Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.442
Поени од реакции
5.409
Беше кај беше Лукас, ама никакво влијание немаше таа негова позиција.
Голманот идеше на друга страна, плус топката се одби од играч на СаутХемптон. :cautious:
У секоја друга ситуација, одлукава би била 100% „чиста“.

-----------------

Пенал од раката нема :tapp:, но среќа што оној му влезе на линија/по линија, па ќе има пенал од тоа.
 
Последно уредено:
Член од
29 март 2021
Мислења
301
Поени од реакции
862
Ќе биде добро за финишот на лигата Сити да киксне вечерва.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
2.769
Поени од реакции
5.050
Шо беше коментаторов вака напизден?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
18.779
Поени од реакции
39.324
[Mike McGrath] Mourinho stayed at Tottenham’s training ground for four hours after he was sacked and told “home truths” during a series of talks with players. Mourinho’s “home truths” were not confined to his final day at Spurs. He took aim at some players in front of their team-mates.


До 90+ им јадел гомна :D
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.777
Поени од реакции
21.611
Ај да видиме, дали Лестер и оваа сезона ќе си ебат матер последни 10 кола.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.252
Поени од реакции
10.447
Што знам, ВБА има многу поголем мотив за победа, и мислам далеку понаапани ќе влезат во дуелот. Последни 2 натпревари им се 3:0 и 5:2 победи, ко да збеснаа со последни сили да останат во лига. Од друга страна, Лестер независно што и да се случи пак ќе остане 3то, сите екипи позади нив се топло-ладно екипи и никој не би знаел да искористи нивно потенцијално испуштање бодови.
Автоматски споено мислење:

Да пишев дека ќе влезеа меко ко бебешко газе ќе имаа 1 шут кон гол барем, макар по грешка. :noze:

1619120255140.png
 
Последно уредено:

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
10.908
Поени од реакции
8.993
Лестер и Челси во ЛШ, Лингард Хем во Европа, а овие другиве во Супер Лига.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
924
Поени од реакции
1.287
ВБА џабе го сменија Славен Билиќ. Не постои тренер кој би обезбедил опстанок во ПЛ со одбрана која ја сочинуваат Аџаји и Бартли.
 
Член од
29 март 2021
Мислења
301
Поени од реакции
862
Мајтапот настранба, ако Вест Хем одигра барем нерешено со Челзи отворен му е патот до ЛШ, има најлесен распоред до крајот.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
4.557
Поени од реакции
11.659
Челзи може многу лесно да испали. Да не играа на уште два фронта, ќе стегнеа, ќе изгураа, вака многу тешко.
Ако не е Челзи, нека биде Мојс. Ја искористија одлично бизарната Ковид-19 сезона и одиграа солидно.

Ливерпул не заслужи, за Тотенхем не ми се прави муабет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom