Primera División - Liga BBVA 2015/2016

Кој ќе биде шампион ?


  • Вкупно гласачи
    180
  • Гласањето е завршено на .
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Како стојат работите моментално на Атлетико потешка му е со Виљареал вечер отколку таа со Реал на Бернабе :D
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.541
Поени од реакции
7.652
Мадридските тимови кога киксаат , тоа заедно го прават во исто коло. :icon_mrgr:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.074
Поени од реакции
36.742
:oleee::oleee::oleee:

Нека се изгазат меѓу себе наредно коло , и да прославиме титулар. :oleee:
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Реков јас потешка е оваа со Виљареал отколку со Реал.
Добра екипа имаат Виљареал, во одбрана се коска скоро ист фудбал со Атлетико играт, јако во одбрана и на контри.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Да не почнете да фрлате со камења по мене, ама прочитав податок дека всушност Роналдо и Меси имаат ист број на промашени пенали во Примера (7). Ама не, Меси промашува само.
Е сеа ко ќе земеш во обзир дека едниот од тие промашени на Меси е и оној против Селта... :)
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.953
Поени од реакции
24.692
Да не почнете да фрлате со камења по мене, ама прочитав податок дека всушност Роналдо и Меси имаат ист број на промашени пенали во Примера (7). Ама не, Меси промашува само.
Е сеа ко ќе земеш во обзир дека едниот од тие промашени на Меси е и оној против Селта... :)
Да, точно е, само што вака се прикажува лажна слика за целата ситуација и луѓе како еве на пример Стефи погрешно ги сфаќаат работите. Можеби двајцата имаат ист број на пенали утнати, ама види го процентот на реализација на пример. Кај Роналдо е далеку поголем, зашто и многу повеќе пенали има шутнато од него. Башка што зимаш само Премиера во прашања, за да се изедначи бројот, земи ги на пример сите пенали во целата кариера шутнати и ќе ја добиеш вистинската слика.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Да, точно е, само што вака се прикажува лажна слика за целата ситуација и луѓе како еве на пример Стефи погрешно ги сфаќаат работите. Можеби двајцата имаат ист број на пенали утнати, ама види го процентот на реализација на пример. Кај Роналдо е далеку поголем, зашто и многу повеќе пенали има шутнато од него. Башка што зимаш само Премиера во прашања, за да се изедначи бројот, земи ги на пример сите пенали во целата кариера шутнати и ќе ја добиеш вистинската слика.
Не ми ги сваќај сериозно моите коментари за Роналдо, се шалам на негова сметка кога не му оди.
Иако ми е одвратен како појава сепак се работи за еден од најдобрите играчи и го респектирам.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
5 април 2012
Мислења
8.136
Поени од реакции
8.927
Да не почнете да фрлате со камења по мене, ама прочитав податок дека всушност Роналдо и Меси имаат ист број на промашени пенали во Примера (7). Ама не, Меси промашува само.
Е сеа ко ќе земеш во обзир дека едниот од тие промашени на Меси е и оној против Селта... :)
Не знам колку штета има од тоа, ама од пеналот против Чех на Ноу Камп
 

Kajgana Shop

На врв Bottom