Premier League - 2021/2023

Кои 2 екипи нема да завршат во топ 4?


  • Вкупно гласачи
    91
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.861
Поени од реакции
7.711
Сериозно три саати муабет дали требало да биди пенал и црвен?
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.304
Поени од реакции
12.669
vtoriot gol na City trebase da se ponisti i cist crven da mu se dadeshe na laport za tupanica u faca
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.739
Поени од реакции
38.986
Најголемиот скандал во арбитражата на ова ѓубре неталентирано и расипано е тоа што Ливерпул овој меч го заврши без жолт картон.

Играчите на оваа спортска колективна наказа наречена Ливерпул, во прво полувреме сечеа на средина без никакво предупредување, а особено симптоматично беше тоа што на приговорањата и константните дофрлања кон судијата, како и нервозните реакции на Матип и шутирањето на топката во знак на револт на Салах (нешта кои вообичаено се санкционираат), Тејлор реши да остане едноставно слеп и нем.

Единствената исправна, можеби, одлука на неписменото суштество што делеше правда е досудениот пенал.

Иако:

Прегледај го приврзокот 305063

...а дотолку повеќе и директниот црвен картон за Рис Џејмс.

Секако, не може никако да се изостави и опасниот преседан, односно поглед од ТРИ нецели СЕКУНДИ (без претерување) на СЛИКА замрзната, а не целата акција која довела до пеналот.

Најдобрата светска лига, од сезона во сезона, полоша и полоша во однос на судење и назадување во поглед на сите топ лиги, без никакво сомнение.

За сите овие латиничари и смешни демек референтни ликови за фудбал во подфорумов, пред да се посрамотуваат со ,,100 отсто исправна одлука", нека консултираат некое слово, барем денес е поприлично лесно.

За оние кои после три децении првпат освоија трофеј, а веднаш следната сезона добија седум парчиња од Астон Вила и се вратија онаму каде што припаѓаат, половите органи кои ги нудеа на полувреме сега можат да ги понудат и на најблиските женски членови во своето семејство.

Со играч повеќе, дома, со Тејлор на грб, цело второ полувреме безопасно кружеа небаре Барнли околу голот на Менди. :pos:

До следно.
место да си задоволен со 1-1 на енфилд ти плачеш како да ти ја ебале жената играчите на Ливерпул.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
место да си задоволен со 1-1 на енфилд ти плачеш како да ти ја ебале жената играчите на Ливерпул.
Не плачам, ви ги ставам тестисите на очните капаци. И се ,,ситам" на големиот Ливерпул кој не успеа на ,,Енфилд роуд" да порази екипа со 10 играчи, односно да го искористи подарокот од Ентони Тејлор.

Попатно, да ве потсетам дека сте убедливо најдебилната фан-база во глобални рамки.

Не сум јас незадоволниот во случајов, никако.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.259
Поени од реакции
41.686
@RATM
Не се срами за црвениот и остави денес единствената језиво срамна ствар да е играта на ливерпул у второ со играч поише.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
@RATM
Не се срами за црвениот и остави денес единствената језиво срамна ствар да е играта на ливерпул у второ со играч поише.
Nauci ednass vo zzivotot da napises nesto smisleno na tema fudbal i socuvaj minimum dostoinstvo. :X3:
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
S

sim4e

Гостин
Јас би сакал да продолжиш да пишуваш и други језиво срамни ствари од твоето детство. Освен скротум на очен капак, на што друго било подложно твоето младо, кревко тело? Ножни прсти у јадало? Препуциум во уво?
 
S

sim4e

Гостин
Затоа што веќе vidooq брзоплето и без срам ми ги украде потенцијалните реакции и форумска слава, за љубопитните препуциум значи кожичка на пенис (анг. foreskin; алб. lafshë e penisit).

Дали и јас го гуглав стручниот назив? Вие одлучете, Македонијо!
 

IssaAk

Novak Djokovic the GOAT
Член од
11 јули 2021
Мислења
267
Поени од реакции
424
Трент Александер Арнолд ќе даде гол за Ливерпул денеска. Ако стартува нормално и ако изигра 90 мин. И Челси ќе даде минимум 1 гол сигурно. Така да ГГ слободно би требало да иде без никакви проблеми.
Kolku se razbiram znači. Alal da mi e.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Кога и тренерот на противничката екипа има потреба да те брани и да наоѓа оправдувања е тогаш треба сам да си ги спакуваш куферите и да забораиш на тренерска работа.
14:00
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ne. Arsenal nikogaš nemal šansa za titula izminative 15 godini. Grešni ti se informaciive drugar.
Имаа во 2016 кога завршија втори зад Лестер. Во февруари тогаш го тепаа Лестер и избија први на табелата ама после паднаа...
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Затоа што веќе vidooq брзоплето и без срам ми ги украде потенцијалните реакции и форумска слава, за љубопитните препуциум значи кожичка на пенис (анг. foreskin; алб. lafshë e penisit).

Дали и јас го гуглав стручниот назив? Вие одлучете, Македонијо!
Опседнатоста со кожичката на пенисот, гледам, се пренесува од колено на колено. Што ти значи ген.

Со правилен третман, тоа се лечи. Тоа што не се лечи во случајов, е возрасен човек со ,,4" во името и одглавувањето од 2003. и добриот стар ,,MiRC".
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom