Replays, и нивна дискусија

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Па ајде, да ставиме реплеи, па после ќе си дискутираме за грешките : )

Еве, јас ќе почнам. Јас сум енигмата.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Се приклучувам од задутре,коа ќе можам да ги даунлоадирам.
И 700 кб е многу за мене сеа :)
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Ајде де, пуштете реплеи, не се срамете... Ова не е ни оддалеку мојата најдобра игра, туку е последната која ја изиграв..
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Ќе ти кажам што мислам само да го изгледам.
Иначе немам навика да зачувувам replay откако ќе изиграм некоја дота. Било да е добра,било да е лоша.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
mi dade dobra idea da se snimam koa igram lol :) nikad ne pravam replay :(
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Па и јас не снимам.. банлистата автоматски го прави тоа =))
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
banlista? o.0 ...uf..igram dota pretezno na GGC -.-
 
Z

ZeroStyle

Гостин
E Тито,го изглеав риплејот.
На почеток ве притиснаа на страна горе малку,ама откако ги склопи брацерите имаше повеќе можности,почнавте ganks:).
Deny не ти беа баш јака страна,ама затоа одма откако го купи дагерот го сефтоса со едно убаво ловење. Прекрасно го користеше(на бројки го пушташ или со маус?). Имавте два вистински Push-ови,од кои вториот фатален за противниците. 1-2 умре некако чудно,посебно кога склопи boots of travel и одма отиде горе и го изеде од мираната и од скелетон. Убаво ја користеше 6тата,со еден исклучок(кога бевте на 2ра кула на средина)језда не беше ни спремен за атакот на соиграчите,кои морам да признаам беа помалце или повеќе добри играчи кои ја владеат дотава.Build-от ти беше можеби и вообичаен но сепак со него добро се уклопи во тимот и убаво ги употреби ајтемите.
Се на се солидна игра.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Го симнав риплејот,како го гледам ќе постирам мислење тука :)

Прво,лош мечап горе ви падна потато,вие сте меле и рејнџ а они два рејнџа :(
Но енигма и сладар,сигурен сум дека можат first blood на rhasta да напраат,ама ќе видиме :)
Мислев лошо заради крипање ќе ви е,динајови ќе пиете.
А Хускарот,место ринг земал два гаунтлета.Со ринг сите ќе ги праќаше во база,ама ај :(

апдејт : грешка сум бил,хускар бот4ето попи first blood...А горе среќа имате што раста не знае за double deny,па се држите во lvl некако.
Аиде сеуште чекам на периодичен стан и убиство на растата :)

неам замерки големи за вашата игра,освен сладарот кој фарма преслабо,а питот јбг има лаг :)

Ама они се стварно слаби,траксексот може твоја шеста да запре,а не брани мид.Плус скелет многу се фрла напред...

Се на се,да бев на твое место не би земал Мистикот,него би идел на Аганим,за оној финален допир од 800 дмџ.
Да бев сладарот,дефинитивно не би правел харт,него тридс и башер.И немаше со 3000хп да го земам аегисот,ќе го остаев на некој послаб.

Само не знам кај сте го примиле хускар со вас,на луѓе со помалку од него енергија пушташе 6ка :(
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Мац =))
Ама они се стварно слаби
Ајде, кога ќе направиме клан, може да направиме клан вар против нивниот клан, Тсс, па ќе видиш колку се слаби =))


Ајде, ајде, ајде реплеје!!

Еве уште два, со Гего =))
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Потато,Хускарот беше тапа.
Мирана и Скелет беа доста добри и 1в1 и заедно кога одеа.
Траксексот беше просечен,мислам дека можеше повеќе...
А растата покрај ловењето,пушташе секогаш во право време и во право место 6ка :)

Ама,на риплејов не беа ништо посебно вака сите заедно :)
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Ма Хускарот и траксот не се од Тсс. Иначе, оној хускарот е од Хонг Конг, имаше 3-4 пати повеќе лаг од пит лордот =))
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Сакам да ја поздравам темава,топ работа е да имаме каде да ги постуваме нашите риплеи,со што воедно и другите би можеле да научат од нашите грешки,и да се поднаучи некое добро трикче,да се види некој добар потег итн..Ја ќе закачам штом изиграм некоја партија :):)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Играв сега во Сет на ГГ,ама заборавив save replay да ставам :)

На баланар напраив сатаник,тридс со Belt of strenght,башер и имав sange само.

Ама се мислам дека боље можев да ги потрошам парите,иако бев прв со ИМБА скор од 17-2,сепак сакав место Basher бар да склопам Буриза :)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Може овие риплеЈА да се гледат и без да ја имаш инсталирано играта :)?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom