Raised by Wolves

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190

Raised by wolves, е американска научно фантасична серија режирана од Aaron Guzikowski, серија која премиерно се емитуваше на 3ти септември на HBO. Првите 2 епизоди се режирани од Ridley Scot кој фигурира и како извршен продуцент на целиот серијал.
Приказната започмнува со 2 андроид-а ( FATHER & MOTHER ) кои се во мисија да одгледуваат човечки деца на Кеплер-22б, откако земјата е уништена од голем воен конфликт. ( Доста ви се сопјлери )
Мојот коментар би бил : кинематографија 20/10, музика 20/10, глума 10/10, приказната чудна и интригирачка до степен што вознемирува, кога ќе размислам и не толку далеку од нашата реалност ( во нашиот животен век барем ). Борба помеѓу верници и неверници, колонизација, андроиди, уништувачки војни, андроиди создадени од луѓе, луѓе создадени од андроиди, сето тоа зачинето со магијата на Ридли Скот би било доволен мотив да да седнете и да ја погледнете серијава. Мене ме остави со отворена уста, и останувам со нејзе до самиот крај. Се надевам дека ќе продолжат јако како што почнаа и нема да разочараат понатака.
Оцена 10/10

 
Последно уредено:

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Интересно, иде на даунлоуд инстант.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Немам време периодов ама ме привлече, иде на watchlist инстант :D
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
Ова мора да се гледа, HBO продукција и Ridley Scott има замешано прсти.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.683
Поени од реакции
12.078
На ИМДБ е спомената само првата и тоа само првите три. Другите седум се tba. На торенти ја има и втора сезона.
:unsure:

Рагнар
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Серијава за овие 3 епизоди ептен ми се допаѓа, малце лејм со религијава во 22 век ама сепак добра порака праќа во денешницава.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.950
Само што ги изгледав првите 3 епизоди. Одлична серија. Визуелно топ, глумата топ, а највеќе што ми се свиѓа е саундтракот. Уште еден доказ колку е ХБО подобар од Нетфликс во правење на серии. Ќе видиме како ќе се одвива натаму, четвртата епизода излегува за 3 дена.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.115
Поени од реакции
28.850
Ќе ја проверам баш.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.729
Поени од реакции
9.766
Почна добро серијава, иако како фан на Alien и Blade Runner имав од почеток високи очекувања. Последните неколку епизоди тргна некако надолу работата, станува малце досадна :(
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.950
Д ласт епизоуд оф д фрст сизон кејм аут. Чек ит аут
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom