Roger Brothers - во наши раце

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
I'm fooling down...

Нешто ме тера да помислам дека не е fooling туку falling...
Мислиш? Хмм..Ја мислам дека дикцијата им е правилна , и плус боље сленг од Фифти држат:vozbud:

грешка си брат...50 cent ја украл од нив...немој вакви муабети ќе им падне рејтингот (ако воопшто го имаат) :vozbud:
Море дааа... У право си ! Леееј, сеа може да му стегнат тужба на Фифти :nesum::nesum::nesum::nesum::nesum::nesum::nesum:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
Енигмата заврши...

Роџер брадрс се распаднаа?!?

Дали шоу-бизнисот е политика? Дали Роџер брадрс се жртви на таа политика? – e прашање кое доминира во мејлот испратен од менаџментот на младите рапери до македонските медиуми, во кои се известува јавноста дека Браќата веќе не функционираат како бенд. Мејлот го пренесуваме во целост...

Ако еден атрактивен и во прв ред единствен по форма состав од тројца браќа, каков што не е познат не само во европските граници, туку и преку барите, тогаш прашуваме: Зошто покрај големите хитови и освоените први места не само што не се најдоа на радио топ-листите, туку не беа застапувани ниту во музичките појаси на радио програмите?

Ако една песна освои прво место на дебитснската вечер на Охрид-фест (Типка лудница) и ако една песна на ЈуТјуб има најголема гледаност од сите песни на фестивалот (Здраво дечки), и ако една песна освои петто место на Сунчане скале и ја претстави најдобро Македонија од останите четири македонски песни и истата беше хит на топ-листите во Црна Гора, а ниту едно од нашите радија не ја емитува ниту еднаш, тогаш дали шоу-бизнисот е политика?

И дали е тоа подршката за младите таленти, или политиката во шоу-бизнисот нема пардон и дефинитивно им ги сече крилјата на пилињата кои сакаа(т) да лета(ат)т? – стои во мејлот од менацментот на Роџер брадрс до македонската јавност!

извор
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.236
Поени од реакции
7.752
Ај да ја оживеам темава од времињата.

Леонардо ли се викаше тоа малото детенце?

Се пријавил на The Voice Aвстралија :pos:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Не е лош настапов, можеше некој да сврти столица...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom