Premier League - Season 2017/2018

#МукиАут


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 мај 2016
Мислења
493
Поени од реакции
940
Ти еам умрените менаџери...му губи тимот и става напаѓач во замена за исто напаѓач..пу!!
Абе извади тоа одбраната сите ако треба ти јебем све...ма и голмано со се стативи ако треба..и стави офанзивни..шо има да изгубиш..
Не остана менаџер со ташаци..сето вгас праено..
*Се извињавам што пљувам..
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.509
Поени од реакции
6.140
Можеше комотно и црвен да му закачи на Зинченко. Имало многу такви случаи досега.

Инаку, многу отворен Челзи по по по. Му дели лекции на Мурињо како треба да се отвори еден тим.
Абе само на хартија се дефанзивни, пристапот е друг. :icon_lol:
Него нека им е наздравје ЛЕ.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Поради вакви утакмици како Сити - Челзи се' поретко гледам фудбал. Мртвила.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.940
Поени од реакции
84.370
Си биле Арсенал, Челзи, Интер и Реал....и не знам како беше вицот али сите пропаднале.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Си биле Арсенал, Челзи, Интер и Реал....и не знам како беше вицот али сите пропаднале.
Teши се ти со ставањето на Реал меѓу овие бедотии, далеку се они од пропаднати
 
R

red.devil

Гостин
Ја па крајно изненаден сум што го нема стаено Јунајтед... Шу напрај со стариот Драгонски?!

#ПрАшАњАШтОМеМуЧаТ
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.073
Поени од реакции
57.366
Уште не научија дека со пичкарски антифудбал не бива против Сити? Абе Виган помашки изигра од цела ПЛ.. Најјака лига ова било.. Резили
Која е појака? Каква е таму ситуацијата? Како заврши таму дербито?
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.708
Поени од реакции
5.351
битно Дноеф си спрема алиби уште пред пред да почне утакмицава :icon_lol:

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.758
За вакви настапи треба колективно извинување на фановите од тренер, играчи, управа, газда и така натаму.

Остај што изгубија, не се ни обидоа да го спречат тоа некако.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.252
За вакви настапи треба колективно извинување на фановите од тренер, играчи, управа, газда и така натаму.

Остај што изгубија, не се ни обидоа да го спречат тоа некако.
На кој да му се извинат?

Иначе денес Сити си тепа лабаво.
На ваквите?

Ова е победно од пристапот на Мурињо во дерби утакмиците.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.940
Поени од реакции
84.370
Ја па крајно изненаден сум што го нема стаено Јунајтед... Шу напрај со стариот Драгонски?!

#ПрАшАњАШтОМеМуЧаТ
Ништо не напраи со стариот Драгонски, стариот Драгонски е ист како новиот Драгонски со таа разлика што ваљда си станал повозрасен па пообјективно ме перцепираш :D

Јунајтед никад нема да освои титула во ЕПЛ со Мурињо ама со сите тие мултимилионски трансфери Јунајтед би требало сигурно да остане во топ4 за разлика од другиве екипи (ете минус Реал :D ) кои што уште пар години ќе се мачат :D

Јунајтед повеќе би го ставил во ранг на...па не знам во ранг на кој да го ставам, нема многу екипи што трошат премногу пари и имаат добар тим на хартија а сепак не се нешто ептен квалитетни :D

Овие погоре беа екипи што најверојатно без титула ќе ја завршат сезоната и најверојатно нема да играат ЛШ догодина (минус Реал за кој што и трето место е еднакво на катастрофа во лига со две екипи :D )
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И Конте влезе во циклусите на Челзи по 2009 кои траат по сезона, сезона и пол. Вработи менаџер, донеси му ги играчите што ги сака, ќе освои што ќе освои, летото наместо пак да му донесеш се што сака, ќе му донесеш фудбал менаџер трансфери, ќе фејлне, ќе го избркаш, ќе му исплатиш оштета колку БДПто на Македонија. Rinse, repeat.

Се фрлаа дрва и камењата по тој црнецот Еменало ама се гледа дека проблемот не лежел кај него.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.758
Секако не на таквите како Дноев, мислев на навивачите кои што грлата си ги оставаат на трибините. И дома секако.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.940
Поени од реакции
84.370
За вакви настапи треба колективно извинување на фановите од тренер, играчи, управа, газда и така натаму.

Остај што изгубија, не се ни обидоа да го спречат тоа некако.
Ова е победно од пристапот на Мурињо во дерби утакмиците.
Некогаш мислам дека само јас во цел свет немам проблем со оваа тактика. Фала богу ова е убиство на фудбалот, ама против екипи кои што се познати по тоа што играат атрактивен и активен фудбал ова е сосема логична тактика.

1-0 изгубија со едвај примен гол.

Не знам зошто е ова за извинување.

3-0 против Бурнемаут, 4-1 против Вотфорд..тоа е за извинување. Ова е сосема очекувано.

Играш во меч во кој што си аутсајдер. Ова е логична игра.

Лошо е што игравме без напаѓач можда, ама ова е ок игра. Сити играа подобро од Барса инаку сигурен сум дека со оваа игра ќе стигнавме до повеќе шанси.

Иначе Ред Џон го цитирав пошто и кога беше Мурињо во Челзи мене ми беш сосема ок тој пристап на Мурињо во некои дерби мечеви.

Е сега....кај вакви defensive minded менаџери лошото не е во овие утакмици туку тоа што и во мечеви каде што си фаворит ќе гледаш ваков фудбал.

Е тоа е лошото кога ќе се браниш против ВБА, Севиља, Брајтон или шо ти знам....е тоа мене ме нервира.

1-0 победа против Брајтон со авто гол во 60та минута многу многу повеќе ќе ме нервира него ли 1-0 пораз од Сити.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Арсенал губи од Брајтон = 5 поста
Челзи губи од Сити = 3 страни

Крајно сте ме разочарале...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom