Rap Skillz Macedonia

Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Просто да не знае човек кај да ја смести темава дали во подфорум Музика или тука.



ПС: Не дека нема добри бетлери, затоа ги постирав само овие видеа.
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
314
Поени од реакции
286

И овие се јаки, последната инаку во Куманово помеѓу BRKFX и Hyper беше тотално cringe, многу неспремни излегоа...
Не дека сум од Куманово, ама Ноце е најдобар од сите (според мене) :)
Следната сабота/недела ќе излезе друго, најверојатно помеѓу Enigma(Кумановец) и Lux Kmala(Скопјанец), јака ќе биде :)
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Интересен евент ама не се ништо посебни натпреварувачите,многу е лесно кога влегуваш 100% со научен текст од дома на памет :) плус скоро сите се деца :)
 
D

dobramuzika

Гостин
според мене топ 2 натпреварувачи се од куманово :D енигма и ноце...
 
D

dobramuzika

Гостин
а, да, до сега само првите два натпреварувачи во скопје ги пропуштив :D многу убав ден беше тој, јегер, другар и скитање после тоа низ скопје :D
 

Довичински -

Довичински П.
Член од
26 ноември 2009
Мислења
1.205
Поени од реакции
674
Бетлот со енигма го има онлајн негде да го изгледам ? Дечково е прејак
 
D

dobramuzika

Гостин
искрено, енигма беше подобар, поприроден... и двајцата имаа добри шеми... сепак, јас би ја дал два еден на енигма како дрази драгс...
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
314
Поени од реакции
286
@dobramuzika исто... и Lux Kmala не беше лош, добар бетл беше.
Инаку го разбирате ли Enigma? Читам коментари не му се разбирало како Бугарин зборувал хахахахаха :D јас го разбирам перфектно...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Mногу добар бетл сепак дома си е дома публиката си го направи своето мислам да беше на друг терен можеби ќе беше поинаку.Ама сепак секоја чест и на двајцата.
 
D

dobramuzika

Гостин
се прават дека не го разбираат, нема ништо тешко... и јас го разбирам чисто иако сум од велес.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Се се разбира нема врска тоа дуру и поинтерсно ми е некако на кумановски кога го слушам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom