R&B

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.891
Kolku slushate vakva muzika i koi se vashite omileni R&B izveduvachi,pesni...?
Би претпоставил дека си женско.... (не се лути ако згрешам).
Ко што гледам, имаш 15 години и не е лошо ако на таа возраст слушаш R&B, ама верувај, за 2-3 години ќе ти здосади и ќе се определиш за некој правец што поошто не си ни мислела дека можеш да го следиш. Јас на пример се определив за psy trance. Едноставно, ме влече :toe:.

Он топик: не слушам ИЧ (на македонски ова му доаѓа двојна негација, што во буквален превод би дошло "слушам многу" :pos2:, ама сите ме разбирате што сакам да кажам). Дури се трудам и да ја избегнувам по кафичи така што најчесто одам негде кај што пуштаат techno, house, progressive, minimal и некои други електронски жанрови.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Точно е да е "тинејџерска музика" во денешно време. Но порано, доколку сте повеќе запознаени со историјата на музиката ќе видите како и со кои личности еволуирала и дека заслужува почит. Не само тоа што го слушате е добра музика. :wink:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Музиката е науката на музите:smir:
Замисли некоја ваква муза


:pos2::pos2::pos2::pos2:
Шо банкноти се овие? Никако не ми текнува, ко стари швајцарски франци, ко марки нешто...:nesum:
 
Г

Господ

Гостин
Демек оваа ругоба бабетинска треба да ми привлече внимание:pipi:
 

Marshmallow

◦Kajganaholic◦
Член од
28 март 2009
Мислења
450
Поени од реакции
25
Би претпоставил дека си женско.... (не се лути ако згрешам).
Ко што гледам, имаш 15 години и не е лошо ако на таа возраст слушаш R&B, ама верувај, за 2-3 години ќе ти здосади и ќе се определиш за некој правец што поошто не си ни мислела дека можеш да го следиш. Јас на пример се определив за psy trance. Едноставно, ме влече :toe:
Ne napomenav deka slusham r&b :wink: Samo me interesirashe shto drugite mislat za ovoj stil na muzika.
Jas na pr,ne sum opredelena samo za edno neshto i toa da go slusham..Bukvalno se mozam da slusham,pa ne mi prechi i edna r&b pesnica. :)
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.891
Ne napomenav deka slusham r&b :wink: Samo me interesirashe shto drugite mislat za ovoj stil na muzika.
Jas na pr,ne sum opredelena samo za edno neshto i toa da go slusham..Bukvalno se mozam da slusham,pa ne mi prechi i edna r&b pesnica. :)
Епа дозна што мислат повеќето за оваа музика... Не ја слушаат бидејќи сметаат дека е за помлади личности, и бидејќи е многу променета за разлика од порано. Јас се осеќам малце посозреано и затоа и не ја слушам оваа музика.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.674
Поени од реакции
11.030
Епа дозна што мислат повеќето за оваа музика... Не ја слушаат бидејќи сметаат дека е за помлади личности, и бидејќи е многу променета за разлика од порано. Јас се осеќам малце посозреано и затоа и не ја слушам оваа музика.
LOL дечки!!! :icon_lol:
Јас македонски фолк ли треба да слушам? А пак некој постар опера?
О вие рапери и рнб-oвци, несозреани сте, слушате ли?!?! :icon_lol: Кискино и за тебе важи ова :pos:
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.891
LOL дечки!!! :icon_lol:
Јас македонски фолк ли треба да слушам? А пак некој постар опера?
О вие рапери и рнб-oвци, несозреани сте, слушате ли?!?! :icon_lol: Кискино и за тебе важи ова :pos:
Не мешај сега и фолкери, и оперски пејачи. Мое мислење е дека музикава е за "деца". Рапот исто го направија за копиљаци. :toe:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
О вие рапери и рнб-oвци, несозреани сте, слушате ли?!?! :icon_lol: Кискино и за тебе важи ова :pos:
А и ти па, и ти ко мене правиш музика, јас за несозреани (?!) ти за утрипани магариња (?!) = за срамота сме јас и ти Mансоваќа, углавно ради тоа што правиме нешто наше. Батали R&B, батали турбофолк и опери, се си има своја историја и секако нешто за да се цени. Колку само експертното непоштување ме потсеќа на еден стих од Марчело, тој, кој наравно, прави рап, и е таков лабилен, што незнае што кажува, баш како што се опишани креаторите и слушателите на музиките:

"Dok nek roka - neko je feler, nechija rola su rolna i dim,
neko tripuje da je mister a uglavnom je recycle bin."
 
К

Кики.

Гостин
слабо ја слушам. има некои добри песни од време на време, главно ми се :pov: од ваков тип на музика. не знам зошто:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom