Premier League - 2023/2024

Шампион за 23/24 ќе биде?


  • Вкупно гласачи
    230

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.353
Поени од реакции
42.226
Tука гледам опструкција на игра, и фаул, и за двете може да се добие по жолт картон. Ама за протест 2 жолти?
Па да, зашто истиот начин на протестирање го напраи 2 пати, престрого и смешно, ама буквално го повтори истото за кое веќе доби жолт. и кога критериумот е таков каков што е прашањето е зашто Далот инстантно ја повтори истата работа за која и самиот беше свесен дека му е санкционирана со жолт.

Првиот протест му беше за аутотот, и доби жолт за истото, и потоа идентично изреагира и на жолтиот, и доби втор. Повеќе вината лежи кај него отколку кај умислениот судија, да, престрого и глупо ама кога веќе му го исцрта критериумот немаше потреба да изреагира пак така, можеше сочно да го испцуе на мајчин јазик и така да си ситресе нервоза.

Реално у ваква ситуација, можеше судијата и да го предупреди онака строго, у стил ако изустиш уште нешто те бркам, многумина така би напраиле башка што имаше 2 мин до истек на продолжението, чисто за да не лапа суспензија од 1 меч ради глупост, ама Оливер ко Оливер, си истера бај д бук и си го доби толку посакуваното внимание. :)
Технички, ќе си има основа да си го оправда ова, ако воопшто и биде побарано тоа од него.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Сите се за ѓилотина, Џери Спрингер шоу направија од лигата. Единствен саглам судија со Р во главата и осет за игра шо остана во Англија е Тим Робинсон (денес Арсенал-Брајтон ја судеше). Само него кога ќе го видам на центарот пред почеток со капитените, знам дека нема да има циркузи и перипетии тука.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.480
Поени од реакции
42.847
Па да, зашто истиот начин на протестирање го напраи 2 пати, престрого и смешно, ама буквално го повтори истото за кое веќе доби жолт. и кога критериумот е таков каков што е прашањето е зашто Далот инстантно ја повтори истата работа за која и самиот беше свесен дека му е санкционирана со жолт.

Првиот протест му беше за аутотот, и доби жолт за истото, и потоа идентично изреагира и на жолтиот, и доби втор. Повеќе вината лежи кај него отколку кај умислениот судија, да, престрого и глупо ама кога веќе му го исцрта критериумот немаше потреба да изреагира пак така, можеше сочно да го испцуе на мајчин јазик и така да си ситресе нервоза.

Реално у ваква ситуација, можеше судијата и да го предупреди онака строго, у стил ако изустиш уште нешто те бркам, многумина така би напраиле башка што имаше 2 мин до истек на продолжението, чисто за да не лапа суспензија од 1 меч ради глупост, ама Оливер ко Оливер, си истера бај д бук и си го доби толку посакуваното внимание. :)
Технички, ќе си има основа да си го оправда ова, ако воопшто и биде побарано тоа од него.
Нуњез во прво полувреме му плескаше со раце иронично, па не му даде втпр жолт ако веќе тоа е критериумот.Само што ова е прерано, па немаше муда да му извади црвен. Башка ова е повеќе за жолт од Далот, нашиот мислам не ни беше свесен дека веќе има жолт добиено.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.714
Поени од реакции
63.134
Па да, зашто истиот начин на протестирање го напраи 2 пати, престрого и смешно, ама буквално го повтори истото за кое веќе доби жолт. и кога критериумот е таков каков што е прашањето е зашто Далот инстантно ја повтори истата работа за која и самиот беше свесен дека му е санкционирана со жолт.

Првиот протест му беше за аутотот, и доби жолт за истото, и потоа идентично изреагира и на жолтиот, и доби втор. Повеќе вината лежи кај него отколку кај умислениот судија, да, престрого и глупо ама кога веќе му го исцрта критериумот немаше потреба да изреагира пак така, можеше сочно да го испцуе на мајчин јазик и така да си ситресе нервоза.

Реално у ваква ситуација, можеше судијата и да го предупреди онака строго, у стил ако изустиш уште нешто те бркам, многумина така би напраиле башка што имаше 2 мин до истек на продолжението, чисто за да не лапа суспензија од 1 меч ради глупост, ама Оливер ко Оливер, си истера бај д бук и си го доби толку посакуваното внимание. :)
Технички, ќе си има основа да си го оправда ова, ако воопшто и биде побарано тоа од него.
Oна што ги прави добрите судии класа е да го викнеш играчот, и да го смириш по првиот жолт картон, или барем да го предупредиш. Настрана што одлуката на судијата да не свирне аут за Манчестер беше погрешна, зашто Салах играше последен со топка. Самиот судија го иницираше гневот кај Дало со погрешната одлука. Ова можеше така лесно да се реши, арно ама, овој мора да биде во центар на внимание од време на време. Кај и да е, и него ке го бркаат по аеродроми како Тејлор ако продолжи вака. Патем, ја не памтам да процурила слика од судија во ПЛ, во дрес на екипа од ПЛ. Овој има во дрес на Њукасл.

Друга работа е што Њуњез истово го направи во прво полувреме, шутна топка, иронично му ракоплескаше, и погоди што? Не му даде втор жолт. Никаков критериум.
 
Последно уредено:

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.157
Па и не изреагира толку лошо со оглед на тоа што аутот беше за Јунајтед… или мене очите ме лажат?

 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.961
Поени од реакции
7.503
Нуњез во прво полувреме му плескаше со раце иронично, па не му даде втпр жолт ако веќе тоа е критериумот.Само што ова е прерано, па немаше муда да му извади црвен. Башка ова е повеќе за жолт од Далот, нашиот мислам не ни беше свесен дека веќе има жолт добиено.
Немаше преходно жолт му даде прв жолт па после 10 секунди втор.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.480
Поени од реакции
42.847
Немаше преходно жолт му даде прв жолт па после 10 секунди втор.
Да, сакав да кажам ваљда не виде дека веќе му е даден првиот жолт, па си продолжи со реакцијата. Мислам дека второто не му беше реакција на жолтиот.. Ама сепак Далот е, глуп е ко теле, ништо чудно и да знаел. xD
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.077
Поени од реакции
4.440
За Далот се расправате. Признајте и вас ви олесни што нема да го гледате наредни утакмици, така да кажете му едно благодарам на господинот Тејлор.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.961
Поени од реакции
7.503
За Далот се расправате. Признајте и вас ви олесни што нема да го гледате наредни утакмици, така да кажете му едно благодарам на господинот Тејлор.
Нема ни сомнеж за тоа. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom