Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Она не може да биде фаул под никаков критериум, Мек Томинеј го доби дуелот и му избега на Сон, и не оствари никаква предност со раката. Плус допирот беше минимален и ненамерен, она беше лакрдија.

А експертот @Донев се чуди зошто немало жолт картон. :ojeaa: Жал да му падне на човек понекогаш.
Мислиш Донев гледа фудбал? Јас имам забележано дека повеќе време виси во фан клуб Јунајтед и со брзина на светлината кога ќе се спомене Погба или нешто слично стега Хаха реакција.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.310
Premier League points won in 2021
West Ham United: 32
Chelsea Football Club: 28
Manchester United: 27
Arsenal: 22
Tottenham Hotspur: 19
Liverpool FC: 19
 
Член од
29 март 2021
Мислења
301
Поени од реакции
864
Кој недостига на сликата?

Би рекол семоќниот бивш шампион на Англија чие владеење траеше цела една година, и фаворитот од сенка со мега засилувањата.

Untitled.jpg
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Sky Sports pundits Roy Keane and Micah Richards were both left astonished by the decision.


“It is embarrassing. This is not football anymore,” Richards exclaimed. "This is spoiling the game. I don't recognise our game anymore.


“It is an absolutely ridiculous decision. That is never a foul.”


Keane, meanwhile, chipped in: “I'm amazed. If that was a foul [in the build-up to United's 'goal'], we should all go home.


“For a player to roll around like that is embarrassing. That can't be a foul.”

Jamie Redknapp was similarly astonished by the call.


“What are you meant to do, run with your arms down by your side? Son tries to grab him and he puts his arm out. That's what you do in football. You are always trying to use your arms as leverage,” he said. “It is never a foul. It is ridiculous.”
Ааа добро пошо Рој Кин рекол дека не е фаул тогаш мора да е така. Рој Кин на кого првична цел му беше да убие човек па после да игра фудбал, на терен секако.

Не знам што сте толку батхрт, можеме ја и ти до утре да се објаснуваме ама правила се правила. Помирете се дека ги свират овие работи и тоа е тоа.
Автоматски споено мислење:

Тоа и Ричардс мислам го спомна, дека е срамота онакво ваљање од удар по лице.
Око му извади.
 
Член од
29 март 2021
Мислења
301
Поени од реакции
864
Ааа добро пошо Рој Кин рекол дека не е фаул тогаш мора да е така. Рој Кин на кого првична цел му беше да убие човек па после да игра фудбал, на терен секако.

Не знам што сте толку батхрт, можеме ја и ти до утре да се објаснуваме ама правила се правила. Помирете се дека ги свират овие работи и тоа е тоа.
Не е само Рој Кин, Мика Ричардс, Џими Редкнап, да не ти праќам линкови од твитови како оној на Линекер. Никому не му е јасно зошто и како е она фаул. Не сум воопшто батхрт, и ако сакаш цитирај ми по кое правило е она фаул.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Не е само Рој Кин, Мика Ричардс, Џими Редкнап, да не ти пражам линкови од твитови како оној на Линекер. Никому не му е јасно зошто и како е она фаул. Не сум воопшто батхрт, и ако сакаш цитирај ми по кое правило е она фаул.
Не знам, само знам дека ги свират. Сигурно сеа дека преку мобилен правила ќе ти барам. Заеби, со фан на Јунајтед нема разбирачка.
 
Член од
29 март 2021
Мислења
301
Поени од реакции
864
Не знам, само знам дека ги свират. Сигурно сеа дека преку мобилен правила ќе ти барам. Заеби, со фан на Јунајтед нема разбирачка.
Свират намерни удари со рака, и удари со лакти при воздушни дуели. Она не е ни едно ни друго, и никако не е фаул.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Око му извади.
Стеф, Сон го фати прв МекТоминеј за рамо со цел да добие предност во дуелот затоа што Скот беше во налет, и тука ако веќе одиме до детали можеше па да е суден фаул за Јунајтед :toe: ова не го тропам туку така, туку го дискутираа на Скај. Не може сите екс играчи на Сити, Ливерпул, Тотенхем да се едногласни дека одлуката беше смешна. И откако го поништија голот одма стана како ништо да не му е :icon_lol:

Ме интересира само дали имаше (не ти) постови дека е фаул и кога ВБА дадоа гол за 1-0 на сличен начин, на Мегваер цело лице му беше зграпчено па го признаа голот.

Секако да не забораваме (клик доле) што уште има пробано поквареното да извади од МекТоминеј, се надевам ќе скапе во Тотенхем.

 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.417
Шала на страна, ја освен @Stefan-kobe не слушнав ниту еден друг да каже дека она е фаул.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Стеф, Сон го фати прв МекТоминеј за рамо со цел да добие предност во дуелот затоа што Скот беше во налет, и тука ако веќе одиме до детали можеше па да е суден фаул за Јунајтед
И? Не знам како да ви се нацрта дека удар во лице судат. Имаше некни на Интер-Сасуоло слична ситуација само не падна гол, имаше полуконтра Интер, мислам Хакими беше несакајќи го закачи у лице и сместа беше свирнат фаул у напад. Не е работата за лакт, ѓон, копач, мотика или ашов, едноставно удари/допири/контакти во лице ги судат и тоа е тоа. Хипотетички, да не го удреше може Сон ќе продолжеше да прави притисок на топка и немаше да бидне акцијата што бидна, може и фаул над Мектоминај ќе направеше, не може да знаеме. Ама најбитното од се е што Сон беше удрен/закачен од Мектоминај по лице/око и тоа е доволно да се свири фаул, ЈЕБИГА.

Не знам за што ми збориш со ВБА ама лично мразам мерење ташаци со ситуации од претходни мечеви, зашо таму имало веројатно друг судија, друга ситуација итн итн. А и да ве оштетиле таму на пример, тоа не значи дека сеа против Тотенхем треба да ви поклонат гол, пенал, слободен или да ви прогледуваат низ прсти.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не знам за што ми збориш со ВБА ама лично мразам мерење ташаци со ситуации од претходни мечеви, зашо таму имало веројатно друг судија, друга ситуација итн итн. А и да ве оштетиле таму на пример, тоа не значи дека сеа против Тотенхем треба да ви поклонат гол, пенал, слободен или да ви прогледуваат низ прсти.
Значи требаше МекТоминај да падне кога Сон го фати по рамо? Опструкција му прави, јебига, :D Кај ќе го стигнеше Стеф, замина веќе МекТоминај и овој виде на виде, остана да се ваља на земја со надеж дека ќе го поништат голот. Па ниеден ни од играчиве од Тотенхем не побара фаул, се стрчаа кон Каванаг кога видоа дека овој се прпелка. Порано некои одлуки биле барем 50/50 од пандитиве ама никогаш ги немам вака слушано да се шокирани од одлука.

Абе ептен друга ситуација, со рака на глава на Мегваер и цел врз него качен :D Не дека треба да се поклони, скраја да е, туку да се има конзистентност во коментарите и од користењето на ВАР.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Значи требаше МекТоминај да падне кога Сон го фати по рамо? Опструкција му прави, јебига, :D Кај ќе го стигнеше Стеф, замина веќе МекТоминај и овој виде на виде, остана да се ваља на земја со надеж дека ќе го поништат голот. Па ниеден ни од играчиве од Тотенхем не побара фаул, се стрчаа кон Каванаг кога видоа дека овој се прпелка. Порано некои одлуки биле барем 50/50 од пандитиве ама никогаш ги немам вака слушано да се шокирани од одлука.

Абе ептен друга ситуација, со рака на глава на Мегваер и цел врз него качен :D Не дека треба да се поклони, скраја да е, туку да се има конзистентност во коментарите и од користењето на ВАР.
Добро Фрос не е балет ова, нормално дека му стаил рака од позади за да покуша да го стигне. Ако паднеше Мек ваљда жут ќе јадеше Сон, вака јбг се деси несакајќи да го поткачи. Еве мене ако ме прашуваш пола од ваквите ситуации не би ги свирел, освен кога е лакт у фаца или намерно удирање, ама ај што да праиш кога решиле да ги свират ваквите ситуации.. Имаше еден пенал у купот против Јувентус што го направи Јанг, значи центаршут упатен во трибини и Јанг несакајќи го сопнува Квадрадо, одма свирнаа пенал, а никакво влијание врз играта немаше тоа. Прв пишав дека е пенал зашо едноставно свират такви работи и јасно ми беше одма дека ќе досуди пенал кога отиде да гледа ВАР, а што се мене тиче никад не би го досудил тоа. Нема везе да не тупиме секако тепаше Јунајтед, Мурџо е пред распад и така.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom