QUART M-410 (mp4 player)

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
SteF напиша:




- 1024 MB MP4 Digital player
- 1.5" LCD color screen display
- Support AMV movie playing
- Support MP3,WMA music format
- Games, pictures (photos)
- E-book, online downloading
- Synchronous lyrics display
- Built-in FM radio and recording
- Multi EQ modes
- Multi adjustable play mode,
A-B repeat function
- Rechargeable Li-Ion battery
- Stereo Headphones

Тие се сите карактеристики на плеерчево а најчудното (уствари и затоа ја отворив темава) е што кошта само 3609 ден. во АМЦ

еве ви го линкот

е ако некој го има земено нека кажува какво искуство има со него за да знам дали да трчам да го купувам или ова е некоја мучка

:eek:ftopic:пошто стварно ептен слабо го баратам овој подфорум не ми замеравајте ако темава е веке дупла.
[/quote/]
Ne e609 tuku 610 Denari
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
Јас го имам видено ( и малку работено ) кај некои другари... Впечатокот кој ми го остави е дека стварно е шит.. премногу е бавно, како прво... ако сакаш да смениш десетина песни нанапред набрзина, ќе си почекаш баги време...
Не е за џабе поговорката: Колку пари - толку музика.
 
Член од
10 мај 2006
Мислења
92
Поени од реакции
6
Во Паком компјутери (мислам дека имаат продавница во Веро) има квалитетни mp4 плеери MS Industrial. Предноста на овие плеери е што подржуваат Avi format (кога купувате било каков уред кој ке пушта видео обавезно треба да подржува AVI, а не некои чудни формати специфични за производителот). Фирмата додуша пак е кинеска ама за утеха е тоа што дизајнот на уредот и софтверот се прават во Хрватска.
Истите ги има и во Германос а најдобриот модел има екранче со дијагонала од 2 инчи и доаѓа по прифатлива цена. Најдобра работа е што уредот доаѓа со софтвер кој ги конвертира вашите AVI фајлови од хард дискот во фајл со помала резолуција кој ке се пушта на уредот (доколку на вашиот компјутер се пушта филмот односно имате кодек за него тогаш ке се пушта и на уредот). Така на пример DIVX филм од 700мб го компресира (многу брзо) на 100-200 мб со се преводите. Преводот додуша не знам колку е читлив на толку мало екранче ама го напишав ова колку да имате увит во карактеристиките на програмот.
Имав искуство лично да работам со уредот и морам да кажам дека сум одушевен. Квалитетот е одличен и подобро да одвоите 500-600 денари повеќе за нешто добро и што ќе ви трае отколку да се заебете со некој ефтин Quart и сл. Повеќе за овие плеери на следниот линк: http://www.ms-start.com/hr/default.aspx?tabid=1631
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Јас си напрајв постоље за плеерот(dock) еве како ми излезе

а еве го само постољето
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Еве нешто од Германос што вреди за парите:


MS STYLE MP402 MP4 RADIO
  • Поддржувани формати: MTV, AMV, MP3, MP4, WMA, WAV
  • Два модели од: 1 и 2 GB
  • 1.5'' LCD дисплеј во боја
  • Чита E-Book текст фајлови
  • FM радио, Диктафон
  • Li-Ion батерија со повторно полнење
  • USB компатибилен
Цена: 3.735 ден./1GB

код: 00802322

Цена: 5.945 ден./2GB

код: 00802323

Мислам дека ова ќе заврши работа :wink:
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
исти се нема разлика можи само софтверот да е подруг на лик
 

nozo.mk

Ultras Karpos Boys
Член од
6 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
18
Знае ли некој каде можам да најдам firmware т.е софтвер за овој МП3?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.130
Поени од реакции
842
Сите МP3/MP4 плеери, барем под 5000 денари, се катастрофа! На рекламите изгледаат многу посовршено од што се во реалност! Да, навистина ќе истакнат дека поддржува секакви видео/аудио формати, снимање од радио, незнам каков дисплеј... Кога ќе го купите, ќе ве пречека обично ужасно дизајнирано мени кое НАЈЧЕСТО НЕ СЕ МЕНУВА (освен кај одредени типови плеери), снимањето од радио е со ужасен квалитет и слушалките се тапа. Јас така купив МП3-плеер (макар што на рекламата вика дека е МП4 а не поддржува МП4) и успеав со една програма колку-толку да го сменам т.е подобрам изгледот на менито а нај ме нервира што не може да скокаш повеќе песни, пр. да ти ги даде како листа и да си бираш која да ја слушаш, тука мора преку сите песни да поминеш по 5 секунди за да стигнеш до песната.
А и, со плеерот доаѓа ЦД на кое има конвертор за спотови кој има ВИРУС, и не ти дава да го uninstall-ираш! Исто така, без разлика како конвертирам, кога го гледам спотот, не можам да го прекинам! Треба да го изгледам до крај за да се префрлам на нешто друго! Значи луѓе ако не ви е итно за МП3, соберете парички и купете си ИПОД!
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Знае ли некој каде можам да најдам firmware т.е софтвер за овој МП3?
S1mp3.. има од лево мени со линкови до firmware, алатки за флешување, tutorials за различни видови плеери, сите кинески.. само, да си знаеш дека можеш да го brick-уваш плеерот. Дечките работат и на open-source firmware, ама скоро до нигде не се стигнати, иако е пројдена веќе една година од почетокот.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Леле која кражба. Самсунг мп3 е од 1 гига е 3000, а да не зборам за Walkman мп3 4000, овие тука Chquart продаваат за истите пари. Боже мили...
 
Член од
17 февруари 2007
Мислења
296
Поени од реакции
0
Леле која кражба. Самсунг мп3 е од 1 гига е 3000, а да не зборам за Walkman мп3 4000, овие тука Chquart продаваат за истите пари. Боже мили...
Цената на Chquart-от е од август 2006. :wink:
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Во Паком компјутери (мислам дека имаат продавница во Веро) има квалитетни mp4 плеери MS Industrial. Предноста на овие плеери е што подржуваат Avi format (кога купувате било каков уред кој ке пушта видео обавезно треба да подржува AVI, а не некои чудни формати специфични за производителот). Фирмата додуша пак е кинеска ама за утеха е тоа што дизајнот на уредот и софтверот се прават во Хрватска.
Истите ги има и во Германос а најдобриот модел има екранче со дијагонала од 2 инчи и доаѓа по прифатлива цена. Најдобра работа е што уредот доаѓа со софтвер кој ги конвертира вашите AVI фајлови од хард дискот во фајл со помала резолуција кој ке се пушта на уредот (доколку на вашиот компјутер се пушта филмот односно имате кодек за него тогаш ке се пушта и на уредот). Така на пример DIVX филм од 700мб го компресира (многу брзо) на 100-200 мб со се преводите. Преводот додуша не знам колку е читлив на толку мало екранче ама го напишав ова колку да имате увит во карактеристиките на програмот.
Имав искуство лично да работам со уредот и морам да кажам дека сум одушевен. Квалитетот е одличен и подобро да одвоите 500-600 денари повеќе за нешто добро и што ќе ви трае отколку да се заебете со некој ефтин Quart и сл. Повеќе за овие плеери на следниот линк: http://www.ms-start.com/hr/default.aspx?tabid=1631
Go ima ova uste vo Germanos?
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
29
Поени од реакции
0
pleearot e zakon jas ko imam od po odamna ama sega nesto po retko go koristam cite i *.jpg *.txt falovi i nekoj negov video format :D
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
BUMP!

Го најдов случајно забутан додека си чистев собата, го напунив и е ок, само неможам никако да го конектирам со PC.Некои driveri за ова или нешо слично??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom