Primera Division

Кој е најдобар фудбалски тим во Шпанија?


  • Вкупно гласачи
    293
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Доаѓањето на Анри во Барса ме натера да ја отворам темава, наменета за фудбалското првенство во Шпанија. Ќе мора да ги трпиме Реал како шампиони година дена, ама тоа е тоа. Следнава сезона Барса ќе освои.
 
F

fantomX

Гостин
Ако се вклопи Анри или не се повреди и Барселона купи уште барем двајца одбрамбени играчи, воопшто нека не се надева на титула. Рајкард е толку добар тренер што ако не му се на располагање сите фудбалери не може да направи тим за победа
 
T

tino097

Гостин
За виљареал гласав онака, ради Пирес

А за титулата оваа сезоан би се бореле Реал и Барса повторно, адоколку Севиља го зачува составот и со уште едно или две квалитетни засилувања би имала шанса да се замеша во борба за титулата. Валенсија и Виљареал се екипи кои би се бореле за излез во Европа, но незнам дали се силни за шампионатот
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Сезоната само што заврши а најдобар е Реал.Не може тоа преку ноќ да се смени.ццц.
Не бе ке има борба меѓу Реал и Барса и Валенсија многу јак состав
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
preodniot rok se uste ne zavrsi da ve potsetam real sigurno ke napravi jaki transferi ke bide uste po interesna slednata sezona.... pozdrav
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
не е ни почнат а веќе овие од барса мислат дека се најбоље на свет
 

ANTON

RIO FERDINAND
Член од
29 јануари 2007
Мислења
80
Поени од реакции
0
Влатко_Русин напиша:
Доаѓањето на Анри во Барса ме натера да ја отворам темава, наменета за фудбалското првенство во Шпанија. Ќе мора да ги трпиме Реал како шампиони година дена, ама тоа е тоа. Следнава сезона Барса ќе освои.
apsolutno si vo pravo, iako ke bese mnogu pofer ako se igrase majstorka kako sto predlozi barca na spanskata federacija no baranjeto i bese odbieno
kako i da e so vulkanot od emirati i romanecot chivu ,ke odime povtorno da gi obedinime dvete kruni i spansko i liga sampioni kao vo 2006.
FORZA BARCELONA
 

moskva_bojan

Kirk Hammett
Член од
28 јануари 2007
Мислења
470
Поени од реакции
3
e brat se vide koj e sampionot ovaa godina ama da si priznaete deka barca go ispija ko majmuni od real i toa epten. a ke vidis deka real i narednata sezona ke bidat sampioni a barca zasekogas ke si ostanat gubitnici. Real e najdobriot klub vo evropa a i u svetot,taka da koga barca ke gi stasat real da mi se javite!!!!!!!!! REAL MADRID 4EVER CHAMPIONS!!!!!!!!!!
 
F

fantomX

Гостин
ANTON напиша:
apsolutno si vo pravo, iako ke bese mnogu pofer ako se igrase majstorka kako sto predlozi barca na spanskata federacija no baranjeto i bese odbieno
kako i da e so vulkanot od emirati i romanecot chivu ,ke odime povtorno da gi obedinime dvete kruni i spansko i liga sampioni kao vo 2006.
FORZA BARCELONA
Е сега, не може да се менуваат правила на крајот на сезоната само за тоа оти барселона не била шампион, и антон, дали најде слика како пујол го крева пехарот сезонава во примера, како што рече пред некоја недела? јас не:pos2:
 

merlin

Мадридистика...
Член од
29 јуни 2006
Мислења
543
Поени од реакции
119
Реал натурлих
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Koj saka neka dojde u barca...Barcelona nemoze da se sporeduva so Real..I nikoj drug spanski klub nemoze da se sporeduva so Real Madrid...
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.024
Поени од реакции
1.139
Најдобар Шпански клуб е Реал! Одсекогаш бил и ќе остане најдобриот Шпански клуб.. Мислам дека и во година најголеми шански за титулата има Реал.. Во овој трансвер период сигурно многу ќе се засили. Има пари да го купи секој играч кој ќе го посака.. а секогаш ги бара најдобрите. Сега го бараат Кака.. и не би ме инзенадило за брзо време Кака да потпише за Реал.. и покрај изјавите на Кака и раководството на Милан дека тоа многу тешко може да се случи..
Единствена грешка на Реал, односно Капело беше недовербата во Бекам.. загубија многу важен играч.. можеби некои викаат вака така за бекам.. манекен бил не знаел да игра фудбал но тоа е само од љубомора. Бекам е одличен играч, има супер шут, само какви прецизни диагонали и центаршутеви прави..
Најголем конкурент ќе му биде како и секогаш Барса.. а во втор план се Валенсија и Севиља (доколку се подзасили за наредната сезона)..
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Barca bese 2-3 god podobra od real, ama ovaa sezona mislam oti real bea podobri i toa mnogu podobri. Barca se izvlecea doma vo 90min. i na kampnou ke izgubaat ako ne bese messi
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom