Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.814
Поени од реакции
4.665
Добро, муабетот ми е збори за мечевите што ги играле за репрезентацијата. Гледаш вика дека Џерард ги влечел после пензионирањето на Рио, Бекам, ваљда мисли и на улогата во соблекувалната и слично. Не збори општо кој е најдобар англиски играч според него.

Крај краева според мене не е можно да избереш еден играч како најдобар од тројкава. Едноставно е, секој си има предности и слабости и секој е подобар од другите 2ца во различни сегменти од играта.
Од многу "влечење" ги има извлечено до групна фаза на светско, до бараж за европско итн. Голем успех за нивната репрезентација и нивниот "влекач". :icon_lol:

Инаку различен профил на играч е Сколс со двајцава, овој е темпо диктатор а овие гејм чејнџери и најчесто играле најофанзивно во 3ка во среден ред. Знам дека Сколс има играно доста натпревари поофанзивно особено првите години но не го гледам ко таков.
Не можеме да го споредиме Сколс со Лампард и Џерард исто како што неможеме да ги споредиме овие пример со Руни, нели 10ка е Руни но знаеме дека е многу поофанзивен од двајцава.
Порелевантна би била споредба на Сколс со Пирло/Алонсо тип на играч.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.316
Поени од реакции
81.965
Зависи, затоа што Стиви има играно се' во средина, почнат ко крило, па 10ка со Торес во партнер, па 8ца, на крај на кариера и 6ка играше.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.761
Поени од реакции
2.680
Што се расправате, Стиви си беше пофудбалски надарен, додека Лампард повеќе со мозок ја играше.
Тројцата ги имам гледано од почеток на кариерите и Сколс никако не можам да го ставам за компарација со овие двајца.
Кога го гледав Џерард често ми идеше мислата, да беше кај Ферги ќе се наполнеше со титули, и тимски и лично.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
4.983
Поени од реакции
7.637
Manchester United’s share price has suffered its biggest drop in over a year, with more than £300m wiped off the club's value on the New York Stock Exchange.
Барем финансиски добро му оди на клубот..
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.933
Поени од реакции
6.012
Челзи ќе се растури како екипа ова да се спроведе. Лотус Чик, Кејхил и Баркли само им се енглези.
затоа просечен енглез вреди колку Меси


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.565
Поени од реакции
10.187
Челзи ќе се растури како екипа ова да се спроведе. Лотус Чик, Кејхил и Баркли само им се енглези.
Најдобриот везњак го заборај, дури е Дринквотер таму нема зима за Челзи


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom