Reacher

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
755
Поени од реакции
1.928
Reacher-on-prime-front.jpg


Џек Ричер е поранешен воен полицаец на Американската армија со долгогодишно истражувачко и борбено искуство кој сега живее како дрифтер патувајќи од град до град низ САД често запаѓа и испитува сомнителни и често опасни ситуации.
Серијата се заснова на романите на Ли Чајлд.
Веќе има два филма со Том Круз како Џек Ричер за кого имаше критики дека е премал и престар да го глуми Ричер бидејќи во романите тој е опишан како исклучително висок и широк со долги раце и долги нозе.
Во серијата Ричер одлично го глуми Алан Ритчсон.
На 15-ти Декември ќе започне да се емитува втората сезона па ме инспирираше да ја отворам темава.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Гледано, предобра серија 20/10 оцена од мене, во превод Бетмен без наметка. Инаку се повеќе се шпекулира дека Алан Ритчсон ќе биде новата Бетмен фаца, а за тоа добил подршка и од Кевин Смит :)
Кој не гледал да гледа, 15ти декември почнува сезона 2 таман до тогаш да фатите ритам со сезона 1 !!!
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Само на Амазон ја има онлајн да се гледа така? на watchlist ми стои некое време ама ме мрзи да симињам...
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
701
Поени од реакции
1.775
Прегледај го приврзокот 400868


Џек Ричер е поранешен воен полицаец на Американската армија со долгогодишно истражувачко и борбено искуство кој сега живее како дрифтер патувајќи од град до град низ САД често запаѓа и испитува сомнителни и често опасни ситуации.
Серијата се заснова на романите на Ли Чајлд.
Веќе има два филма со Том Круз како Џек Ричер за кого имаше критики дека е премал и престар да го глуми Ричер бидејќи во романите тој е опишан како исклучително висок и широк со долги раце и долги нозе.
Во серијата Ричер одлично го глуми Алан Ритчсон.
На 15-ти Декември ќе започне да се емитува втората сезона па ме инспирираше да ја отворам темава.
Gi citav knigite , i ona so Tom Cruze bese golemo razocaruvanje. Da ne se razbereme pogresno , ne se knigi kako vojna i mir , ama pak na hartija pecateno i se listat, nesto kako zagor koga bev mal.
Ama akterov kako nekoj da go izvadil od fantazija :).
Posebno onaa scena koga mu vrzyvaat racete so plasticni lisici :))))).
Sasquatch doesn't speak be ....
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.010
Поени од реакции
6.040
Изгледана, и I like it.
Имав прочитано дека ќе ма/планирана е втора сезона, но не и кога ќе биде. Таа да ти била just around the corner.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
755
Поени од реакции
1.928
Ричер го направиле Супермен во новава сезона.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Вечер ја завршувам прва сезона. Одлична серија. Си викам ќе стигнам на време за крајот на втора сезона. Типов што го глуми Reacher, прејак :cool:. Има некое добро филмче со него?
 
Член од
21 јануари 2022
Мислења
302
Поени од реакции
1.634
Серијава тешко срање, ај што е полна со клишеа, ама главниот актер ептен не го бива, рецитира реплики како некаков робот. Заглавив кај петта епизода од првата сезона, се мислам дали воопшто да продолжам :mad:
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
991
Поени од реакции
651
Ја изгледав првата сезона, ок е, ме потсетува на старите акциони филмови со Шварценегер.

Ќе ја изгледам 2ра па ќе оставам рецензија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom