Rap Skillz Macedonia

D

dobramuzika

Гостин
чекај, за две недели да испадне ноце вс кољо, ноце не испоштува нас велешани што го следиме од велес уште... гемиџије ме пратив како да сам борац. :))))
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.884
Поени од реакции
17.490
чекај, за две недели да испадне ноце вс кољо, ноце не испоштува нас велешани што го следиме од велес уште... гемиџије ме пратив како да сам борац. :))))
Хаха,браво свака му част.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Пошто општествово ни стана толку сиво кога ке разберам за некое вакво движење стварно се радувам. Убаво е да се шири приказнава и по соц. мрежи и по медиумите колку што може а и добра идеја е да се комбинира со скејт собири на пример.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
Интересно е ова. Јас покрај се друго што слушам обожавам и рап.

Добро би било во државава да се организираат и Beatbox натпревари, натпревари за цртање графити, за диџеи оние кој скречуваат на плочи.Да се шири хип хоп културата, дружењето меѓу љубителите на рап музиката. Во Македонија има доста љубители на хип хоп културата.
 
Последно уредено:
D

dobramuzika

Гостин
Интересно е ова. Јас покрај се друго што слушам обожавам и рап.

Добро би било во државава да се организираат и Beatbox натпревари, натпревари за цртање графити, за диџеи оние кој скречуваат на плочи.Да се шири хип хоп културата, дружењето меѓу љубителите на рап музиката. Во Македонија има доста љубители на хип хоп културата.
на МАН ќе има натпревар помеѓу Диџеј Гоце САФ и Диџеј Славе.[DOUBLEPOST=1494011561][/DOUBLEPOST]
на МАН ќе има натпревар помеѓу Диџеј Гоце САФ и Диџеј Славе.
а за цртање на графити... на Скопје стрит фестивал има секоја година ако не се лажам. пред неколку години и во Штип се црташе... ама згасна тоа мислам
 
Последно уредено:
Член од
30 јуни 2015
Мислења
314
Поени од реакции
286
Последниов battle е добар, но не ми се допаѓа однесувањето на Ноце, многу ми беше агресивен некако, непотребно беше едноставно...
И што беше тоа на 9:02 и 9:12? Звучеше заканувачки (тоа на 9:02), нешто како "ќе видиш само да заврши овој" а на 9:12 "Ќе ти ебу фамилију", значи немаше потреба од тоа.
На 13:00 Ноце звучеше иронично, затоа што кога тој "бетлаше" против Лаз Веѓас, го зафркаваше за ушите, а потоа во третата рунда го опишуваше физичкиот изглед на Кољо. Некако ми немаше смисла, не очекував нешто вакво.. се' на се' добар battle беше, и Кољо не беше лош, и мислам дека требаше 2:1 за Ноце.
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
Само на мене не ми се допаѓаат овие што рапуваат ? Според мене Џејмс Корден и неговите гости има повеќе скил од овие..
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
314
Поени од реакции
286
Женскиве Македонки се? Бидејќи не ги знам а како што гледам и третиве се Бугари.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.042
Поени од реакции
19.612
Женскиве Македонки се? Бидејќи не ги знам а како што гледам и третиве се Бугари.
Македонки се. Едната е од Битола, другата од Скопје.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.884
Поени од реакции
17.490
Mногу добра најава на Ноце
ПС:Нека се стави темава во подорум музика а не овде
 

Kajgana Shop

На врв Bottom