Replays, и нивна дискусија

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Дечки еве едне риплеј од мене :)Причината поради која го закачувам риплејов е чатот пред играта кој падна со хостот а идеше вака:
-Sally:Hi do you know what is group rape?
-uzu-XzapZ:No
-Sally:Ok now you will fell it
-uzu-XzapZ:Ok pls
Иако не го ни знам типов изгледа беше многу самоуверен во него :)Плус играше со 4 другари во лан!Ја сериозно помислив дека ке попијам рејп заедно со уште 4 рандом типци.Па решив онака ради разонода да играм нерубиан асасин иако играм исклучивно int херои.R.I.P host :):)
 

Attachments

Член од
5 декември 2007
Мислења
14
Поени од реакции
2
Па сметајте дека партијава се играше после полноќ јас малце бев заморен but i did my best ;)...Гледајте па кажете коментар/сугестија :))
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Реплејот на мац.

Маркоратата - јакиро, твоја работа како ФУЛ супортер е да купиш кокошка и очи, да го BABYSIT на лансерот да се развие и да ги тепа сам. Не направи ништо од тоа, а плус земаше трета магија, константно тепаше со ауто атак, не го исклучи ринг оф басилиус, цело време бевте кај нивната кула, не правеше пул на неутралните. Единствено ти треба мекансм ( ако случајно убиеш некого у битка, идеш жаба ), а ти купи ринг оф хелт прв итем.

Пајкан - Earhshaker, и на него не му текна да исклучи ринг оф басилиус, криповите константно беа кај противничката кула, кунката не можеше да фарма. После купи РИНГ ОФ ХЕЛТ , прелошо.

Овде престанав да го гледам реплејот : )
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Мех,јас до 50та минута морав да трпам пер,да бранам (пробувам да бранам) и наместо Кункка или Драгонот да ми купат ГЕМ,ме тераа да го паузирам фјурито,и сам да си купувам.

Ама океи,преживеавме,и потоа ги здробивме.
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Mac, ако лансерот у сериозна игра не исфарма дифусиал блејд до 20 минута, ја заебал играта.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Mac, ако лансерот у сериозна игра не исфарма дифусиал блејд до 20 минута, ја заебал играта.
Difusial blade u 20ta minuta nekoj da mi napraj na CW ke si go izbrisham clan accountot,ke se otkazam od dota, ke se samoubijam.
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Сакаш да пробаме? Со Варлок до мене на страна, кој само ме лечи и ве тепа вас/прави денај?
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
А ти што толку се палиш постои ОГРОМНА разлика меѓу cw и public ?
има играчи што на CW можат да искрипаат hex или splash за 18 мин па што ? ако ти неможеш не значи дека е невозможно ...
и да за PL до 20 - 25 треба да имаш purge и ќе имаш ако имаш супер супорт покрај тебе и ако исфармаш се разбира ...
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
А ти што толку се палиш постои ОГРОМНА разлика меѓу cw и public ?
има играчи што на CW можат да искрипаат hex или splash за 18 мин па што ? ако ти неможеш не значи дека е невозможно ...
и да за PL до 20 - 25 треба да имаш purge и ќе имаш ако имаш супер супорт покрај тебе и ако исфармаш се разбира ...
Да, постои ОГРОМНА разлика помеѓу Pub i CW.
И, тие шо исфармале hex за 18 минути, тоа го напраиле зашо противничкиот тим го остаил на фреефарм.
И, Warloc-от нека те пази колку сака, ако имаш Naix+ Lina/Lion..или Tormentet+ SK..или некое убаво комбо, не е битно, и ако те форсира цело време рејнџот да неможеш да се доближиш до крип, и ако ти праат ганк на секоја можна шанса, а многу се, пошо си меле..куров ке исфармаш DB за 20 мин. Не е ова мортред па да крипа од кула на кула..сепак мора да се доближиш за да убиеш крип.
Значи, не реков дека е невозможно..нормално..али ако те форсираат цело време тебе, ко шо и треба, стварно крв ке дадеш за тој Diffusial Blade.
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Можеш да исфармаш фисузиал за 20 мин, можеш и ПТ и ДБ, можеш. Ако сакаш следната игра кога ќе играм carry, ќе ја снимам и ке ја пуштам.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Можеш да исфармаш фисузиал за 20 мин, можеш и ПТ и ДБ, можеш. Ако сакаш следната игра кога ќе играм carry, ќе ја снимам и ке ја пуштам.
Deal.
Zborime za PH taka? ne za nevermore, mortred..etc.
Aj..plesni edna, pa ostaj ja da dzirneme, ne se somnevam vo tvojot skill.
Kako sho kazav, ne vikam deka nemoze, sekako deka moze, ama so proper gank, za 20 min ke te ubijat 3 pati najmalce..Normalno ako znaesh da farmash, a oni ne te forsiraat, i za 10 min ke go napraish -.-
 

Kajgana Shop

На врв Bottom