Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Што ќе се сметa за странец после Брегзит, non English, non British ili non European?

Колку што забележувам ни нив не им се уште јасни овие правила како ќе бидат. Колега Англичанец уз муабет деновиве ми спомна дека му стигнал мејл од нивното МВР за секој случај да си го обновел пасошот до март 2019, може ама МОЖЕ ќе му затребал понатака. Уште е рано, тешко да имаат утврдено прописи што како ќе биде во фудбалот.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.656
Поени од реакции
9.239
Што ќе се сметa за странец после Брегзит, non English, non British ili non European?

Колку што забележувам ни нив не им се уште јасни овие правила како ќе бидат. Колега Англичанец уз муабет деновиве ми спомна дека му стигнал мејл од нивното МВР за секој случај да си го обновел пасошот до март 2019, може ама МОЖЕ ќе му затребал понатака. Уште е рано, тешко да имаат утврдено прописи што како ќе биде во фудбалот.
Многу фактори ќе влијаат до конечната одлука на ФА според мене. Најмногу ќе влијае како миграционото биро ќе им функционира за добивање на работни дозволи. Ако досега беше ригидно дури и како членка во ЕУ, а како еден и можеби најважен мотив за Брегзитот беше миграцијата нема да ме зачуди да се зголемат критериумите за добивање на работни дозволи за играчите.

И сега како странец ќе се рачуна non British според мене затоа што ЕУ пасошот со британскиот нема да имаат никаква поврзана точка.

Логиката вика бенефит ќе има репрезентацијата, но не и лигата во однос на квалитет. Вредноста на клубовите се наоѓаат под опасност за пад на нивната вредност на берзата и не ми се чудни состаноците на нашиве Глејзери со арапите овој период.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Скромниот Канте на уште поскромни 290,000 фунти неделно. What a man.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.194
Поени од реакции
16.756
Агентите не му се скромни


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Абе ајде... шо во гледам смешни.

Одете црнчите кај приватник 7 дена неделно... мелете се поштено за 12 банки, и кога ќе му светни конечно на газдата дека си меѓу најзаслужните за подемот на фирмата и треба да те награди со покачување - бидете скромни и побарајте платата од 15 наместо дупло на 24 колку што планирале да ти понудат.

Може е скромен Канте во други сфери од животот и секоја му чест за тоа, ама тоа што си го заработува човекот во секој случај го заслужува и оправдува (макар и да се работи за 400-500К) и никој неможе да му го оспори.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Требаше како Алексис и он, за стипендија да потпише.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Леле постовивее :D што ви е бе луѓе, сте станале како мамичкине од женски муабети на фб :D :D никаде не реков дека треба да ги даде во хуманитарни цели или да ги одбие или пак да ми споредувате кој колку земал.

Така искоментирав за меме трендот кој се тера околу малиот дека е second coming на мајка Тереза и дека носи патики три за сто. Дека е оган играч и дека треба да е најплатен во цела ПЛ и јас се согласувам.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.874
Поени од реакции
7.308
Леле постовивее :D што ви е бе луѓе, сте станале како мамичкине од женски муабети на фб :D :D никаде не реков дека треба да ги даде во хуманитарни цели или да ги одбие или пак да ми споредувате кој колку земал.

Така искоментирав за меме трендот кој се тера околу малиот дека е second coming на мајка Тереза и дека носи патики три за сто. Дека е оган играч и дека треба да е најплатен во цела ПЛ и јас се согласувам.
Исти се сите лингурчиња,Мбапе вика доаѓам од скромно семејство,при потпишувањето за ПСЖ батето прво што побарал бил приватен авион,ок супер скромно момче.
Му се може,јебига,ама нека не ми обесуе дека бил скромен,смрдле.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Исти се сите лингурчиња,Мбапе вика доаѓам од скромно семејство,при потпишувањето за ПСЖ батето прво што побарал бил приватен авион,ок супер скромно момче.
Му се може,јебига,ама нека не ми обесуе дека бил скромен,смрдле.
Тоа е тоа :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom