Pretty Little Liars

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
А “саканиот лик“ што ќе умре се` си мислам дека ќе е Езра :) Инаку има разлики со книгата, таму стои дека А се Мона и Лукас ама во серијата ете не се (т.е бар Мона не е).
Кога го имало ова? Не се сеќавам. :) Ако е нешто од наредните епизоди нека не ми го чепкаат Кејлеб.

И тоа со близначките нема шанси да е само случајност.
Ја чекам сестрата на Али да се појави, или самата Али да се појави и да каже дека место неа, и‘ ја убиле близначката и‘.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Кога го имало ова? Не се сеќавам. :) Ако е нешто од наредните епизоди нека не ми го чепкаат Кејлеб.

И тоа со близначките нема шанси да е само случајност.
Ја чекам сестрата на Али да се појави, или самата Али да се појави и да каже дека место неа, и‘ ја убиле близначката и‘.
Читав на Wikipedia, стои дека во последната епизода 'a beloved character will die'.
Чудно ми е низ цела серија немаше никакво наговестување дека Алисон има близначка.
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Читав на Wikipedia, стои дека во последната епизода 'a beloved character will die'.
Чудно ми е низ цела серија немаше никакво наговестување дека Алисон има близначка.
Во книгата умира Тоби, па тука изгледа ќе сменат.
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
919
Поени од реакции
907
Многу напорна ми стана серијава.

Ако Џена не е, Мелиса не е (?), џандарот не е (нели го уапстија, -А се појавува на крајот), Мона не е... кој останува Езра и (Ме)Кејлеб?
Или комшикава од 2ри, што ги прати сите што праат е -А?

Џена проглеа, Алисон се појави (на сон?), родителиве почнаа да дознаваат, и оваа епизода и минатата од што ми беа напорни со премотување ги глеав.

Финалето е за 1 недела, ако ја остаат целава работа за наредна сезона, ќе прекинам да ја глеам серијава.
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Многу напорна ми стана серијава.

Ако Џена не е, Мелиса не е (?), џандарот не е (нели го уапстија, -А се појавува на крајот), Мона не е... кој останува Езра и (Ме)Кејлеб?
Или комшикава од 2ри, што ги прати сите што праат е -А?

Џена проглеа, Алисон се појави (на сон?), родителиве почнаа да дознаваат, и оваа епизода и минатата од што ми беа напорни со премотување ги глеав.

Финалето е за 1 недела, ако ја остаат целава работа за наредна сезона, ќе прекинам да ја глеам серијава.
-А се открива у финалето (y)
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Серијава ја обожавам поинтерсна ми е од ГГ секогаш има нешто интересно иако многумина се жалат дека ја развлекоа но дефакто секоја епизода е различна и полна со мистерии и заплети, од кои секогаш сум во исчекување и напнатост што ќе се случи наредно и едвај чекам следна епизода.

Инаку серијава е полн погодок од сценарио до глумци и глумици, сите кој од кој, особено машките ахх сите ми се убави и згодни.

Костимографијата на глумците е преубава, само во некои епизоди Ариа и Хана ми е беа несодветно облечени за своја возраст, премногу возрасно како за 26 години, сепак тие се 16-17 години во серијата, но горе доле стилот им е перфекција, секоја од нив е различна.

Последнава епизода особено сцената со куклите ме воодушеви.

Воопшто не се замарам со тоа која е - А јес да се прашувам но не се преоптеретувам, а претпоставувам дека ќе биде како во книгата но малку изменето или надополнето.
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Луѓееее кој не гледал последната, да симиња обавезно. Team A! Ќе има трета сезона чим вака заврши и редно време беше што малце бар кажаа кој се крие позади А, колку да не е само држење во неизвесност, али сепак, предобра епизода!
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
А шо испадна сеа дека
Мона
била -А или само работела за А? :cautious:
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Повеќе луѓе се, затоа и пишав Team A :)
Ахам. Некако не ми се допаѓа идејата за повеќе луѓе ама тоа е шо е :D Знаев дека нема да кажат се, ама и нормално е оти ќе треба да заврши ако кажат. Сеа летово трета сезона ќе чекаме
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
919
Поени од реакции
907
Искрено се разочарав, мислев дека тоа е тоа, ќе ја изглеам оваа епизода, ќе ми се разјасни се и утре среќен, радосен ќе се разбудам и ќе знам која е -А :D
Хејтам вакви серии ала есмералда, па завршува тука мојата минутажа на серијава.

Незнам дали сте го гледале филмов, ама во тоа ќе се претвори.
Сестри, родители, другари сите се вмешани.
На последната сцена, во црвениот капут сигурно е докторкава Sullivan
 

the.cute.one :)

Some people eat to live , i live to eat <3
Член од
15 септември 2011
Мислења
56
Поени од реакции
14
Последната финална епизода беше интересна само што малку ме изнервира фактот дека го прават сценариото исто како и во книгите но добро е тоа што A не е само Мона туку се повеке ;) се надевам дека 3та сезона ќе биде интересна :icon_mrgr: преостанува да чекаме до 5.06 :DD
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
лелеееееееееее до 5 Јуни?????????? абре ајдеееееееее не е фер!
Јас сепак мислам дека и Џена и Мелиса се умешани, ако ја гледавте последната епизода (25) Џена на некого му даде нешто (некој џемпер ли не знам што беше) и му рече, вечер сите ќе бидат таму.
Башка Мелиса ми е претерано сомнителна со сите коментари и понашање....
Ова станува се поинтересно од епизода до епизода, само не ја гледам поентата Маја зашто умре....? :eek:
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Маја и онака ме нервираше, де бега де се појавува и ептен досаден карактер ми беше.

Треба да кажат Црниот Лебед кој беше на забавата, оти нели бегаше кога одеа по неа.

А Мелиса мислам дека нема врска со -А и со пораките. Туку она може е вмешана во убиството на Алисон
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
Маја и онака ме нервираше, де бега де се појавува и ептен досаден карактер ми беше.

Треба да кажат Црниот Лебед кој беше на забавата, оти нели бегаше кога одеа по неа.

А Мелиса мислам дека нема врска со -А и со пораките. Туку она може е вмешана во убиството на Алисон
значи на крајот пак ништо не знаеме, ни кој ја уби Алисон, ни кој се е во А тиомт, освен Мона....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom