нигде не го спомнувам Интер,меѓутоа некој си ја има мувата на капата.........
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
симптоматично е што нигде не го спомнувам Интер,меѓутоа некој си ја има мувата на капата.........
Ах добро да некој има мува на капа ,а ти сигурно мислеше на тоа какви ќе бидат резултатите за Салернитана ...:tv:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.266
Поени од реакции
41.779
полека,не се ПАЛЕТЕ дека интер е некоја светост,Јуве беше И ПОВЕЌЕ од тоа за интер ама летна кај шо летна....
П.С. Јуве сепак доби “помилување“ и заигра во Сериа Б со 9 поени во минус,е сеа не знам со оваа истрага какви ќе бидат резултатите.........
Хахаха, ете го пак смешниот, до вчера викаше Интер ке оди во Серија Б, сега незнае какви ке бидат резултатите.

Најцрното сценарио кое може да му се деси на Интер е да му се одземе скудетото од 2006 и истото никому да не биде доделено, али оваа варијанта беше свртена во случај онoj бомба од доказ најауван од Моџи да покаже дека Интер прекршиле некоја регулатива, но за ваша жал истото не се деси.

Јувентус беа префлени во Серија Б ради имплементиран систем, такво нешто до сега кај Интер нема, дури ни најситна регулатива не е прекршена.

Интер нема теоретска шанса да замине во втората лига, освен во нечија умоболна фантацзија, на крај краева, сеуште не го добив одговорот на прашањето кое ти го поставив прееска. :wink:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
симптоматично е што нигде не го спомнувам Интер,меѓутоа некој си ја има мувата на капата.........
другар ти го спомена интер како немал конкурент минатите години, јас ти вратив со конкретна реплика а не си баам во мозокот дека го споменуваш туку така интер..со што беше јувентус светост..???со што кажи, јувентус направи некој значаен успех во европа??јас не велам дека интер е светост но е едниствениот италјански преставник во овие тешки моменти за италија..а јуветнтус кога настапуваше италија беше доволно силна и имаше повеќе преставници....
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
ти реков-одговорот на прашањето ќе го добиеме летово,не сум ни судија ни извршител....и не се правете многу интересни,моѓеби в година сами ќе си прајте муабет на Кајгана на тема Сериа Б:pos2:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.266
Поени од реакции
41.779
ти реков-одговорот на прашањето ќе го добиеме летово,не сум ни судија ни извршител....и не се правете многу интересни,моѓеби в година сами ќе си прајте муабет на Кајгана на тема Сериа Б:pos2:
:tv:

Не си ни судија, нит извршител, али си оноа апла контрадикторен. :wink:
Ти реков кое е најцрното сценарио кое може да се деси, и тоа пак ке ти нацртам, во сиуација онаа '' мајка на сите разговори '' да беше од полза за Моџи, Интер нит имале систем за делегирање на судии нит ништо, тоа доказите изнесени од медиуми блиски на твојот Јуве го покажаа, што значи дека нема никаква основа за префрлање на екипата во понизок ранг ( освен во, како што реков, умоболни фантазии ), али очигледно е дека потребни се минимум 4 дена за да овие букви дојдат до твојот мозок.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
другар ти го спомена интер како немал конкурент минатите години, јас ти вратив со конкретна реплика а не си баам во мозокот дека го споменуваш туку така интер..со што беше јувентус светост..???со што кажи, јувентус направи некој значаен успех во европа??јас не велам дека интер е светост но е едниствениот италјански преставник во овие тешки моменти за италија..а јуветнтус кога настапуваше италија беше доволно силна и имаше повеќе преставници....
точно така,кога Јуве ги освојување трофеите-тоа го правеше со кокуренција....
инаку последните десет години Јуве и тоа каква улога изигра во европа-освои 1 ЛШ потоа играше 3 финалиња со ред и едно полуфинале мислам дека беше,е па види ти.....за истото тоа време Интер се мачеше во Купот на Уефа и не знаеше кој пат да го фати-дали европа,дали домашното првенство,не беееее,сето беше заради Моџи или некој си таму,тој беше одговорен за трансфер политиката на Интер и тако даље.......гледам кај доста навивачи некои непотребни изрази со кои пробаат да го омаложуваат противникот,но да си знаат дека тоа се случува само во нивните глави-респектирај го противникот за да добиеш респект,инаку дискусијата може да продолжи во друго ниво,ама не погоре:smir:

:tv:

Не си ни судија, нит извршител, али си оноа апла контрадикторен. :wink:
Ти реков кое е најцрното сценарио кое може да се деси, и тоа пак ке ти нацртам, во сиуација онаа '' мајка на сите разговори '' да беше од полза за Моџи, Интер нит имале систем за делегирање на судии нит ништо, тоа доказите изнесени од медиуми блиски на твојот Јуве го покажаа, што значи дека нема никаква основа за префрлање на екипата во понизок ранг ( освен во, како што реков, умоболни фантазии ), али очигледно е дека потребни се минимум 4 дена за да овие букви дојдат до твојот мозок.
ај да се повторам по незнам кој пат-очигледно си тераш само некои твои правдини и виделини-значи ќе почекаме малце да се стопли,да одиме на капење и таму некаде на лето ќе го добиеме официјалното соопштение.....дотогаш може да се убедуваме во што нас ни чини....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom