S.T.A.L.K.E.R. + Clear Sky

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Sephiroth напиша:
За тоа не треба печ, него нов компјутер :DDDDDDD Кај мене фура на све до крај + HDR + Antialiasing тралалала :P (морам да се препуцавам јебига, синдромот наречен "нов компјутер", ке престанам за едно недела дена.)
Abe i ja nemam problem so igranjeto na igrata (mislam na seckanje) ama nekoj drug ima.Inace ova programce gi podobruva svetlosnite efekti i gi trga grafickite bagovi so sto se obezbeduva podobar framerate.A sindromot "нов компјутер" ostanuva za sekogas-od segogas postoel i sekogas ke postoi.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
38
Поени од реакции
0
Igrava spored mene ne ja biva kako i za cekanjeto (od 2001 ) taka i za gameplayot ne e niso posebno.Spored mene najbojle pucacina e Rainbow Six: Las Vegas pobojle FPS ne sum videl ali so PC bara :D e toa ...
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
2ksuperior напиша:
Igrava spored mene ne ja biva kako i za cekanjeto (od 2001 ) taka i za gameplayot ne e niso posebno.Spored mene najbojle pucacina e Rainbow Six: Las Vegas pobojle FPS ne sum videl ali so PC bara :D e toa ...
Da ti kazam Rainbow Six: Las Vegas mene voopsto ne mi secka iako ima 100 puti bolje grafika od Stalker.So toa moze da se zakluci deka S.T.A.L.K.E.R. ima epten katastrofalno neoptimiziran engin.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
s.t.a.l.k.e.r pocna da zaebava mi se isklucuva sred igranje ama ne mozam da najdam patch ako ima nekoj ili znae kaj moze da se najde neka pise ke mu bidam mnogu blagodaren.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Ѕирни го официјалниот сајт на играта, ако ги нема сите по список идин а www.gamecopyworld.com и напрај search ке ти најде и печови и кракови и све.
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Sephiroth напиша:
Ѕирни го официјалниот сајт на играта, ако ги нема сите по список идин а www.gamecopyworld.com и напрај search ке ти најде и печови и кракови и све.
E ova ti bese neso prvo dobro.:helou:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
38
Поени од реакции
0
Cyber lord напиша:
Da ti kazam Rainbow Six: Las Vegas mene voopsto ne mi secka iako ima 100 puti bolje grafika od Stalker.So toa moze da se zakluci deka S.T.A.L.K.E.R. ima epten katastrofalno neoptimiziran engin.
Brat ne e se do grafikata vidi go ti samo gameplayot na Stalker ednostavno ne e dorabotena a za Rainbow Six neam zborovi predobra igra p.s iam procesor 2.0 mozes samo da zamislis kako ja igram rainbow:toe:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Cyber lord напиша:
E ova ti bese neso prvo dobro.:helou:
Друже немам ништо против тебе, ама треба уште многу леб да јадеш (читај игри да свртиш) за да изградиш критериум на асален гејмер, не доаѓа тоа преку ноќ. Не дека сум лош или нешо слично ама неможам да седам и да ќутам коа ја ругаш SF а ја величиш Splinter Cell.:smir: (за другата тема ова, а за Сталкер делиме исто мислење дека е топ)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Сега само што почнав да ја играм али не ми се свиѓа баш баш, што аку бара толку јака машина кога графиката ја нема никаде!!!!
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Joey напиша:
Сега само што почнав да ја играм али не ми се свиѓа баш баш, што аку бара толку јака машина кога графиката ја нема никаде!!!!
I ja se zaprasav toa prviot pat.:helou:
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Sephiroth напиша:
Друже немам ништо против тебе, ама треба уште многу леб да јадеш (читај игри да свртиш) за да изградиш критериум на асален гејмер, не доаѓа тоа преку ноќ. Не дека сум лош или нешо слично ама неможам да седам и да ќутам коа ја ругаш SF а ја величиш Splinter Cell.:smir: (за другата тема ова, а за Сталкер делиме исто мислење дека е топ)
Abe okey e
 

Kajgana Shop

На врв Bottom