Premier League - 2023/2024

Шампион за 23/24 ќе биде?


  • Вкупно гласачи
    230
Член од
14 август 2022
Мислења
1.044
Поени од реакции
1.146
Дојди во Барса господине Јурген. Да хараме по Европа.
Со 20 денари у џеб неможете
Аууу ова е шок, скроз неочекувано. :eek::eek:

Голема загуба за Ливерпул, па и ПЛ како целина. Клоп и Пеп се топ 5 тренери веќе години и години наназад.

Но добри вести за напатените фанови, како ние од Јунајтед, Арсеналовци, итн. :D
Добри вести ќе бидат кога Шеик Мансур на Сити ТВ ќе каже дека се уморил и го напушта клубот. :D
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.867
Поени од реакции
1.315
Ау... каков шамар. Онака седиш и немаш појма шо те снашло.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.867
Поени од реакции
1.315
Ми мириса дека и Салах ќе напушти летово, значи ќе има фин ремонт на легенди у Пул.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.044
Поени од реакции
1.146
Klopp reveals: “When we sat there together with the club talking about the potential signings, next summer camp and can we go wherever… the thought came up”.

“I felt like: I am not sure I am here then anymore”.

Хинт: Му рекле ќе го продадат Салах и ќе го вратат Боринигол, а на припреми ќе идат у Дојран.:(
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.098
Поени од реакции
7.592
Klopp reveals: “When we sat there together with the club talking about the potential signings, next summer camp and can we go wherever… the thought came up”.

“I felt like: I am not sure I am here then anymore”.

Хинт: Му рекле ќе го продадат Салах и ќе го вратат Боринигол, а на припреми ќе идат у Дојран.:(
Шо му фалит на Дојран?:D
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.133
Поени од реакции
4.618
Ливерпул осваја.

Ќе изгазат сега се до крај, да го испочитуваат. Вака беше со и со САФ последната.


Штета ќе биде општо за фудбалот ако се пензионира, посебно за ЛШ. Најлудите камбекови ги има направено и со Дортмунд и со Ливерпул.
Секогаш имаш претчувство да колку и да губат Ливерпул со него ништо не е готово, у 15мин на ура може да ти го сврти цел двомеч. Вакво чувство мислам дека сите противници имале кога играле против него, несигурност и на 5 разлика.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.227
Поени од реакции
56.999
На овој данте највише му олесна, кујзне колку плачел у темница сам сите овие години.
Ајде сеа со нов директор и нов претседател за спортски дел, без Клоп, може тимот ќе му се докопа до некое сигурно 4то место.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.098
Поени од реакции
7.592
Автоматски споено мислење:

На овој данте највише му олесна, кујзне колку плачел у темница сам сите овие години.
Ајде сеа со нов директор и нов претседател за спортски дел, без Клоп, може тимот ќе му се докопа до некое сигурно 4то место.
Тешко дека ќе стигнеме лесно до 4то место нафташки клубови има пред нас, плус клубови кои се подобро водени од Јунајтед.
Али има некакви шанси еве плачипичката од кај скаусерите си отиде, се надевам следен ќе е келчото од кумуњарите од Манчестер. :D
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom