Samsung Galaxy S8/S8 Plus

Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Не знам.
Мојов е од Ледиком, за ОАЕ пазар, 4 месеци го имам, никаков проблем.
И еџ лајтинг работи и се'.
 
Член од
9 март 2010
Мислења
366
Поени од реакции
372
S8 го имам.. мене не ми работи иако е уклучен.. така си беше од салон, на нет читнав малку дека имаат проблем сите осмици... као софтверски е проблемот... да не случајно важи тоа само за одредени пазари... мојот е во Германија купен...
Ќе идеш Settings>Display>Keep screen turned off (или само последново у search напиши го). Треба да ти е исклучена опцијава за edge lighting да ти работи, зошто ако е уклучена кога телефонот е заклучен екранот е цело време исклучен ради „приватност“. Ако не е до ова немам други идеи :)
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.449
Поени од реакции
1.780
Не знам.
Мојов е од Ледиком, за ОАЕ пазар, 4 месеци го имам, никаков проблем.
И еџ лајтинг работи и се'.
А пуњачот оригинал е? пошто полно форумџии кажуваат дека фалц пуњачи ставале.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
А пуњачот оригинал е? пошто полно форумџии кажуваат дека фалц пуњачи ставале.
Мислам да. Ги имаше сите обвивки и пластики на се' што беше внатре во кутијата. И на најситно нешто има во самата пластика изгравирано Самсунг. Освен тоа, самата "бандерола" што ја имаа на кутиите и во Нептун, ја имаше и на оваа кутија, јас ја отворив. Претходниот телефон, Хуавеи, го купив од Т мобиле и исто имаше таква бандерола.
Полначот не е за европски пазар, затоа самите ти даваат адаптер.

Го користам скоро 6 месеци, не би можела да кажам дека телефонот или што било од опремата ми е чудно.
Сега, пошто не е за наш пазар, има опции кои не може да се користат, како Самсунг Пеј, од причина што автоматски си се поврзува на ОАЕ страната на Самсунг. Секако тоа е опција што мене не ми е потребна и затоа не ми е проблем.

Но не сум имала проблем од типот еџ лајтинг да не ми работи, не знам зошто некои имаат.

Еве некои скриншотс, ако бркаат работа да видиме што е и како е :)

Ќе сликам кутија и ќе прикачам подоцна.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
А пуњачот оригинал е? пошто полно форумџии кажуваат дека фалц пуњачи ставале.
И што ако е фалц? демек со друг пунач нема да се пуни? ја користам пунач од таблет и дупло побрзо полни него тој фабричкиот
 
Член од
9 март 2010
Мислења
366
Поени од реакции
372
8.0 Oreo официјално пуштен во употреба. Први го добија Германија, Полска и Индија. Ваљда скоро и кај нас :)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Мене ми е на Орео од пред недела дена да речеме апдејт имав.
Вие?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Како го доби апдејтот? има нов иначе, само што го инсталирав.
Па самиот телефон кажува дека има апдејт и прашува нели кога да го инсталира. Според телефонов, моментално имам 8.0.0 колку што знам тоа е последно... кај тебе кое е?
Инаку кај последниот апдејт глупа работа е што ХДР го нема на самиот дисплеј, туку е во сетингс, а на местото на ХДР има такво full screen view.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Па самиот телефон кажува дека има апдејт и прашува нели кога да го инсталира. Според телефонов, моментално имам 8.0.0 колку што знам тоа е последно... кај тебе кое е?
Кога ти дојде апдејтот, пред колку денови?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Не сум сигурна, ако е истото што и Android security patch level, било на 1ви февруари. Ама сѐ мислам покасно имав уште некој апдејт...[DOUBLEPOST=1519396843][/DOUBLEPOST]Најдов кај апдејт : Last update was installed on February 13, 2018
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Не сум сигурна, ако е истото што и Android security patch level, било на 1ви февруари. Ама сѐ мислам покасно имав уште некој апдејт...
Не е можно да си имала 2 апдејта во толку краток период. Oreо пред околу 2 недели почна да стига, сеедно овој апдејт нема шанси да го имаш. Еве како изгледа,


 
Член од
9 март 2010
Мислења
366
Поени од реакции
372
@Psyside не ти е од мкд земен телефонов така? SEE/SEE/ITV ти е од нордиски регион, затоа имаш апдејт :D Јас уште дремам на ноемврски пач...

Едит: SEE e southeast Europe, се помешав со NEE :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
@Psyside не ти е од мкд земен телефонов така? SEE/SEE/ITV ти е од нордиски регион, затоа имаш апдејт :D Јас уште дремам на ноемврски пач...
Немам јас никаков апдејт, се е инсталирано офлајн, со Один и преку recovery.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Не е можно да си имала 2 апдејта во толку краток период. Oreо пред околу 2 недели почна да стига, сеедно овој апдејт нема шанси да го имаш. Еве како изгледа,


Еве кај мене истото е првата слика, на втората слика е тоа дека patch-от е апдејтнат на 1ви Февруари, а на последната слика е software аодејтот од 13ти февруари. Инаку телефонот е UAE верзија.
Screenshot_20180223-164806_Settings.jpg Screenshot_20180223-164904_Settings.jpg Screenshot_20180223-164953_Settings.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom