Premier League - 2023/2024

Шампион за 23/24 ќе биде?


  • Вкупно гласачи
    230

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.198
Поени од реакции
14.496
Кривично би го гонел тој што го купи Рајс за 100м, не дека е лош играч ама брате за дефанзивен везњак 100ка.....
ууу не си гледал ништо сезонава од Арсенал брат ми. Сега за сега Рајс го оправдва секој цент даден за него.
Прв лош натпревар од него, све друго било одлично, едноставно не смееше да се пропушти приликата да се купи Рајс во овој маркет.

Една алтернатива кажи ми што може да го игра тоа што Рајс го игра во моментов а што нема да кошта многу пари? Каиседо за колку отиде?
Рајс-Габриел-Салиба е одлично трио сезонава, другото е тапа, таму треба да се бара проблемот.

Патем, тешко ми е да сфатам зашто немаат камери над линиите од горе, тоа би требало да даде јасна слика дали топката со цел обем е помината. И онака имаат 72+ камери за се и сешто. Ова не е проблем од сезонава. Имаше слична ситуација и на мечот со Јунајтед пред некоја година.
This! Не е прв пат, и не е само за над голот.
Во денешно време на таа технологија можеш да имаш камери и сензори факинг секаде.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.278
Поени од реакции
108.310
Што знам, според мене, до оваа утакмица која ја изигра криминално, Рајс го оправда секој цент што го даде Арсенал за него. Да купеа шпиц со тие пари, сега Елнени или Т-Бег ке требаше да играат средина, зашто Парти е со стаклени колена.

Патем, тешко ми е да сфатам зашто немаат камери над линиите од горе, тоа би требало да даде јасна слика дали топката со цел обем е помината. И онака имаат 72+ камери за се и сешто. Ова не е проблем од сезонава. Имаше слична ситуација и на мечот со Јунајтед пред некоја година.

Не не, не викам дека е лош, сакам да кажам дека за мене е лудост 100ка за дефанзивен везњак. Има и други играчи што би вршеле работа таму а може да ги земат за многу помали пари, еве прв на памет ми паѓа Брозовиќ, екстремно потценет играч кој на крај ради кеш заврши во Арабија. Не е дека Арсенал ќе кубуреа у средина ако не го купеа Рајс али ајде. Во секој случај си стојам на мислењето дека немаат тим за титула.
Автоматски споено мислење:

ууу не си гледал ништо сезонава од Арсенал брат ми. Сега за сега Рајс го оправдва секој цент даден за него.
Прв лош натпревар од него, све друго било одлично, едноставно не смееше да се пропушти приликата да се купи Рајс во овој маркет.

Една алтернатива кажи ми што може да го игра тоа што Рајс го игра во моментов а што нема да кошта многу пари? Каиседо за колку отиде?
Рајс-Габриел-Салиба е одлично трио сезонава, другото е тапа, таму треба да се бара проблемот.This! Не е прв пат, и не е само за над голот.
Во денешно време на таа технологија можеш да имаш камери и сензори факинг секаде.
И ти си ме сфатил лошо, или па ја лошо напишав ебем ли га. :D Не ми беше мислењето ради вчерашниот натпревар, башка не изигра он лошо вчера, ок напраи пенал ама јак кур, цел Арсенал беше катастрофа. Повеќе за критика е да речеме Сака кој не постои во последно време, изглеа изгоре во целиот тој хајп и ќе му треба време малце да се соземе. Мислењето ми е дека не требаше толку многу пари да фрлат на заден везен во ситуација кога мањкаат у напад. До душа фрлија и за таму 60ка, ама во провалија. :D
 
Член од
28 мај 2023
Мислења
152
Поени од реакции
152
Не не, не викам дека е лош, сакам да кажам дека за мене е лудост 100ка за дефанзивен везњак. Има и други играчи што би вршеле работа таму а може да ги земат за многу помали пари, еве прв на памет ми паѓа Брозовиќ, екстремно потценет играч кој на крај ради кеш заврши во Арабија. Не е дека Арсенал ќе кубуреа у средина ако не го купеа Рајс али ајде. Во секој случај си стојам на мислењето дека немаат тим за титула.
Автоматски споено мислење:


И ти си ме сфатил лошо, или па ја лошо напишав ебем ли га. :D Не ми беше мислењето ради вчерашниот натпревар, башка не изигра он лошо вчера, ок напраи пенал ама јак кур, цел Арсенал беше катастрофа. Повеќе за критика е да речеме Сака кој не постои во последно време, изглеа изгоре во целиот тој хајп и ќе му треба време малце да се соземе. Мислењето ми е дека не требаше толку многу пари да фрлат на заден везен во ситуација кога мањкаат у напад. До душа фрлија и за таму 60ка, ама во провалија. :D
Нема врска позицијата со парите, секоја позиција си има своја тежина. Едноставно купуваш тоа што мислиш дека ти фали во тимот па макар и би го преплатил, Ливерпул плати цирка 100 милиони за Вирџил (дефанзивец) и цирка 100 за Алисон (голман) и баш доколку им ги анализираш минативе сезони може да се каже дека се еднакво заслужни за титулите ако не и повеќе одошто беа Салах и компанија.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.954
Поени од реакции
7.498
Нема врска позицијата со парите, секоја позиција си има своја тежина. Едноставно купуваш тоа што мислиш дека ти фали во тимот па макар и би го преплатил, Ливерпул плати цирка 100 милиони за Вирџил (дефанзивец) и цирка 100 за Алисон (голман) и баш доколку им ги анализираш минативе сезони може да се каже дека се еднакво заслужни за титулите ако не и повеќе одошто беа Салах и компанија.
Скаусерите фрлиа и 100че за Енди Керол 2.0. ;)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.278
Поени од реакции
108.310
Нема врска позицијата со парите, секоја позиција си има своја тежина. Едноставно купуваш тоа што мислиш дека ти фали во тимот па макар и би го преплатил, Ливерпул плати цирка 100 милиони за Вирџил (дефанзивец) и цирка 100 за Алисон (голман) и баш доколку им ги анализираш минативе сезони може да се каже дека се еднакво заслужни за титулите ако не и повеќе одошто беа Салах и компанија.
Да, се слагам, ама муабетов е дека на Арсенал повеќе им фалеше јак шпиц него заден везен за 100м.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.318
Поени од реакции
16.911
Темата е за премиер лига, Минхен у германско е.
Слободно постирај го варот кај што ПОУБО ја виде топката дека не е надвор, не се срами до толку

Ај дека може да го бутнат и овој :)
Ха ха смешка една
Па ако ја гледаше утакмицата ќе видеше.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.198
Поени од реакции
14.496
Да, се слагам, ама муабетов е дека на Арсенал повеќе им фалеше јак шпиц него заден везен за 100м.
Сепак мислам дека не си во право. Стави го Халанд во овој Арсенал, извади го Рајс, и ќе бидат полоши затоа што може ќе даваат повеќе ама ќе примаат повеќе голови и нема да контролираат натпревари.

Стварно не знам зашто сте се фатиле сите со тој шпиц, јасно е дека Жесус потфрла во моментов, ама Сити и без Халанд зимаше титули, каде сите играчи имаа голови. Ливерпул без шпиц играа со години.
Тимот како целина не дава доволно голови, тука се и Сака и Мартинели и Одегард и Хаверц и Жесус што треба да даваат голови.

Лани со истиов напад имаа 88 голови, 6 помалце од Сити (каде Халанд имаше страшна сезона) и 30 повеќе од Јунајтед кои завршија трети.
Ако ги земеш последните неколку години е тука негде со бројот на голови што ги давале Сити/Пул.

Мислам дека како тим имаме проблем со тоа што имаат слаба завршница годинава Мартинели и Сака, и фалат головите од Одегард.
Шанси креираме прилично доста, голови не даваме - и не е само Жесус или Нкетиа проблемот. Замени за Сака/Мартинели нема квалитетни, да одморат кога не иде.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.315
Поени од реакции
12.700
Сепак мислам дека не си во право. Стави го Халанд во овој Арсенал, извади го Рајс, и ќе бидат полоши затоа што може ќе даваат повеќе ама ќе примаат повеќе голови и нема да контролираат натпревари.

Стварно не знам зашто сте се фатиле сите со тој шпиц, јасно е дека Жесус потфрла во моментов, ама Сити и без Халанд зимаше титули, каде сите играчи имаа голови. Ливерпул без шпиц играа со години.
Тимот како целина не дава доволно голови, тука се и Сака и Мартинели и Одегард и Хаверц и Жесус што треба да даваат голови.

Лани со истиов напад имаа 88 голови, 6 помалце од Сити (каде Халанд имаше страшна сезона) и 30 повеќе од Јунајтед кои завршија трети.
Ако ги земеш последните неколку години е тука негде со бројот на голови што ги давале Сити/Пул.

Мислам дека како тим имаме проблем со тоа што имаат слаба завршница годинава Мартинели и Сака, и фалат головите од Одегард.
Шанси креираме прилично доста, голови не даваме - и не е само Жесус или Нкетиа проблемот. Замени за Сака/Мартинели нема квалитетни, да одморат кога не иде.
Лани уште сите мислеа дека сме ташаци и играа поотворен фудбал мислејќи дека ќе можат да не тепаат, сега 80% од тимовите бункер ни играат и чекаат на контра, Сака го чуваат по 3ца, Мартинели нема простор да втрчува, средниот ред е реформиран и нефункционален во напад поради чудната поставност на Одегард и Хаверц.

Требаат нови профили на играчи.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.278
Поени од реакции
108.310
Сепак мислам дека не си во право. Стави го Халанд во овој Арсенал, извади го Рајс, и ќе бидат полоши затоа што може ќе даваат повеќе ама ќе примаат повеќе голови и нема да контролираат натпревари.

Стварно не знам зашто сте се фатиле сите со тој шпиц, јасно е дека Жесус потфрла во моментов, ама Сити и без Халанд зимаше титули, каде сите играчи имаа голови. Ливерпул без шпиц играа со години.
Тимот како целина не дава доволно голови, тука се и Сака и Мартинели и Одегард и Хаверц и Жесус што треба да даваат голови.

Лани со истиов напад имаа 88 голови, 6 помалце од Сити (каде Халанд имаше страшна сезона) и 30 повеќе од Јунајтед кои завршија трети.
Ако ги земеш последните неколку години е тука негде со бројот на голови што ги давале Сити/Пул.

Мислам дека како тим имаме проблем со тоа што имаат слаба завршница годинава Мартинели и Сака, и фалат головите од Одегард.
Шанси креираме прилично доста, голови не даваме - и не е само Жесус или Нкетиа проблемот. Замени за Сака/Мартинели нема квалитетни, да одморат кога не иде.
Брат види, верувам дека ваљда си во право, сепак за Арсенал си и многу повеќе ги пратиш од мене, али споредбиве не ти се ок зашо Сити е покриена екипа на сите позиции, Арсенал не е. Во Сити ако не игра Доку ќе игра Грилиш, во Арсенал ако не игра Мартинели ќе игра ебениот Нелсон, и да не набројувам натака. Башка во Сити сите 11 во прв тим се врвни играчи горе доле, во Арсенал не се и затоа викам дека мораа да земат некој јак во напад пошо очигледно е дека Хесус не е тоа тоа и плус доста често се повредува. Не е лош играч Хесус ама некако не може сам у напад, мора да има бар еден јак и класичен шпиц до него за да има подобар учинок пошо многу помага во одбрана и знае да асистира. Мене Хесус ми е Лаутаро тип на играч.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
@Stefan-kobe Рајс е играчиште и вреди за секоја фунта што беше платен. Муабетот ти е точен, ама на грешка играч ја држиш тезата. Место 70 милиони за Хавертз, плус уште некое милионче и ете ти квалитетен шпиц, ко Осимен или Лаутаро.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.251
Поени од реакции
4.476
@Stefan-kobe Рајс е играчиште и вреди за секоја фунта што беше платен. Муабетот ти е точен, ама на грешка играч ја држиш тезата. Место 70 милиони за Хавертз, плус уште некое милионче и ете ти квалитетен шпиц, ко Осимен или Лаутаро.
Tочно
Само шо ќе го пишев истово.
Инаку Рајс моментално е пред Халанд и Родри за играч на сезоната според кладилниците. Ако не освои Арсенал, оверојатно е еден од овие двајца или Салах да освои, ама Рајс е досега 10/10 засилување колкуи да е платен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom