Premier League - 2021/2023

Кои 2 екипи нема да завршат во топ 4?


  • Вкупно гласачи
    91
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.410
Taa клаузула која ја вметна Раиола беше причина зошто Јунајтед не го купи пред Дортмунд. Дотрмунд се согласи да ја стави во договорот, Јунајтед не. Затоа и цената испадна ситнеж на крај.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.362
Поени од реакции
3.249
Ако нема повреди Халанд, прв стрелец во лигата ќе е следната сезона.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.275
Taa клаузула која ја вметна Раиола беше причина зошто Јунајтед не го купи пред Дортмунд. Дотрмунд се согласи да ја стави во договорот, Јунајтед не. Затоа и цената испадна ситнеж на крај.
Се збори дека и сеа има клаузула во договоров со Сити која се активира за две години.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.410
Се збори дека и сеа има клаузула во договоров со Сити која се активира за две години.
Не ја разбирам поентата, и чудно ми е што Сити прифатиле вакво нешто. Таман ке го воиграш играчот со составот, и тој е слободен да си замине кога сака? Баш ме интересира за која сума се работи.
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
965
Поени од реакции
830
Не ја разбирам поентата, и чудно ми е што Сити прифатиле вакво нешто. Таман ке го воиграш играчот со составот, и тој е слободен да си замине кога сака? Баш ме интересира за која сума се работи.
€150M

Screenshot_20220613-154005_Google.jpg
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.344
Не ја разбирам поентата, и чудно ми е што Сити прифатиле вакво нешто. Таман ке го воиграш играчот со составот, и тој е слободен да си замине кога сака? Баш ме интересира за која сума се работи.
Ако веруваат дека можат да му пружат се што му треба, а сигурно веруваат, нема потреба да се грижат за тоа. Нема да има причина да си оди и покрај клаузулата.

А ако веќе реши да си оди после две години, дури и без клаузула цената не верувам да е нешто многу поголема од 150 милиони. Мислам дека не губат нешто многу вака. Не им е ни битно нив уствари за колку ќе го изгубат ако е решен да си оди. Ќе излезе некој друг до тогаш :D
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.498
Само мене ми помина помалку чудно трансферов на Халанд? Цената е смешна а големциве не се здрапаа. Или Реал и Ливерпул се надеваа на Мбапе или Сити го имаше од лани договорено. Посебно Ливерпул ме чуди, па и Јунајтед...
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.007
Поени од реакции
55.270
Разликата во квалитет помеѓу Сити и Ливерпул од една страна, и останатите од друга страна, само се зголемува. На Ливерпул им заминува Мане, но ги имаат Жота и Луис Диаз, плус го донесоа и Нуњез, а Сити се засили на едно од ретките слаби места во екипата и тоа со Халанд. Од следната сезона кладилниците ладно ќе нудат кладба победник на ПЛ без Сити и Ливерпул, за да биде интересно.
Па нели пред макс 2 сезони овие две екипи ни малце не двоеа од Јунајтед кому му фалеше само десно крило за светски успеси?

Што се деси, кај е Манчестер? Да не се има откажано од лигава?
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.498
Па нели пред макс 2 сезони овие две екипи ни малце не двоеа од Јунајтед кому му фалеше само десно крило за светски успеси?

Што се деси, кај е Манчестер? Да не се има откажано од лигава?
Напи' се вода и не си го ставај газето кај шо се мерат калабастери.
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
Па нели пред макс 2 сезони овие две екипи ни малце не двоеа од Јунајтед кому му фалеше само десно крило за светски успеси?

Што се деси, кај е Манчестер? Да не се има откажано од лигава?
Се случија многу работи од тогаш. Јунајтед после короната една полусезона играше најдобар фудбал во Англија, и навистина изгледаше како да е на праг на враќање во врвот. Не знам што точно се случи тоа лето, после таа полусезона, но се тргна наопаку. Во моментов Јунајтед е повторно на почеток, нов тренер, нови трансфери, нова надеж. Си заминуваат играчите за кои многумина веруваа дека се проблем во клубот, ќе видиме што ќе биде. За мене ќе биде огромен успех ако следната сезона Тен Хаг избори топ 4.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Само мене ми помина помалку чудно трансферов на Халанд? Цената е смешна а големциве не се здрапаа. Или Реал и Ливерпул се надеваа на Мбапе или Сити го имаше од лани договорено. Посебно Ливерпул ме чуди, па и Јунајтед...
За Ливерпул можам да ти кажам дека платата е проблем, како што гледаме актуелно и за новите договори за Салах и Мане. Мане е со една нога во Минхен, а Салах може наредната и без пари да си оди, ама тоа е, таква политика имаат американците. Е сега искешираа повеќе пари за Дарвин отколку што ќе дадеа за Халанд, ама платата ќе му биде околу 140 илјади додека овој сигурно би барал 300-400 илјади.

А Реал се надеваа на Мбапе сто посто, мислам дека и Халанд би ги преферирал пред Сити, ама се заебаа.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Само мене ми помина помалку чудно трансферов на Халанд? Цената е смешна а големциве не се здрапаа. Или Реал и Ливерпул се надеваа на Мбапе или Сити го имаше од лани договорено. Посебно Ливерпул ме чуди, па и Јунајтед...
Без провокација ама многу симпатично проба да го вметнеш Јунајтед во маубетов за Халанд. Не знам зашто Халанд воопшто при толку можен избор би за секунда размислил да дојде во хаосот наречен Јунајтед.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.344
Без провокација ама многу симпатично проба да го вметнеш Јунајтед во маубетов за Халанд. Не знам зашто Халанд воопшто при толку можен избор би за секунда размислил да дојде во хаосот наречен Јунајтед.
Оле ќе го натераше, ама пропадна планот :ROFLMAO:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom