Primera División - Liga BBVA 2015/2016

Кој ќе биде шампион ?


  • Вкупно гласачи
    180
  • Гласањето е завршено на .
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Тој Бетис му даде на Реал Мадрид ќотек од невидени размери и му се спротиставија машки за разлика од Рома која си јаде шлапутници на домашен терен и Реал Мадрид си помина како тренинг натпревар...вака така заебавајсе после ќе се чудиш зошто Шпанските екипи во Европа газат и ќе измислуваш односно ќе измислувате глупости пола кајгана зошто е тоа така
А зашто мене ми ја спомнуваш Рома? Кај сум рекол ја дека Рома може да го тепа Реал? Баш напротив тврдев и се расправав со Стефи и ромердашите дека Рома ќе си изеде ќутек од Реал поштено.
Ни за шпанците не сум рекол дека се слаби и дека шпанските екипи нема да газат у Европа.

Ја те заебавам и ти се смеам за таа глупост од епски размери, за да ги тепаш Реал и Барса треба да играш ко Бетис, Гранољерс и Албасете. :D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
А зашто мене ми ја спомнуваш Рома? Кај сум рекол ја дека Рома може да го тепа Реал? Баш напротив тврдев и се расправав со Стефи и ромердашите дека Рома ќе си изеде ќутек од Реал поштено.
Ни за шпанците не сум рекол дека се слаби и дека шпанските екипи нема да газат у Европа.

Ја те заебавам и ти се смеам за таа глупост од епски размери, за да ги тепаш Реал и Барса треба да играш ко Бетис, Гранољерс и Албасете. :D
Не е тоа глупост..Бетис и Виљареал покажаа како се игра против Реал Мадрид и ако не пратиш Шпанско тогаш треба да се преиспиташ кој треси глупости а кој не...Бјанконеро Веро онде напиша дека Виљареал бил на рангот на Саусоло..тоа е глупост од невидени размери а не моето тврдење кое се покажа како точно
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Рајо само од утакмиците со Барса и Реал прими 20 гола.... и после Џони ќе ми кажува малите екипи у Шпанија играат најјака одбрана у историја на фудбал. :D
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.947
Поени од реакции
24.661
Не бе, немаат Барса проблем со пеналиве. :facepalm:
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.925
Не ја гледав утакмицата, реални беа црвените и пеналот?
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Рајо не игра ни приближно ист фудбал како Бетис и остали копачи.
Отворен фудбал играт и не му се плашат на никој, зато примат по 5 парчиња од Реал и Барса.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
Кралчето ако стане Пичичи покрај 2 месеци неиграње и донирање пенали на соиграчите сфака час. :)
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Тешко да испадни Валекано, до пред овај натпревар пораз немаа а изиграа со Севиља, Валенсија, Селта... Гетафе печен е за втора лига, Хихон исто, Леванте и Еспањол мислам дека се главни фаворити.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom