Premier League - Season 2017/2018

#МукиАут


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
За Де Геа е греота лош збор да се каже, дури и кога имал лош натпревар, а мислам дека немал такви повеќе од два во цела кариера во Јунајтед. Не е точно дека не се плука по Погба во фан клуббот, напротив многу често е мета на просеравања. Те само за фризури го бивало, те бил преплатен нигер, те си џогирал на теренот.

За мене е факт дека трансферот на Погба беше трансфер на деценијата за Манчестер, без оглед на целата историја која му претходеше. Погба е играчиште околу кое се гради тим. Вистина дека сеуште страда од неконзистентност, но од натпревар во натпревар е се подобар. Мислам дека и Мурињо сфати на која позиција треба да го игра за да го извади најдоброто од него. Ако дојде Санчез, со него десно, со Погба на средина, со Марсијал лево и Лукаку напред, мноогу ќе биде заебан Јунајтед.
Нека биде така, еве повлекувам што сум кажал погоре.
Во врска со составов што го наброја, ќе патите дефанзивно, премногу. Мислам дека нема шанси да се случи Мурџо побратимот да излезе на еден натпревар со стартна постава која ќе ги брои Лукаку, Погба, Марсијал, Санчез
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.470
Нека биде така, еве повлекувам што сум кажал погоре.
Во врска со составов што го наброја, ќе патите дефанзивно, премногу. Мислам дека нема шанси да се случи Мурџо побратимот да излезе на еден натпревар со стартна постава која ќе ги брои Лукаку, Погба, Марсијал, Санчез
Мислам дека грешиш. Тоа е составот од денес, само Санчез место Мата.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Мислам дека грешиш. Тоа е составот од денес, само Санчез место Мата.
Не, види, нема да ми биде тешко да пишам дека сум погрешил али тоа ми е само мислење, не личи на Мурињо, барем не ми личи мене. Четворица фудбалери кои мислат само на напад, некако, не ми е тоа тоа...
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Нека биде така, еве повлекувам што сум кажал погоре.
Во врска со составов што го наброја, ќе патите дефанзивно, премногу. Мислам дека нема шанси да се случи Мурџо побратимот да излезе на еден натпревар со стартна постава која ќе ги брои Лукаку, Погба, Марсијал, Санчез
Скоро е сигурно дека така ќе игра. 4-2-3-1 , со тоа што ќе става два дефанзивни играчи од среден ред зад Погба. Најверојатно Матич и Фелаини. Повеќе би страдал Манчестер ако го врати Погба поназад да биде едниот од двата дефанзивни од средниот ред, затоа што така би требало Лингард или Мата да играат зад шпицот, а Погба секако повеќе би мислел за напред отколку за назад. Би можело и така против екипи како Стоук, како на денешниот натпревар.[DOUBLEPOST=1516061231][/DOUBLEPOST]
Мислам дека грешиш. Тоа е составот од денес, само Санчез место Мата.
Не е тоа составот од денес, денес играа и Мата и Линград. Во составот каде што Погба игра 10, ги нема ни Мата ни Лингард.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
854
Поени од реакции
452
I. go see your матичен лекар dude... дур има време...
II. bolje spreciti nego leciti...



Sent from my SM-G925F using Tapatalk
I. Гледај си го твојот двор.
Не ѕиркај преку ограда кај комшијата.

II. Очигледно ептен се палиш на статистика (забава за мали деца потпикната од фудбалски федерации, ФИФА, УЕФА...).

Еве, за вечерва ти запишувам една асистенција и три добро изведени ауити.
Задоволен?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.470
Не, види, нема да ми биде тешко да пишам дека сум погрешил али тоа ми е само мислење, не личи на Мурињо, барем не ми личи мене. Четворица фудбалери кои мислат само на напад, некако, не ми е тоа тоа...
Го заборавив Лингард. Тоа може да не е случај само во дерби утакмиците. Но ајде, ако дојде, времето ке покаже.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
854
Поени од реакции
452
Сте го слушнале овој...?

Седат Санчез, Венгер и неколку уредници на UK жута штампа во едно кафуле во Лондон.

Венгер: "А, бе, ќе им кажеме, или да тераме вака уште десетина дена?"

Се слуша гласна смеа.
Келнерот носи нова тура за сите во друштвото.

#MoneyMoneyAllAround
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Сте го слушнале овој...?

Седат Санчез, Венгер и неколку уредници на UK жута штампа во едно кафуле во Лондон.

Венгер: "А, бе, ќе им кажеме, или да тераме вака уште десетина дена?"

Се слуша гласна смеа.
Келнерот носи нова тура за сите во друштвото.

#MoneyMoneyAllAround
Пресмешен виц. Еве уште еден смешен како овој.

Седеле Тито, Хитлер и Сталин, и не знам како ама Тито сите ги заебал.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Сте го слушнале овој...?

Седат Санчез, Венгер и неколку уредници на UK жута штампа во едно кафуле во Лондон.

Венгер: "А, бе, ќе им кажеме, или да тераме вака уште десетина дена?"

Се слуша гласна смеа.
Келнерот носи нова тура за сите во друштвото.

#MoneyMoneyAllAround
Mnogu si zaeban.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
854
Поени од реакции
452
Пресмешен виц. Еве уште еден смешен како овој.

Седеле Тито, Хитлер и Сталин, и не знам како ама Тито сите ги заебал.
Е, и овој ти е добар.
А, во што било фината, им ставил некој secret ingredient во супата или...?
Не се ни трудам, ама ако ти така си констатирал - фала!
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Е, и овој ти е добар.
А, во што било фината, им ставил некој secret ingredient во супата или...?
Не се ни трудам, ама ако ти така си констатирал - фала!
Temata se vika premier liga, sezona 2007/2018. Ako imash nesho da kezhesh pametno namesto vicovi i glupi smajlinja ok. Ako nemash, bar zakachaj se so nekogo, interesno da ti bide i na tebe i na site.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
854
Поени од реакции
452
Temata se vika premier liga, sezona 2007/2018. Ako imash nesho da kezhesh pametno namesto vicovi i glupi smajlinja ok. Ako nemash, bar zakachaj se so nekogo, interesno da ti bide i na tebe i na site.
Па баш за тоа и пишувам, за Премиер Лига.
И, не се работи за виц, туку за моменталната ситуација на терен интерпретирана на мој начин.

И, не сакам да се закачам со никого, туку да се дружам со секого.
Со ПЛ фанови, па дури и со фанови на лига со 3 и пол екипи - како шпанската, и со фанови на лига каде не виделе саглам фудбал 10+ години - како италијанската.

Да живее фудбалот!

П.С. Ова смајли е само за тебе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom