Premier League - 2021/2023

Кои 2 екипи нема да завршат во топ 4?


  • Вкупно гласачи
    91
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.056
Поени од реакции
55.729
Коментаторов па вика замислете колку јак состав треба да имаш за Роналдо и Санчо да ти почињаат од клупа. :pos:
А после нивното влагање испаднаа дупло послаби од прво полувреме, а у прво полувреме беа мртви.

За нигде екипа.

Воен конвој можеше да помине по странава од кај што падна голов од офсајд на Мина.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.772
Поени од реакции
7.380
Треба да го потсредат правилото околу офсајд. Ако сите играчи на противничката екипа се позади топка, веќе не треба да се суди офсајд.
Ти би и да се дозболи играчите на Челзи да може да го користат правото да си играат и со рака мислам зошто да не кога ставаме правила како ни одговара. :pos:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.603
Поени од реакции
62.708
Страшен е Греј сезонава. Не ми е јасно како успеаа да го купат за помалку од 2 милиони. Неверојатна зделка.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.790
Поени од реакции
13.516
Ти би и да се дозболи играчите на Челзи да може да го користат правото да си играат и со рака мислам зошто да не кога ставаме правила како ни одговара. :pos:
Е сега претеруваш. :D


Нема врска ова со Манчестер (гледам и други навивачи на МЈ ми ставаат "хехе", демек ова е против нив), само повод ми беше поништениот гол. Можеше исто да се случи и на другата страна. Впрочем се случувало и ќе се случува.

Навистина ми нема логика ако веќе цел протовнички тим си го оставил позади, да е битно дали играчот кон кој е пасот е испред топката.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.851
Поени од реакции
24.291
Е сега претеруваш. :D


Нема врска ова со Манчестер (гледам и други навивачи на МЈ ми ставаат "хехе", демек ова е против нив), само повод ми беше поништениот гол. Можеше исто да се случи и на другата страна. Впрочем се случувало и ќе се случува.

Навистина ми нема логика ако веќе цел протовнички тим си го оставил позади, да е битно дали играчот кон кој е пасот е испред топката.
Си има зашто е вакво правилото.
Во тој случај, ништо не ги спречува тимовиве константно да имаат еден напаѓач позади противничката одбрана.
Се што ќе треба да се направи е друг играч да да го помине последниот дефанзивец и само да ја додаде топката кон напаѓачот кој е во "офсајд" и да излезе напаѓачот сам со голманот.
Одлично си е правилово.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.790
Поени од реакции
13.516
Си има зашто е вакво правилото.
Во тој случај, ништо не ги спречува тимовиве константно да имаат еден напаѓач позади противничката одбрана.
Се што ќе треба да се направи е друг играч да да го помине последниот дефанзивец и само да ја додаде топката кон напаѓачот кој е во "офсајд" и да излезе напаѓачот сам со голманот.
Држи вода и ова. :)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.557
Поени од реакции
21.585
Си има зашто е вакво правилото.
Во тој случај, ништо не ги спречува тимовиве константно да имаат еден напаѓач позади противничката одбрана.
Се што ќе треба да се направи е друг играч да да го помине последниот дефанзивец и само да ја додаде топката кон напаѓачот кој е во "офсајд" и да излезе напаѓачот сам со голманот.
Одлично си е правилово.
Екипи со брзи напаѓачи секој напад - гол, особено тие кои имаат крила дриблери.
Истотака во тој случај одбранбената линија нема никогаш да игра на офсајд, играта ќе стане мртва досадна затоа што ќе се бранат почесто послабите екипи.
Предлогов е како да кажеш да нема престап во ракомет ако играчот излезе 1 на 1 со голман.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.790
Поени од реакции
13.516
Се извинувам за глумењето експерт за офсајд правилото, очигледно без претходно добро размислување. :D

Штета е саботното попладне да помине во ваква дискусија, кога во темава сега треба да ги реметат Манчестер Јунајтед. :)
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Го немам гледано во Баер, зашто искрено не пратам нешто многу Бундеслига.
Годинава дека даваат на СК и ги гледам само Дортмунд.
Ама го памтам од Лестер и ми немаше оставено некој голем впечаток, ма да како што кажав, ова е доста подобра верзија на играчот од таа во Лестер.
До сега, во овие 7 натпревари игра на доста високо ниво и ги влече Евертон до поени.
Го немам и јас гледано во Баер. Од периодот во Лестер покажуваше знаци. Дури токму на ,,Олд Трафорд", ако ме држи сеќавањето, пред години имаше одлична партија како 18/19 годишник.

Поседува (стартна) брзина, коректен е со двете нозе, има добра техника и дриблинг...и да не направи ништо во следните 30 кола, веќе ги има оправдано дебело парите. Како што рече и самиот, број еден играч на Евертон во овој момент.
Пробивот во прво полувреме кога Де Геа се истегна и му одбрани, фанстатичен.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom