Premier League - 2023/2024

Шампион за 23/24 ќе биде?


  • Вкупно гласачи
    230
Член од
13 август 2023
Мислења
639
Поени од реакции
1.521
Колку од тие 27 години на Ферги ти си бил навивач на Манчестер?

Ферги да не нема плачено по пресови и мрчено по судии?
Половина.
Нема менаџер кој нема платено, ене го и Пеп знае да плачи, ама овој е синоним за плачко и алиби менаџер. Никој не му ги негира квалитетите и што успеа од тој Ливерпул што го зеде да направи ваква екипа, секоја чест, ама после секој кикс да излегуваш да кажуваш како ветрот силно дувал, тревата била 2мм повисока бла, бла го прави да е најголемиот плачко меѓу менаџерите.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.888
Поени од реакции
7.881
Знам дека 24 минути се премногу за едноклеточни организми кои немаат способност за процесирање на прости реченици, али за сите останати кои би сакале да дознаат малку за оваа шокантна одлука, причини за истата, планови за да не се наштети на Ливерпул како клуб и сето ова да биде соопштено во најдобро време за да може да се реагира, мотивација за сегашната, планови за иднината на следното видео.

Голем човек си Јирген


Транскрипција


I love absolutely everything about this club, I love everything about the city, I love everything about our supporters, I love the team, I love the staff. I love everything
For me it was super-important that I could help to bring this team back onto the rails. It was all I was thinking about.
When I realised pretty early that happened, it’s a really good team with massive potential and a super age group, super characters and all that, then I could start thinking about myself again and that was the outcome. It is not what I want to [do], it is just what I think is 100 per cent right. That’s it
"That’s not possible. In the world we are living in, it’s not possible to keep things like this secret; it’s maybe a surprise that we could keep it [a secret] until now.
"There are so many things which are influenced by it, especially personal situations. People from my staff need to know early – and especially the club needs to know early and needs to plan.
"This club, everything we built in the last years, is a wonderful platform, a wonderful basis for the future and the only thing that could disturb that now is pretty much that you cannot make the right decisions because you are running out of time, and that’s what was very important to me: that I really inform everybody as early as somehow possible.
"The way we grew together in the last few years is absolutely exceptional. Absolutely exceptional. I always said it, and especially now it is still true, nothing has to happen because of me.
I really want to perform on the highest level and we only get disturbed if we let it happen as a club. I really hope that it will not happen, with the team I am sure that they will be fine.
I came here, and I said it on the first day, as a normal guy. I am still a normal guy, I just don’t live a normal life for too long now. I don’t want to wait until I am too old to have a normal life.
"I need to at least give it a try at one point to see how it is and will I miss it. As I said, I never really had this before so I need to give it a try and it is the right moment for me and I think it is the right moment for the club because I can’t do the job from next year on anymore as I did it before, and then I am not the right one anymore.
"If you would have asked my younger version 10 years ago to take over this team, I would have run through a brick wall to do that. Unfortunately, I did this job for 24 years and at one time I need to have a look how life is, actually.

"Because I don’t know. I just don’t know. And that’s what I need to figure out before it’s too late for me, if you want. I have to try that now.
"The one thing I didn’t know and I underestimated was the fact that my energy source is not endless, because I never had that issue. And when I realised that then I had to tell people. That’s what I owe you all.
"The responsibility I have for everything here tells me I’m not the right one for the future, so I have to tell. As much as I wish I would be. And that’s what I do here. It’s completely strange.
"We are Liverpool, we went through harder things together. And you went through harder things before me. Let’s make a strength of it.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.832
Поени од реакции
63.527
Во превод, направив пари, сакам да уживам и да имам нормален живот. И никој не може да му пререче за истото. Тоа што доби одврзани раце околу трансфери, само уште повеќе му натрупа работа. Во ова интервјуто погоре збори дека дур играчите се на одмор преку летото, кај него е планирањето за наредната сезона, и дека има многу работа која другите не ја гледаат. По прв пат си се ставил себеси на прво место, а не клубот. Патем, не верувам дека сега си ок со енергија, ама знаеш дека за наредната нема да ја имаш. Делува дека и сезонава чувствува дека не е 100%.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.039
Поени од реакции
1.135
Во превод, направив пари, сакам да уживам и да имам нормален живот. И никој не може да му пререче за истото. Тоа што доби одврзани раце околу трансфери, само уште повеќе му натрупа работа. Во ова интервјуто погоре збори дека дур играчите се на одмор преку летото, кај него е планирањето за наредната сезона, и дека има многу работа која другите не ја гледаат. По прв пат си се ставил себеси на прво место, а не клубот. Патем, не верувам дека сега си ок со енергија, ама знаеш дека за наредната нема да ја имаш. Делува дека и сезонава чувствува дека не е 100%.
Во игра е за 4 трофеи, сака да се опрости на ниво, ако вика дека одлучил уште во Ноември и ги известил дека ќе си замине невозможно е да не излезе ниту една шпекулација. Мислам сега има пресечено кога шансите дека ќе освои бар еден трофеј се големи.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.888
Поени од реакции
7.881
Во игра е за 4 трофеи, сака да се опрости на ниво, ако вика дека одлучил уште во Ноември и ги известил дека ќе си замине невозможно е да не излезе ниту една шпекулација. Мислам сега има пресечено кога шансите дека ќе освои бар еден трофеј се големи.
Апсолутно спротивно на она што го кажува, има освоено се и трофеите моментално му се на последна листа, добро е да се освојат ама главна цел му е да остави добра база на играчи и добра иднина. Добива љубов и почит од навивачите, клубот и градот како никој друг и тоа е тоа што му значи најмногу. Сакаше уште минатата сезона да си замини ама увиде дека ако остави база на стари играчи како Хендерсон, Фабињо, Милнер и компанија може да настани потоп па се жртвуваше уште една година за да види како ќе стојат работите. Моменталниот ростер има голем потенцијал па затоа може слободно со крената глава да замине на пауза и освен да му се симни капа не останува ништо друго.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.474
Поени од реакции
17.112
Знам дека 24 минути се премногу за едноклеточни организми кои немаат способност за процесирање на прости реченици, али за сите останати кои би сакале да дознаат малку за оваа шокантна одлука, причини за истата, планови за да не се наштети на Ливерпул како клуб и сето ова да биде соопштено во најдобро време за да може да се реагира, мотивација за сегашната, планови за иднината на следното видео.

Голем човек си Јирген


Транскрипција

Нема грешка дека 24 минути ќе потрошам Клоп да го слушам за Ливерпул, туку ме интересира која му е следна дестинација, или не се знае ништо ?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.832
Поени од реакции
63.527
Нема грешка дека 24 минути ќе потрошам Клоп да го слушам за Ливерпул, туку ме интересира која му е следна дестинација, или не се знае ништо ?
Одговорот е баш во тие 24 минути.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.857
Поени од реакции
6.002
Сака да си оди на голема врата. Ако заминеше минатата сезона ќе се памтеше по падот и губењето на место во ЛШ.
Оваа година е повторно во трка за титула, а тоа што не играат во ЛШ, уште повеќе им дава предност во ПЛ. Дури и да не ја земат сезонава, ќе биде запамтен како еден од најдобрите тренери во Англија, а секако, ќе има посебно место кај навивачите на Ливерпул.

Ливерпул и следната сезона ќе треба да продолжи со промена на генерацијата. Салах сигурно набрзо ќе замине исто така, или ќе падне во втор план. Одбраната исто и треба ремонт.

Ова е најдоброто време за ваква одлука. Ќе одмори до следна голема прилика, Реал, Барса, Баерн или некоја репрезентација. Сигурно нема да се пензионира. :)
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.355
Поени од реакции
7.572
Нека бидо фер и нека не поштеди од времето :ROFLMAO:
Во Атлетико Мадрид ќе одел, сон му било уште од дете да ги тренира и сезонава кога дознал дека се паднале со Интер во осмина финале му паднало толку жал дека ќе излезат од ЛШ порано па во солзи им соопштил на Ливерпул за својата одлука.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.474
Поени од реакции
17.112
Во Атлетико Мадрид ќе одел, сон му било уште од дете да ги тренира и сезонава кога дознал дека се паднале со Интер во осмина финале му паднало толку жал дека ќе излезат од ЛШ порано па во солзи им соопштил на Ливерпул за својата одлука.
Ако испадните тоа ќе биди само заради овој пост, you read it here first :pipi:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.474
Поени од реакции
17.112
Шала на страна само првите секунди го зирнав видеото, пу пу скраја да е онака да замини Симеоне од Атлетико, стентој ќе треба да ми клават на младост
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.888
Поени од реакции
7.881
Нема грешка дека 24 минути ќе потрошам Клоп да го слушам за Ливерпул, туку ме интересира која му е следна дестинација, или не се знае ништо ?
Она кога немаш 24 минути за да изгледаш видео, па трошиш 38 гледајќи во ѕид додека друг да пише дали Клоп ќе менаџра нешто друго или не :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom