PUNK - SKA

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
хахахаха баш пато .ц ц ц .
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
:music3::music3: W I C K E D A :music3: :music3:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Сакам Панк,Сакам Микс Ска-Панк...Пошто има груби елементи + Некојси реге убрзан ритам :D...Reel Big Fish , Superhiks..
 
Член од
21 декември 2007
Мислења
53
Поени од реакции
1
И мене ми се свиѓа многу панк музиката ама не можам да кажам нешто поконкретно затоа што не ја слушам којзнае колку долго време, така да појма си неам кое е што е. Сега полека навлегувам и имам премногу музика панк у компјутер за еден почетник, така што е збунувачки, не знам шо попрво да пуштам, ама со тек на време ќе знам што поточно сакам од панкот.:kajg:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Ја обожавам оваа музика, ама не сум многу запознаен со некои јаки светски бендови.Од кај нас се знае кои се најдобри, едните и единствени Суперхикс:vozbud:
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Category
Music Styles > ska > bands and artists (christian) >

the insyderz

mene ovie mnogu keif mi praat. kako vo nekoja garaza da svirat, ic ne se iskomercijalizirani, a i onie dosadni hristijanski odi gi imaat napraeno bagji interesni....
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
drugo mi bese zborot ne mozam eden album od sex pistols da go najdam go baram samo toj a ne mozam da go najdam treba da go baram pesna po pesna. go nemam a i ne mozam da go najdam . inace ja slusam muzikava od damna ama poveke go slusam stariot pank i yu pank.

Иам ја концерт од пистолси, Сан Франциско, 1978 година...

Слушам панк доста време... а за тоа кои групи... ќе набројам неколку пошо се многу:) Ramones (стандард:)), Casualties, Chaos U.K., Gogol Bordello, Total Chaos и други.. а од нашите Лоши Деца, Дефект, Флукс, Дружината В.Е.П., No Name Nation, New Police State... јес да последниве три групи не свират више :nesum:
 
Член од
11 ноември 2005
Мислења
316
Поени од реакции
6
Иам ја концерт од пистолси, Сан Франциско, 1978 година...

Слушам панк доста време... а за тоа кои групи... ќе набројам неколку пошо се многу:) Ramones (стандард:)), Casualties, Chaos U.K., Gogol Bordello, Total Chaos и други.. а од нашите Лоши Деца, Дефект, Флукс, Дружината В.Е.П., No Name Nation, New Police State... јес да последниве три групи не свират више :nesum:
па сеа Гогол Бордело колку можеш да ги сврсташ у панк незнам
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
Во последно време многу почнав да ги слушам SKA-P, шо знам,интересни ми се дечкиве...

 
П

Паган-др

Гостин
Не сум многу по оваа музика ама за Суперхикс немам зборови....нешто феноменално се. Најновиот албум најмалце 30 пати го преслушав...
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.875
Слушав во средно ко бајаги, бендови како Real big fish, Kemuri, Nofx, Laurel Aitken, Specials, Less Than Jake , Spring Heeled Jack, Skatalites......
Интересно музиче, ме свиѓа :icon_lol:
 

alkos

Швалер!
Член од
8 август 2008
Мислења
38
Поени од реакции
1
Има ли на форумов некој шо слуша ска?и кои групи..!!
има бе...
Skatalites, Laurel Aitken, Toots & the Maytals, Specials, Selecter, Madness, Bad Manners, Arthur Kay & the Originals, Maskapone, Skaponit, Skarface.................................... да не набројувам мн. :wink:

Кој сака и слуша СКА музика нека биде во Castro 25.12 (идниот петок)
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
:pos2:
ска-панк група се знае најбоље
АТОМИК ВЕЏИ освојувачите на винерфест
позз до нив :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom