Primera Division

Кој е најдобар фудбалски тим во Шпанија?


  • Вкупно гласачи
    293
Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
Ето се повредил, два месеци аут. „Големата четворка“ беше катастрофа со Расинг, сега стана „тројка“:)
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Епа пак имаат добар напад, и без Ето. Ќе се снајдат бе...немајте гајле...
 
F

fantomX

Гостин
Ама имиња не даваат голови, се виде со РАсинг. Треба пот да течи:)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Јасна ми е борбата меѓу Барса и Реал (во анкетата) ама валенсија да има помалку навивачи од Атлетико или Виљареал :tapp:
Ако некој клуб е способен да направи некаков подвиг тоа ќе биди Валенсија.

п.с. Не го потценвам квалитетот на другите ама Валенсија е појака.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Анкетата не е кој за кого е, туку кој мислите дека може да ја освои Примера. А ако Валенсија е појака од Атлетико годинава незнам...изгледа не пратиш многу фудбал, само по имиња гледаш.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ako dobro pamtam lani Valensija do nekoe kolo pred krajot imaja dobri sansi za titulata i ako ne go zaebeja (kalkuliraja za liga na samioni so vtor tim) mecot pred celzi (ne pamtam so koj bese) vo poslednite nekolku kola kje vlezeja kako prvi. A patem za iminja ne znam koj igra so skoro anonimusi i stalno vadi po nekoja zvezda za razlika od timot koj go navedi i koj potrosija pari bezveza kako da se vikaat internazionale.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Брат, збориме за оваа сезона а не за лани. Остај лани, лани за лани...сега за сега. Ќе видиш годинава кој ќе биде погоре на табелата.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Villareal najjaki a? cccccc! Bravo Real...samo prodolzete taka, i da ne tepate barem ferski, bez pokloneti penali, golovi od sudijata itn. kako vo slucaj so nekoi drugi! Dobra igra momci!
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
ej sea i ti pa, sto trebase, da receme ne fala, ne ni treba golcevo:pos2:
ako sudijava videl deka topkata ja pomina linijata:pos2: togas tri bodcina se nasi, fala mnogu, prijatno

p.s. i taka gi zasluzivme i ke gi zemevme :baeh:


btw, edna od najdobrite utakmici na real vo posledno vreme
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Абе сега фала богу, и на Реал да му дадеа таков поклон нема да речеа не фала не ни треба...тоа е нормално. Ама незнам помошникот како не виде бре ќорлеме! А за пеналот немам зборови. Немаше ни П од пенал. Анри сам си ја пикна ногата, и + го удре во фаца голманот, и пенал. Се зачудив но тоа е тоа. Јас не ја гледав цела но според играта како што ми кажуваја, Барса заслужено тепале. Инаку Атлетик не е достоен противник, да беше некој појак тешко ќе пројдевте.
 
V

Viktoranius

Гостин
e brat se vide koj e sampionot ovaa godina ama da si priznaete deka barca go ispija ko majmuni od real i toa epten. a ke vidis deka real i narednata sezona ke bidat sampioni a barca zasekogas ke si ostanat gubitnici. Real e najdobriot klub vo evropa a i u svetot,taka da koga barca ke gi stasat real da mi se javite!!!!!!!!! REAL MADRID 4EVER CHAMPIONS!!!!!!!!!!
За твоја информација на Реал немаше освоено титула цели 6 години и сега се извлекоа на срека и тоа со исто израмнето бодови со Барса...а тоа дали е најјака екипа во европа не се знае...
Сите велат дека Милан ги собера сите ветерани и дека сега се слаби па ооп светски првак...Ветераните не стануват преку нок слаби фудбалери..не можеш да го споредиш Луис Фиго со Кристиано Роналдо..Роналдо до дека го стигне Фиго уште треба леб да јаде....:helou:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
по тоа вчера, реал е шампион а за некоја година ќе бидат уше појаки
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom