Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Јунајтед-Челзи беше најмизерната утакмица што сум ја гледал во животот. Нула од игра од двата тима, се смеевте прошлиот викенд на ВБА-Барнли ама сигурен сум дека таму имало поквалитетен фудбал.
Реков ја тоа е англиски фудбал прав, такви утакмици треба да има. Вака се хајпаш само и си разочаран. Коа си спремен за играчи што играат со копање е поинтересно.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ај може и ќе го биде Лампард за тренер, сеа во Јануари уште 200м ќе потроши ќе покаже класа
Не е до Лампард, толку е силата на екипата. Ова не го пишувам за да провоцирам, туку навистина така мислам. Всушност овој преоден рок на Челзи е пример што прави хајпот по медиумите. Ако медиумите 200 пати повторат дека Хаверц е одличен играч, во главата и на оние кои никогаш не го гледале тој станува јак играч. И кога некој го купи, веднаш оди под графата одличен трансфер. Еве Хаверц кошташе околу 80 милиони, што реално тој донесе во играта на Челзи што немаа пред тоа? Вчера го убија од туркање, како ветрушка е, еден дуел не издржа, една топка не додаде. Челзијашите се тешат дека не му е погодена позицијата, ама и на вистинска позиција повторно ќе јаде ќотек. Зијеч уште нема добиено вистинска шанса, ама и тој е вејка на ветрот. Тоа во пари се практично половина од засиувањата на Челзи.

Кога ќе видиш, Чилвел испадна зачудувачки добро засилување, Вернер е многу добар, и тоа е тоа. Челзи освен на лев бек никаде не е подобар од лани, а лани едвај се протна во ЛШ. Оваа година се сомневам дека ќе бидат топ 4. Тотенхем е подобар од нив, Јунајтед е подобар од нив, Евертон исто. Мислам дека дури и Арсенал има ако не подобар тогаш посреден тим од Челзи.
 
Последно уредено:
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260


А зошто ова не го видов спомнато по темава или не одговара за во stats :icon_lol: :icon_lol:
Бидејќи ја знам ситуацијава и знам дека апсолутно нема допирна точка со пенал, би предложил наместо скриншот изваден во секундата, да го постираш целото видео овде, за да видат и другите дека и Манчестер Јунајтед беше оштетен и дека Еткисон и момците од ВАР собата имаа изедначени кротериуми, нели.

Да не биде класично ,,латасување". Не за друго. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Бидејќи ја знам ситуацијава и знам дека апсолутно нема допирна точка со пенал, би предложил наместо скриншот изваден во секундата, да го постираш целото видео овде, за да видат и другите дека и Манчестер Јунајтед беше оштетен и дека Еткисон и момците од ВАР собата имаа изедначени кротериуми, нели.

Да не биде класично ,,латасување". Не за друго. :)
Мене не ми беше поентата да барам правда овде или пак да алудирам дека сме биле оштетени, одамна сум помирена дека судењето во Англија е катастрофа и буквално секоја одлука може да замине про или контра.
Муабетот ми е дека си направивте мини вич хант по Мегваер зошто држел играч со две раце а овде гледаме дека и на играчиве на Челзи рацете не им се на некое поприкладно место среде натпревар.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Мене не ми беше поентата да барам правда овде или пак да алудирам дека сме биле оштетени, одамна сум помирена дека судењето во Англија е катастрофа и буквално секоја одлука може да замине про или контра.
Муабетот ми е дека си направивте мини вич хант по Мегваер зошто држел играч со две раце а овде гледаме дека и на играчиве на Челзи рацете не им се на некое поприкладно место среде натпревар.
Па со самиот одговор на мојот пост се покажува дека идејата ти е таква. Релативизирачка.
Џејмс ги држи рацете на Мегваер и ги пушта навремено. Не го попречува во понатамошно движење, не прави очигледен прекршок за санкција.
Фудбалот е контактна игра. И на двете страни имаше 100 ситуации кога еден или друг играч има ставено раце врз некого. Ова од Мегваер не беше ,,само попатно држење на рацете". Мегваер со две раце, предолго, го држеше Азпиликуета и му оневозможи во својот шеснаесетник да тргне по топката. Во боречки Кабиб зафат.

Вичхант, наречи го како сакаш. Јас го нарекувам недосуден пенал.
А кога сме кај Мегваер, си има тој многу богата историја во овие мечеви. Лани го удри Бачуаји по тестиси со копачките надвор од терен, никаква санкција. Го истуркаа со Фред нашиот Зума на ,,Стемфорд", ВАР го поништи голот за наводен прекршок во напад.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Па со самиот одговор на мојот пост се покажува дека идејата ти е таква. Релативизирачка.
Џејмс ги држи рацете на Мегваер и ги пушта навремено. Не го попречува во понатамошно движење, не прави очигледен прекршок за санкција.
Фудбалот е контактна игра. И на двете страни имаше 100 ситуации кога еден или друг играч има ставено раце врз некого. Ова од Мегваер не беше ,,само попатно држење на рацете". Мегваер со две раце, предолго, го држеше Азпиликуета и му оневозможи во својот шеснаесетник да тргне по топката. Во боречки Кабиб зафат.

Вичхант, наречи го како сакаш. Јас го нарекувам недосуден пенал.
А кога сме кај Мегваер, си има тој многу богата историја во овие мечеви. Лани го удри Бачуаји по тестиси со копачките надвор од терен, никаква санкција. Го истуркаа со Фред нашиот Зума на ,,Стемфорд", ВАР го поништи голот за наводен прекршок во напад.
Ајде баш ако најдеш стави видео, јас не можам да најдам, без заебанција зборам :) Од сликава може да видам дека Мегваер се придвижува кон нафрлена топка а Џејмс уште го држи, така што не знам што е навремено тука. Искрено не ми текнува на ситуацијата, тапа ми беше стримот вчера.

На Смолинг најмалце 3 пенали памтам да му се досудени за вакво држење, последниот против Њукасл, еве од фан клуб Јунајтед 100% ја паметат ситуацијата.


 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Пенал беше тоа на Мегваер не зезајте.
Тоа што никој не знае по кои критериуми судат е друг муабет :(

Инаку Саутемтон игра одличен фудбал. Интересна сезона :D
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Ma neka gi napunat do vrv mamu im nivna nepismena, pokvarena
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Пенал беше тоа на Мегваер не зезајте.
Тоа што никој не знае по кои критериуми судат е друг муабет :(

Инаку Саутемтон игра одличен фудбал. Интересна сезона :D
А кој вика дека не е?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom