Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-758
Јас сум еден од најсреќните кога Тотенхем и/или Мурињо имаат слаби резултати и губат бодови, но ова ако е пенал за играње со рака, не знам тогаш какви луѓе ги прават овие правила со која цел.
Neli gledash deka nekolku godini vekje ima agenda protiv Mourinjo. Ne sum iznenaden od ovaa odluka.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Јас што се разбирам од ВАР (@Scirea и @blanco ги имам како комисија :kafence:) го прочитав само ова и кога видов колку си пишал, одма скролнав надолу. Ако сакаш нешто да ти помогнам или да ти посочам од каде да прочиташ, скрати едно 97% од текстов.
Гарантирам за независниот арбитер, г-динот Мондонико. Досега никој не се пожалил од него во поглед на објективно и стручно мислење, освен искомплексирани фанови на еден клуб, кои отвораа шампањац за 2-3 титули добиени на зелена маса и мислат дека се некакви ривали на најголемиот италијански фудбалски колектив-Јувентус, а во стварност нивното отепано клупче е небитен киријаш кој чим му се здосади на Кинезот ќе се врати на стандардната битка за Интер тото купот.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.620
Поени од реакции
52.479
Abe Donev, Donev... go slusna li Mourinjo ili na pamet pisuvas. Pa odgovori na prasanjeto za Son i se nadovrza samo. :facepalm:
Го слушнав два пати и ми делуваше дека збори дека очекува пенали и во вторник, четврток и два против Јунајтед, логично :D
Ама да, може и за измени на полувреме да мислеше.


 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-758
Го слушнав два пати и ми делуваше дека збори дека очекува пенали и во вторник, четврток и два против Јунајтед, логично :D
Ама да, може и за измени на полувреме да мислеше.
Vo pravo si, moja greska. Sega povtorno go slusnav i za penali zbori. Deka kje igraat vtornik, cetvrtok pa nedela pa zatoa Son go izvadil, a ono da ti bilo za penali da mu sudat kontra. :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.570
Поени од реакции
17.250
Е вака се шутира пенал а не како Жоржињо слепецот, мрежата ја искина :bravobe:
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.867
Поени од реакции
1.315
Браво за Вокер им даде да изедначат, а немаа никаква игра во првово полувреме.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Лестер, екипа со мадиња. Варди, чудовиште од играч.

Мочај им се по милионите.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.867
Поени од реакции
1.315
Лестер си го продаде Чилвел си го зеде овој од Аталанта у првите неколку текми више им се исплати.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom