Premier League - 2023/2024

Шампион за 23/24 ќе биде?


  • Вкупно гласачи
    230
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.074
Поени од реакции
4.428
Уште кога го дадоа приказот кај шутирал знаев дека ќе му го фати пеналот. Кој е тој шут во средина по гол.
 
Член од
28 мај 2023
Мислења
152
Поени од реакции
152
Како може она од Елингтон да не биде жолт картон, а мафтање со рака по погрешна судиска одлука да биде жолт? Не ги можам англискиве судии да ти се одмили
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.887
Поени од реакции
3.405
Супер легна победава. Јака партија денес, а овој Дубравка може ќе беше и играч на утакмицата ако го фатеше вториот пенал. Да не беше тој, ќе беше веројатно 8 или 9-2. Само одбраната заспа во 3 наврати и 3 пати примија гол (среќа тој едниот беше офсајд).
 
Член од
14 август 2022
Мислења
937
Поени од реакции
1.013
Супер легна победава. Јака партија денес, а овој Дубравка може ќе беше и играч на утакмицата ако го фатеше вториот пенал. Да не беше тој, ќе беше веројатно 8 или 9-2. Само одбраната заспа во 3 наврати и 3 пати примија гол (среќа тој едниот беше офсајд).
Или Нунез да не беше.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.709
Поени од реакции
63.116
Ретко се случува голман да прими 4 гола, а истиот тој скоро да е играч на мечот.
 
Член од
28 мај 2023
Мислења
152
Поени од реакции
152
Жота играчиште. Брз, дрзок, упорен и ја користи скоро секоја шанса, секоја чест
 

Kajgana Shop

На врв Bottom