Rap Skillz Macedonia

Дискусија во форумот 'Чек дис аут!' започната од DarkCore^, 18 април 2017.

 1. DarkCore^

  DarkCore^

  Член од:
  8 февруари 2007
  Мислења:
  2.931
  Допаѓања:
  248
  Просто да не знае човек кај да ја смести темава дали во подфорум Музика или тука.


  ПС: Не дека нема добри бетлери, затоа ги постирав само овие видеа.
   
  На Црноризец Храбар му/ѝ се допаѓа ова.
 2. tobi

  tobi god.jpg

  Член од:
  30 јуни 2015
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  259

  И овие се јаки, последната инаку во Куманово помеѓу BRKFX и Hyper беше тотално cringe, многу неспремни излегоа...
  Не дека сум од Куманово, ама Ноце е најдобар од сите (според мене) :)
  Следната сабота/недела ќе излезе друго, најверојатно помеѓу Enigma(Кумановец) и Lux Kmala(Скопјанец), јака ќе биде :)
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. TM88

  TM88

  Член од:
  9 септември 2008
  Мислења:
  692
  Допаѓања:
  250
  Интересен евент ама не се ништо посебни натпреварувачите,многу е лесно кога влегуваш 100% со научен текст од дома на памет :) плус скоро сите се деца :)
   
  На Peja989 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. X3m

  X3m Титула по желба

  Член од:
  20 јуни 2007
  Мислења:
  385
  Допаѓања:
  137
  maximum cringe
   
  На Spiegel, EDCer, Amaterasu и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. Viksa.LAL

  Viksa.LAL

  Член од:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  1.476
  Допаѓања:
  1.645
 6. dobramuzika

  dobramuzika

  Член од:
  17 март 2015
  Мислења:
  486
  Допаѓања:
  1.091
  според мене топ 2 натпреварувачи се од куманово :D енигма и ноце...
   
  На tobi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. dobramuzika

  dobramuzika

  Член од:
  17 март 2015
  Мислења:
  486
  Допаѓања:
  1.091
  а, да, до сега само првите два натпреварувачи во скопје ги пропуштив :D многу убав ден беше тој, јегер, другар и скитање после тоа низ скопје :D
   
 8. Довичински -

  Довичински - Довичински П.

  Член од:
  26 ноември 2009
  Мислења:
  1.205
  Допаѓања:
  671
  Бетлот со енигма го има онлајн негде да го изгледам ? Дечково е прејак
   
 9. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  1.611
  Допаѓања:
  1.731
  Во недела ќе го има обично негде навечер ги ставаат
   
 10. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.238
  Допаѓања:
  3.046
  Убаво што воопшто се случува нешто и од светот на суб културата во државава, браво за дечките.
   
  На THE-Boss, ЈуријАркадиевич и k0k014 им се допаѓа ова.
 11. dobramuzika

  dobramuzika

  Член од:
  17 март 2015
  Мислења:
  486
  Допаѓања:
  1.091

  искрено, енигма беше подобар, поприроден... и двајцата имаа добри шеми... сепак, јас би ја дал два еден на енигма како дрази драгс...
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. tobi

  tobi god.jpg

  Член од:
  30 јуни 2015
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  259
  @dobramuzika исто... и Lux Kmala не беше лош, добар бетл беше.
  Инаку го разбирате ли Enigma? Читам коментари не му се разбирало како Бугарин зборувал хахахахаха :D јас го разбирам перфектно...
   
  На dobramuzika му/ѝ се допаѓа ова.
 13. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  1.611
  Допаѓања:
  1.731
  Mногу добар бетл сепак дома си е дома публиката си го направи своето мислам да беше на друг терен можеби ќе беше поинаку.Ама сепак секоја чест и на двајцата.
   
  На dobramuzika му/ѝ се допаѓа ова.
 14. dobramuzika

  dobramuzika

  Член од:
  17 март 2015
  Мислења:
  486
  Допаѓања:
  1.091
  се прават дека не го разбираат, нема ништо тешко... и јас го разбирам чисто иако сум од велес.
   
  На tobi му/ѝ се допаѓа ова.
 15. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  1.611
  Допаѓања:
  1.731
  Се се разбира нема врска тоа дуру и поинтерсно ми е некако на кумановски кога го слушам.
   
  На tobi и dobramuzika им се допаѓа ова.

Сподели преку: