Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Дечки, морам да ви кажам дека сум крајно разочаран од вашата некреативност при обидите да ме заебавате. Имајте среќа на некој од вашите тимови да му се случи ваков потоп како денес на Јунајтед, има на клоци да ве дигнам.


:pipi:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
А зашто би го извадил тренерот играчот кој му постигнува голови?
Не си во тек ти :) Јас и Донев им викавме кога го потпишаа дека ќе биди првотимец и дека ќе има добар учинок за Араенал, ганерите викаа дека за ротација го земаат.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Дечки, морам да ви кажам дека сум крајно разочаран од вашата некреативност при обидите да ме заебавате. Имајте среќа на некој од вашите тимови да му се случи ваков потоп како денес на Јунајтед, има на клоци да ве дигнам.


:pipi:
Јас ја чувам ограничената лична креативност до уште една-две лигашки титули, така се договоривме нели :noze:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.616
Една од најголемите трагедии воопшто во фудбалот ќе биде Јунајтед да падне на ниво на Арсенал, и да остане таму долги години.
Kои се бе тие Гринвуд, Рашфорд и некојси Бруно таму да бидат играчи шо ќе држат ваков клуб на врвот? Па пред неполна декада имаа играчи како Руни, Тевез, Ван Перси, Фердинанд, Матич, Сколс, Гигс ... вакви фудбалски легенди не се заменуваат со тинејџери. Дури страшно и жално делува кога ќе ги прочиташ имињата и ќе направиш споредба.
Одврзувајте ќесето и тргнувајте по кремот во фудбалот, иначе 6то место и Лига Европа ќе ви станат навика.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Една од најголемите трагедии воопшто во фудбалот ќе биде Јунајтед да падне на ниво на Арсенал, и да остане таму долги години.
Kои се бе тие Гринвуд, Рашфорд и некојси Бруно таму да бидат играчи шо ќе држат ваков клуб на врвот? Па пред неполна декада имаа играчи како Руни, Тевез, Ван Перси, Фердинанд, Матич, Сколс, Гигс ... вакви фудбалски легенди не се заменуваат со тинејџери. Дури страшно и жално делува кога ќе ги прочиташ имињата и ќе направиш споредба.
Одврзувајте ќесето и тргнувајте по кремот во фудбалот, иначе 6то место и Лига Европа ќе ви станат навика.
Види реално ако размислиш Јунајтед и фрлаја премногу пари како Барселона години наназад без апсолутно никаков резултат...тоа што се решија да форсираат помлади играчи е само промена на политика бидејќи претходната политика со трупање на непотребни фудбалери не се покажа како успешна.

Иначе на Јунајтед не му треба многу за да станат сериозна екипа.....можеби мајтап му правите на Ставро за тоа два фудбалери ама ако го имаа Санчо и солиден лев бек ќе беа поинаква екипа....и другите појако ќе играат.....се што треба кај нив е Марсијал и Рашфорд да го кренат нивото на играње и да покажат костантност
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.498
Ако Оле не ги расклоца мижејќи овие Линделов минделов уште утре, нека го расклоцаат него. Арно што го извади Погба ама да му текнеше да им смени позиција со Бруно некогаш кога ионака не оди. Не уништи Палас...т.е сами се уништивме.
Ова со пеналов смешки...уште да им ги врзуваат рацете на голманиве. КП топ 3.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Види реално ако размислиш Јунајтед и фрлаја премногу пари како Барселона години наназад без апсолутно никаков резултат...тоа што се решија да форсираат помлади играчи е само промена на политика бидејќи претходната политика со трупање на непотребни фудбалери не се покажа како успешна.

Иначе на Јунајтед не му треба многу за да станат сериозна екипа.....можеби мајтап му правите на Ставро за тоа два фудбалери ама ако го имаа Санчо и солиден лев бек ќе беа поинаква екипа....и другите појако ќе играат.....се што треба кај нив е Марсијал и Рашфорд да го кренат нивото на играње и да покажат костантност
И везњак им треба, поточно добар ДМ... не може со Томинај, Фред и Матич на таа позиција. Да тргнеа на пример по Томас од Атлетико место Ван де Бек ќе беше друго.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Види реално ако размислиш Јунајтед и фрлаја премногу пари како Барселона години наназад без апсолутно никаков резултат...тоа што се решија да форсираат помлади играчи е само промена на политика бидејќи претходната политика со трупање на непотребни фудбалери не се покажа како успешна.

Иначе на Јунајтед не му треба многу за да станат сериозна екипа.....можеби мајтап му правите на Ставро за тоа два фудбалери ама ако го имаа Санчо и солиден лев бек ќе беа поинаква екипа....и другите појако ќе играат.....се што треба кај нив е Марсијал и Рашфорд да го кренат нивото на играње и да покажат костантност
Веќе четврта година, нит Марсијал нит Рашфорд не покажале константност! Тој јуне нема да не муне, туку нека купат десно крило, бек и некој посаглам централен, па да бидеме во борба за четврто место :facepalm:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.301
Дечки, морам да ви кажам дека сум крајно разочаран од вашата некреативност при обидите да ме заебавате. Имајте среќа на некој од вашите тимови да му се случи ваков потоп како денес на Јунајтед, има на клоци да ве дигнам.


:pipi:
Да бе стварно, јас еве од моја гледна точка, се обидов да форсирам за Рој Хоџсон а со тоа да го пецнам и Манчестер ама на крај Стелт го изеде во пост кајшто ве бранам вас индиректно. :pos:
И што го навредив Ају 10 лајкчиња, плус на Стек дедо му истотака 10 лајкчиња.

За Манчестер 0.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.616
Иначе на Јунајтед не му треба многу за да станат сериозна екипа....
На Јунајтед му треба да потроши минимум 500 милиони моментално, за да стане сериозна екипа. А тоа во еден трансфер рок небива. На ниту една позиција немаат играч шо може да се носи со играчи на тимови како Баерн, Ливерпул, Сити итн ... Едноставно освен Де Геа, немаат класа играчи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom