Premier League - 2024/25

Шампион?

  • Манчестер Сити

  • Арсенал

  • Ливерпул

  • Челзи

  • Манчестер Јунајтед

  • Тотенхем

  • битно е да се учествува


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.260
Поени од реакции
85.006
Одличен Тотенхем денеска. Ако не се сјебат сами сезонава со повреди и суспензии очекувам топ 4.

Арсенал го гледам, ќе се горат со Сити пак сезонава за титула.
Автоматски споено мислење:


Добитен тикет ако играш контра од се ова.
Рано е.

Очекувам слично ко лани, тие ќе бидат екипите, ќе зависат нијанси. Сити и Арсенал би требало да се топ 4, за другиве ниту една нема да ме изненади ако не е топ 4.
Тотенхем, Челзи, Јунајтед, Вила, Њукасл... ова вака на прва ми делуваат сличен квалитет во борба за ЛШ/ЛЕ, иако не знам како Вила ќе се снајдат на два фронта. Дури и Ливерпул ќе видиме дали ќе паднат годинава или ќе си бидат лагано топ 4 без да се замараат со другиве екипи
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.675
Поени од реакции
10.964
Некои работи и не се тешки за предвидување, Сити против Ипсвич дома, Тотенхем против мртвиот Евертон. Намерно го прави овие работи, му качуваат следбеници рапидно.
:LOL:


Знам дека често форсира како и сите твитер тролови, ама факт е дека човекот е невиден бакзуз. Прошла сезона отиде на финалето на Леверкузен да навива за нив и оп прв пораз во сезоната. :pos: Пред тоа беше за првпат беше отиден на Олд Трафорд да ги гледа Јунајтед и да го гледа Рашфорд, Јунајтед изгуби, а Рашфорд не ни играше поради повреда. :pos: Пред тоа во финалињата навиваше за Интер, Рома и Фиорентина, сите изгубија. :lolzz: Овие јас што се сеќавам само, а има милион вакви прогнози што сега не ми текнуваат.

Во коментари му викаат да почне да го поддржува Израел. :pos:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.604
Поени од реакции
8.390
3 години 14 гола 100 мил. :pos:
Среќа што не го зедовме ние.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.981
Поени од реакции
24.536
3 години 14 гола 100 мил. :pos:
Среќа што не го зедовме ние.
Битно некој од фановиве на ПЛ не убедуваше за време на европакото 2020 дека овој ќе бил невидена играчина.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.604
Поени од реакции
8.390
Битно некој од фановиве на ПЛ не убедуваше за време на европакото 2020 дека овој ќе бил невидена играчина.
Да намалеше со шљокањето, и да отвореше малку во глава да му влези од тоа што му збори Пеп подобар играч ќе беше вака ќе си остане грефче. :D
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.126
Во сезоната кога освоија триплете беше клучен играч. Ама се задоволи сo тоа и замина по патот на Гаскоњ.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.604
Поени од реакции
8.390
Затоа Антони го земавте...
Јок бајо Ентони дојде многу после тоа беше уште во времето на Оле. Бруно го зедовме место црепот.
Автоматски споено мислење:

Па не би местел дупе како тебе. Кога играчите што сакате да ги потпишете чекаат да соберете пари од свадби и сунети. :gjavol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom