Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Значи требаше МекТоминај да падне кога Сон го фати по рамо? Опструкција му прави, јебига, :D Кај ќе го стигнеше Стеф, замина веќе МекТоминај и овој виде на виде, остана да се ваља на земја со надеж дека ќе го поништат голот. Па ниеден ни од играчиве од Тотенхем не побара фаул, се стрчаа кон Каванаг кога видоа дека овој се прпелка. Порано некои одлуки биле барем 50/50 од пандитиве ама никогаш ги немам вака слушано да се шокирани од одлука.

Абе ептен друга ситуација, со рака на глава на Мегваер и цел врз него качен :D Не дека треба да се поклони, скраја да е, туку да се има конзистентност во коментарите и од користењето на ВАР.
Пратете го и овој кај нас, да го научиме по италијански како треба. Нормално дека треба да падне.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.833
Демек постои правило дека секој допир на рака со лице е фаул? Јас сум сигурен дека не постои.
Ставро непотребно ме замараш. :D Нема да ти дадам такво правило, не се замарам едноставно. Ти кажувам, такви работи судат насекаде и цело време, сакаш верувај сакаш не, а правилно стрикно напишано не знам дали има, Донев е по тие работи.
 
Член од
29 март 2021
Мислења
301
Поени од реакции
864
Ставро непотребно ме замараш. :D Нема да ти дадам такво правило, не се замарам едноставно. Ти кажувам, такви работи судат насекаде и цело време, сакаш верувај сакаш не, а правилно стрикно напишано не знам дали има, Донев е по тие работи.
Свират цело време насекаде не е аргумент. Ако постои такво правило, ОК, ама мислам дека не постои. Ако не постои тогаш секој судија тоа го одлучува од случај до случај. Овај случај беше смешен и немаше никаков фаул, прашање е колку воопшто имаше допир.
Автоматски споено мислење:

Пратете го и овој кај нас, да го научиме по италијански како треба. Нормално дека треба да падне.
Лингард е печен за кај вас, ќе ви ја живне средината и нападот. За само 40 милиони евра, џабе е.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Кој е бе српскиов коментатор на СК, ПОИМ нема еј, тенџере, мутук, ут, ѓезве теуп незакастрен милион утки направи, една информација не даде како што треба, сместа дневницата одземање.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.833
Свират цело време насекаде не е аргумент. Ако постои такво правило, ОК, ама мислам дека не постои. Ако не постои тогаш секој судија тоа го одлучува од случај до случај. Овај случај беше смешен и немаше никаков фаул, прашање е колку воопшто имаше допир.
@Донев ај ако сакаш. :D
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Лингард е печен за кај вас, ќе ви ја живне средината и нападот. За само 40 милиони евра, џабе е.
Ако игра Дармијан, сите ќе играат кај нас. Дајте го и него, ќе го направиме играч. Каков Вест Хем.
Само пуштете муабет прво дека ќе му го раскинете договорот, ќе се појави одма Марота како tooth fairy. :icon_lol:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.494
Поени од реакции
6.120
Каков фаул бе болни ли сте? Меѓу првите работи што те учат во академиите е дека и рацете играт, т.е. дека никогаш не треба да ти бидат долу пуштени кога ти се наближува противникот. Неколку тренери ме имат опоменето за тоа. Ама ново правило имало, да ви го фукнам во правилото. Ако не уметничко лизгање да гледаме?
Автоматски споено мислење:

Каков фаул бе болни ли сте? Меѓу првите работи што те учат во академиите е дека и рацете играт, т.е. дека никогаш не треба да ти бидат долу пуштени кога ти се наближува противникот. Неколку тренери ме имат опоменето за тоа. Ама ново правило имало, да ви го фукнам во правилото. Ако не уметничко лизгање да гледаме?
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Донев точен и прецизен, како и секогаш. Нема промашај. Исто како Челзи со трансферите.
Или нема никој да остане буден по уште еден 0-0 Оле мастерклас :D
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
"Apsolutno se izgubila draž ove igre ako je to bila očita pogreška. Očita je pogreška bila što se to uopće pregledavalo. Da moj sin tako ostane ležati tri minute nakon što dobije takav 'udarac' od prijatelja i da mu deset prijatelja treba pomoći da ustane, ne bih mu dao jesti", izjavio je Solskjaer.

Jose Mourinho mu je u svom stilu odmah odgovorio.

"Sonny ima sreće što mu je otac bolji čovjek od Olea. Otac uvijek mora hraniti svoju djecu, bez obzira na njihovo ponašanje. Ako moraš krasti da nahraniš djecu, krast ćeš. Rekao sam Oleu što mislim o njegovim komentarima", kazao je.

Zatim je Mourinho napao i novinare jer ga nisu pitali da komentira Solskjaera, nego je to napravio samoinicijativno.

"Da sam ja to rekao o nekom igraču iz protivničke ekipe, zamislite kakva bi bila reakcija. Iznenađen sam što mi niste postavili pitanje o Oleovim komentarima. To je žalosno od vas. Žalosno je što nemate toliko morala da me tretirate kao i ostale", rekao je Mourinho i napustio prostoriju.

:place::place:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom