Premier League - 2023/2024

Шампион за 23/24 ќе биде?


  • Вкупно гласачи
    230

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.512
И не е дека Челзи нема повредени. Џејмс, Силва, Фофана и Лавија се прв состав и ги нема, а и најдобриот играч Нкунку се врати од 100 години повреда пред 3 дена. Исто Бадиашил, Кукурела, Чукуемека се повредени и се дел од првиот тим. Така да и Челзи имаше крпен состав, па никој не кажа ништо за тоа.

Пред да почне натпреварот сите типуваа дека ќе не изгази Ливерпул за на крај да излезе дека Челзи сами си ги испуштија шансите и лесно можеше уште во регуларниот дел да биде со 2+ разлика, па сега по натпреварот, Ливерпул биле херои, млад состав, а у.

Ок е, знаеме како кинеше Челзи па сега ред е да се ситите на бантер ерата.

Ама тука сме, ќе се видиме пак, има време и Челзи ќе излезе со состав од ~24години.
Лавиа? Чукумуека? Фофана? Сериозно?
При сите здрави од овие горе наборјаниве Џејмс и Силва само би играле прва постава.

Убаво пишав горе, кај Ливерпул фалеше пола стартна постава, не рандом squad players.
Чукумуека фалел бе.

Прифати блам мушки, Челзи мораше да го добие овој натпревар.
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
523
Поени од реакции
1.746
Во тежок делириум е пола фан база, не знам што ви е чудно, некои тешко прифаќаат дека сме медиокритет и срање па уште се тера филмот демек има проект, треба време, повреди, не е до Покетино а уствари бламот го опипуваме со секое ново коло.
Од новиве играчи освен Палмер и Густо, сите други се тешки фејлови, а играчи како Нкунку и Лавија ќе ги коментираме, кога ќе сврзат некоја утакмица, сега за сега се само двајца скапи играчи што не стапнаа на терен ради повреди.
Али како и да е, комплетно фијаско и блам од почеток до крај.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.885
Поени од реакции
7.868
Победуваш финале во куп, на прослава не те пуштаат да пиеш пиво оти нареден ден полагаш тест по математика.

Губиш финале, си го ладиш со милиончината што си ги потпишал во трансфер периодот.

NМА РАЗЛNKA
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.065
Поени од реакции
7.568
Победуваш финале во куп, на прослава не те пуштаат да пиеш пиво оти нареден ден полагаш тест по математика.

Губиш финале, си го ладиш со милиончината што си ги потпишал во трансфер периодот.

NМА РАЗЛNKA
Море нели мики маус купот не се слави шо е оваа бламажа?
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.121
Поени од реакции
4.572
Не е одбрана или нешто, Челзи сами се победија и сами си ги промашија шансите.

И ова дека со деца, во ниеден момент не е точно, ама тоа е кога ги слушате Гери Невил и Карагер само во животот:

Прегледај го приврзокот 407951

Изгубија и тоа е тоа, само наративот ви е површен и непроверен.
Не е погрешен наративот, ти си земал статистика за да ти одговара на муабетот. Ливерпул има поголем просек зошто Ван Дајк, Ендо и Робертсон креваат просек со своите години.
А реалноста е дека Ливерпул пола утакмица ви изигра со 5 играчи на терен со под 20год и со неколку професионални минути зад себе.

А и муабетот Челзи изгуби зошто не ги реализира шансите не е точен. Секој што ја гледаше уталѓицата ќе каже дека и Ливерпул ги имаше истите шанси. Може лесно да се сврти муабетот дека Ливерпул можеше да трча со поголема разлика ако си го реализираше шансите.
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
523
Поени од реакции
1.746
Не е погрешен наративот, ти си земал статистика за да ти одговара на муабетот. Ливерпул има поголем просек зошто Ван Дајк, Ендо и Робертсон креваат просек со своите години.
А реалноста е дека Ливерпул пола утакмица ви изигра со 5 играчи на терен со под 20год и со неколку професионални минути зад себе.

А и муабетот Челзи изгуби зошто не ги реализира шансите не е точен. Секој што ја гледаше уталѓицата ќе каже дека и Ливерпул ги имаше истите шанси. Може лесно да се сврти муабетот дека Ливерпул можеше да трча со поголема разлика ако си го реализираше шансите.
Не е точно, ние само чекаме прилика за да пишуваме негативни работи, мене ме скараа во фан клуб, немој сега и тебе да те скараат.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.885
Поени од реакции
7.868
Браво у иднина само вакви купови да славите и уште подобро автобус ангажирајте. ;)
Ќе има и тоа, ќе ти пуштам лајв да гледаш, барем да видиш радост кога не можеш да доживееш...
 
Член од
26 август 2008
Мислења
712
Поени од реакции
509
Замисли колку треба да ти е прелоша екипата штом лик со све на све 10 утакмици и едвај 400 минути изиграни е најдобар играч.
Ок, требаше да биде најдобар играч и да се гради играта околу него место околу Галагер.

Лавиа? Чукумуека? Фофана? Сериозно?
При сите здрави од овие горе наборјаниве Џејмс и Силва само би играле прва постава.

Убаво пишав горе, кај Ливерпул фалеше пола стартна постава, не рандом squad players.
Чукумуека фалел бе.

Прифати блам мушки, Челзи мораше да го добие овој натпревар.
Фофана е нивоа над Дисаси и Бадиашил, не знам како ќе седи на клупа ако остане здрав. Исто како и Џејмс со Густо.
Точно, блам е дека изгуби Челзи оти сме поголем тим. Мора да се ситите со нешто hehe :D :D :D

Не е погрешен наративот, ти си земал статистика за да ти одговара на муабетот. Ливерпул има поголем просек зошто Ван Дајк, Ендо и Робертсон креваат просек со своите години.
А реалноста е дека Ливерпул пола утакмица ви изигра со 5 играчи на терен со под 20год и со неколку професионални минути зад себе.

А и муабетот Челзи изгуби зошто не ги реализира шансите не е точен. Секој што ја гледаше уталѓицата ќе каже дека и Ливерпул ги имаше истите шанси. Може лесно да се сврти муабетот дека Ливерпул можеше да трча со поголема разлика ако си го реализираше шансите.
1709211072820.png

Точно е ама не е така братми.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.819
Поени од реакции
63.434
Ок, требаше да биде најдобар играч и да се гради играта околу него место околу Галагер.Фофана е нивоа над Дисаси и Бадиашил, не знам како ќе седи на клупа ако остане здрав. Исто како и Џејмс со Густо.
Точно, блам е дека изгуби Челзи оти сме поголем тим. Мора да се ситите со нешто hehe :D :D :DПрегледај го приврзокот 408095

Точно е ама не е така братми.
Другар, не знам дали си свесен дека е блам што ментално потонавте во продолженијата. Клоп вика дека ова му е веројатно најдрагиот пехар во животот, зашто го освои со деца што не знаат како изгледа ПЛ и прв состав. Како и да вртиш кој има помлад тим, факт е дека ливерпул мечот го заврши со деца од академија, додека Челси за истите има платено миљарда и се стандардни првотимци. Тука е бламот, а не кој комбинирано има помлад состав.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.937
Поени од реакции
9.571
Ок, требаше да биде најдобар играч и да се гради играта околу него место околу Галагер.Фофана е нивоа над Дисаси и Бадиашил, не знам како ќе седи на клупа ако остане здрав. Исто како и Џејмс со Густо.
Точно, блам е дека изгуби Челзи оти сме поголем тим. Мора да се ситите со нешто hehe :D :D :DПрегледај го приврзокот 408095

Точно е ама не е така братми.
Не се бламирај
 
Член од
26 август 2008
Мислења
712
Поени од реакции
509
Другар, не знам дали си свесен дека е блам што ментално потонавте во продолженијата. Клоп вика дека ова му е веројатно најдрагиот пехар во животот, зашто го освои со деца што не знаат како изгледа ПЛ и прв состав. Како и да вртиш кој има помлад тим, факт е дека ливерпул мечот го заврши со деца од академија, додека Челси за истите има платено миљарда и се стандардни првотимци. Тука е бламот, а не кој комбинирано има помлад состав.
Ок брачко, така нека е. Битно ние да сме живи и здрави.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom