Prison Break

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Ги изгледав првите 3-4 епизоди. ОК е серијата, ама си најдов поинтересна, Heroes, и PrisonBreak ја баталив. Доста ми се 2 серии за гледање Heroes и Lost.
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
rymz напиша:
Kolku e toa sigurno ne znam, ama bi bilo krsh ako taka bide, so ogled na toa deka ovoj pat Michael kje nema blueprints od zatvorot :)
Еииии... епа на ризик бачко, али можда ќе испадне дека и тој затвор го дизајнирал :)
 
Член од
29 ноември 2005
Мислења
125
Поени од реакции
0
Многу добар завршеток на 2 сезона. Ептен. Далеку подобар од 1 сезона. Додека првите 30 мин. возат накај happy ending story, наеднаш Мајкл се наоѓа повторно во затвор. Но овој пат во Панама, каде што ги нема плановите од затворот.

Сега улогите на браќата се менуваат. Линколн е тој што треба да му помогне на брат му, да избега од затвор.

Исто така една сцена отвори големо прашање. Истражувачкиот центар, и намерата на ќелавиот (главниот во "The Company") да се остави Мајкл да побегне од затворот. За ова све ќе треба да ја чекаме 3 сезона која почиња од 29 август, но се надевам нема да забега серијава у СФ.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
одлично завршување на сезоната.. Конечно нешто интересно да видиме во втората сезона
Требаше да заврши со првата.
 
Член од
27 март 2007
Мислења
735
Поени од реакции
316
Prison Break.... дефинитивно најубавата серија што ја имам гледано, подобра е и од Lost (многу што ја фалат).
Мхогу добар крај на 2 сезона, додека мислев дека ќе заврши серијава, наеднаш пак како да почна од почеток. :)
Сите што ја немате гледано серијава не чекајте, нема да зажалите!!
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
**SPOILER***

абе требаше да заврши со прва сезона.
Цела втора беше пролонгирање на безидејност некаква, и сега во последнава епизода пак во затвор се најде Мајкл.
И што пак ќе прави план како да излезе.
Треба да се знае кога да се престане особено со штанцање на популарни серии.
Идејата од почеток беше феноменална, али аман, дај нека кажат доста нема смисла да се разводнува.
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Денес ја догледаф 2ра сезона... неам коментар, закон. Таман 1ва епизода од 3та сезона ја пуштаат на 29ти август за мојот роденден, ќе биде добро.
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Mesaja тебе ќе те убијам зашто ти ме зарази со серијата...
почнав да ја гледам некаде Април и зашто ги имав дома сите на двд почнав полека али неможе...по цели вечери гледав ненаспана во школо и такви работи...
серијата е навистина ЗАКОН!!! Поготово тој Мајкл..мх мх мх
и моите дома ги заразив со серијата...
сега сите чекаме август...ајт
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
A ja ima nekoj na dvd serijava?
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
имало тема и за оваа серија.

Ова е единствената сапунска серија со ме седнала пред монитор да ја гледам. алал да му е на режисерите. одвај чекав да излези нова епизода за да ја даунлоадирам. До август ќе умрам без нив :)
 
Член од
14 декември 2005
Мислења
130
Поени од реакции
2
Da da interesna e gi cekam od vtorata sezona posle 7mata serija da mi stasaat. Super e.
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Ja obozavam Prison Break... bas pred nekoj den ja zavrsiv II sezona, izgledav 4 epki po red.. lol :) Kolku dobro sј se razresi, i na kraj pak go strpaa u zatvor Michael... :s Ne sum bas siguren dali toa mi se dopadna. Se nadevam deka III sezona ke bide dobra. Samo da ne ja razvlecat.
 

Commando

Единство-Активизам-Сила
Член од
12 јули 2007
Мислења
426
Поени од реакции
2
Дај нека каже некој за што се работи во серијава и каде ја даваат,зашо ја не ја следам,а многу луѓе ми ја фалат!Однапред благодарам!
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Ја даваат по интернет на торенти и слично, а за што се работи, сам ќе си видиш, глупо е да ти каже некој...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom